Як швидко нейтралізувати печіння від гіркого перцю

Пекучий перець – овоч підступний. При контакті з ним слід пам’ятати певні правила, інакше можна легко отримати опік. Є перевірені способи швидко нейтралізувати смак пекучого перцю та неприємне відчуття печіння.

червоний гострий перець

Чому перець пекучий

Спеціальний алкалоїд капсаїцин, який міститься в шкірці, м’якоті та насінні, пече шкіру, якщо на неї потрапить. Він подразнює рецептори, і здається, що уражене місце горить вогнем. Особливо неприємно, якщо речовина потрапляє на слизові оболонки людини – до очей чи рота. Печіння на тонких і ніжних слизових нестерпно.

Насправді алкалоїд не завдає істотної шкоди людині. У прямому сенсі отримати опіки при контакті з ним неможливо, проте сильні відчуття гарантовані.

Що робити, якщо пече

У жодному разі не можна: чіпати обличчя, терти руками очі, облизувати пальці. Не слід використовувати ніж після перцю для нарізування іншого продукту, не вимивши лезо.

Якщо печіння відчувається, то є методи зупинити дію капсаїцину. Насамперед потрібно знати, що пекучі частки добре розчиняються якимось жиром, але не розчиняються у воді. Нею змивати «вогненний смак» марно.

вогняний перець

Якщо гострий перець потрапив до рота, слід випити жирне молоко, вершки, бульйон. Будь-яка органіка з підвищеною жирністю і придатна для харчування годиться, щоб екстрено нейтралізувати гостроту. Якщо пиття холодне – це додатково допоможе послабити гострий смак.

При попаданні на шкіру соку пекучого перцю допомагає:

  1. Полоскання солоною водою.
  2. Протирання спиртовмісними рідинами.
  3. Змащування вершковим маслом або олією.

Руки можна протерти кашкою із вологої солі або м’якоттю свіжого огірка. Потім ретельно вимити з милом – це допоможе нейтралізувати залишки пекучих частинок. Після будь-яких процедур на шкіру слід нанести зволожуючий крем. Добре підійдуть засоби, що містять декспантенол. Вони діють як захисний і заспокійливий шар.

Очі можна промити молоком або слабкою заваркою чаю. Також добре знімають печіння аплікації та компреси з ромашки або календули. Пом’якшувальні властивості цих трав допоможуть заспокоїти подразнену слизову оболонку очей.

Як уникнути контакту з капсаїцином

При збиранні врожаю слід намагатися не пошкоджувати плоди. При готуванні та розрізанні овочів можна вдягти рукавички – для максимального виключення попадання на шкіру капсаїциноїдів.

рукавички кухаря

Історія пекучого перцю

Пекучий, або гострий, перець – приправа, яку люблять і вживають у кулінарії всього світу. У Мексиці та на півдні США це традиційна їжа. Особливо часто перець використовується в країнах Південно-Східної Азії, там їдять особливо вогняні сорти. Перець кладуть практично в кожну страву, і європейці важко переносять його кількість. У середземноморській, кавказькій та слов’янській кухнях перець також використовується, але набагато м’якіших сортів та у менших кількостях.

Застосовують перець для виготовлення ліків. Є дані, що він може нейтралізувати розвиток злоякісних клітин. Використовують його для мазей та розтирань при остеохондрозах та артритах.

Також перець використовується з метою самооборони у вигляді перцевих аерозолів. Розпилення їх в обличчя дозволяє нейтралізувати нападника.

У світі налічується близько 3 тис. видів гострого перцю. Вони бувають різних смаків, розмірів, форм та кольорів – від білого до темно-коричневого. Але поєднує їх один фактор – гострота.

Існує спеціальна шкала, за якою в балах визначається пекучість перцю:

  • Болгарський – 0;
  • Халапеньо – 7000;
  • Кайєнський – 50 000;
  • перцевий балон для самозахисту – 500 000.

Є сорт, для вирощування якого робітники одягають костюми найвищого біологічного захисту – настільки він отруйний.

Пекучий перець – оригінальна та популярна приправа. Це овоч з характером, не дарма є вираз «з перчинкою». Але якщо знати правила поводження з ним та вміти його нейтралізувати, він дасть насичений смак стравам та принесе користь здоров’ю.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.