Батьківщиною сулугуні недарма є гостинна Грузія. Продукт відноситься до напівтвердих розсільних сирів. Але не всі знають, як роблять сулугуні. Для його виготовлення використовують незбиране коров’яче, козяче або буйволяче молоко.

Застосування
Пікантний кисло-солоний смак із деякою гостротою давно припав до душі нашим співвітчизникам. Сир вживають у їжу як самостійну страву або разом з іншими продуктами. Сулугуні смажать, додають до салатів, запікають та коптять. Споконвіку грузинські пироги хачапурі також готують із цим унікальним сиром.

Як приготувати вдома
Для приготування одного кілограма готового продукту знадобиться мінімум інгредієнтів.
Інгредієнти
Список продуктів для рецепта:
- свіже коров’яче молоко – 8 літрів;
- закваска (пепсин в рідкому вигляді або порошок) – 10 мл;
- сіль харчова – 20% від загальної маси сироватки.
Послідовність приготування
Дотримуйтесь інструкції, та отримаєте відмінний сулугуні:
- Молоко обов’язково має бути теплим, тому поставте його в каструлі на вогонь. Ретельно перемішуйте кілька хвилин для однорідного нагрівання.
- Як тільки молоко досягне температури 36 градусів, необхідно влити пепсин. Якщо ви купили сирну закваску в порошку, розведіть її у невеликій кількості теплого молока, а потім влийте у загальну масу.
- Добре перемішавши вміст каструлі, зніміть її з плити та залиште у теплому місці. Це необхідно зробити для того, щоб швидше відбувалося згортання молока.
- Через 1,5-2 години вся маса перетвориться в міцні згустки, які потрібно вибрати на друшляк. Щоб стекла сироватка, знадобиться якийсь час. З неї пізніше ви приготуєте розсіл для майбутнього сулугуні.
- Залиште сир повністю дозріти. Для цього знадобиться 8-10 годин. На цей час у вас уже вийшов імеретинський сир, готовий до вживання. Коли повністю закінчиться процес бродіння, з нього ви приготуєте безпосередньо сулугуні.
- Через кілька годин дістаньте сир з друшляка та перевірте його на готовність до основного процесу. Відріжте невеликий шматочок та опустіть на кілька хвилин у гарячу воду. Температура не повинна перевищувати 60 градусів. Якщо сир легко розтягується – це ознака його готовності.
- Поріжте сулугуні на невеликі шматочки та опустіть у заздалегідь нагріту воду. Стежте за тим, щоб вона не була дуже гарячою. Інакше сир просто стане гумовим, а ви не отримаєте бажаного результату.
- Дерев’яними ложками перемішуйте сир, збираючи окремі частини в одне ціле. Ви побачите, як, розплавляючись, він легко піддається вашим діям. Незабаром сир стане настільки еластичним, що можна буде кілька разів скласти його. Чим більше разів ви звернете масу, тим шаруватішим вийде сулугуні.
- Практично готовий продукт дістаньте з води та злегка відіжміть, продовжуючи формувати шари. Щільне коло сулугуні відкладіть убік для охолодження.
- Приготуйте розсіл та опустіть у нього сир для просолювання на 10-12 годин. Можна також просто з усіх боків посипати сіллю та прибрати в прохолодне місце. Вийде слабкосолений сулугуні.

Немає сенсу купувати в магазині або на ринку сир, якщо його можна приготувати вдома. Сулугуні за цим рецептом виходить дуже смачним та ароматним.