Як посушити м’ясо самостійно: правила та рекомендації

Не всі можуть правильно сушити м’ясо, тому, перш ніж перейти до процесу, слід у всьому розібратися. Необхідно враховувати, що не всі види м’яса підходять для цього виду приготування. Також у деяких людей виникає проблема із вибором продукту для сушіння.

сушене м'ясо

Як вибирати м’ясо

Для сушіння найкраще підходить яловичина. Свинину не слід брати через велику кількість жиру, який може розтопитися у процесі сушіння. Цей вид м’яса може досить швидко прийти у непридатний для споживання стан. Баранину не варто брати через її жорсткість.

Вибирають продукт за такими критеріями:

  • Колір. Хороша яловичина при розрізі має насичений червоний колір, у ній присутні жирові прошарки білого або жовтуватого відтінку.
  • Запах. Він не має бути різким та неприємним, з ознаками гнилі.
  • Структура. Необхідно, щоб яловичина була досить щільною. Щоб перевірити, чи підходить м’ясо для сушіння, на шматок потрібно натиснути пальцем, залишивши невелику ямку, яка має зникнути.
  • Стан сухожилля. Сухожилля у хорошої яловичини пружні та еластичні. Суглоби білі та віддають блиском. Кістковий мозок має бути жовтого кольору та заповнювати весь простір усередині кісток.

При покупці м’яса варто звернути увагу на те, чи не липне воно сильно до рук – липкість не є ознакою високої якості. Сік м’яса має бути безбарвним.

жінка ріже м'ясо

Як правильно сушити м’ясо у духовці

Яловичину слід добре очистити від усіх забруднень під проточною водою не тепліше 30°C. Далі всі жилясті області та жир видалити. М’ясо нарізати на невеликі шматочки, до нього додати різні спеції, після чого поставити під прес.

Через 24 години можна буде переходити до сушіння у духовці. Шматочки м’яса слід розкласти на деко одним шаром та відправити у піч, розігріту до 50–60°C. Бажано, щоб у духовки був вентиляційний режим, але якщо його немає, можна просто відкрити дверцята, щоб забезпечити циркуляцію повітря. У процесі сушіння яловичину необхідно періодично перевертати.

Через 10-12 годин можна отримати щільні потемнілі шматочки. Щоб сушіння було зручніше, процес можна перервати та закінчити готувати м’ясо наступного дня.

сушена яловичина

Якщо яловичина сушиться на відкритому повітрі, слід подбати про те, щоб сонячне проміння не потрапляло прямо на м’ясо. Також шматочки не повинні стикатися.

Коли яловичина буде готова, її можна вживати як закуску до гарніру або окремо.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.