Серед різноманіття круп кус-кусу відводиться одне з провідних місць. Він є джерелом корисних елементів та вітамінів, які допомагають нормалізувати травлення, позитивно впливають на роботу мозку та покращують водно-сольовий баланс. Варить кус-кус просто, ця процедура займає мало часу та сил. Крім цього, страви з кус-кусу смачні, а варіацій їх приготування існує багато, оскільки він добре поєднується з різними категоріями продуктів. Це може бути солодка каша зі свіжими фруктами чи сухофруктами або ж гарнір з м’ясом, рибою, сиром, грибами чи овочами.
Скільки часу та як варити кус-кус дрібний
Щоб зберегти більше корисних властивостей, крупі потрібна мінімальна термічна обробка, бажано парою. Щоб вдало приготувати дрібний кус-кус, потрібно дотримуватись простих правил:
- Використовувати посуд з товстими стінками, щоб забезпечити повільне нагрівання та триваліше утримання тепла.
- Можна варити на воді, бульйоні та молоці.
- Приготування в пароварці можна поєднувати, якщо на нижній ярус покласти м’ясо зі спеціями. Тоді каша буде не лише корисною, а й ароматною.
- Розмішувати зварену кашу краще виделкою, що вона зберегла розсипчасту консистенцію.
Щоб запарити кус-кус для гарніру, необхідно взяти одну порцію крупи, засипати у посудину для варіння, додати сіль, спеції та влити дві порції окропу, перемішати і залишити на 20 хвилин для розпарювання. Після цього можна їсти готову страву.
Для варіння потрібні також пропорції крупи і рідини 1:2. Необхідно в киплячу підсолену рідину додати кус-кус, закрити кришку і варити 5 хвилин. В кінці можна ще додати солі.
У випадку, коли ви придбали кашу у пакетиках, потрібно дотримуватись інструкції, яка має бути вказана на упаковці. Зазвичай, щоб варити кус-кус в пакетиках, потрібно довести до кипіння 1 літр води, додати в неї сіль і пакетик крупи та варити близько 5 хвилин на слабкому вогні.
Найпоширеніші рецепти приготування кус-кусу
Варити кус-кус можна за декілька хвилин, якщо не використовувати додаткові інгредієнти. Проте посилити смак дозволять улюблені додаткові прянощі та продукти. Популярними є такі види рецептів.
З овочами
На сковорідці просмажити цибулю з морквою, додати туди соєвий соус і протушкувати декілька хвилин. Потім сюди ж додати зварену крупу й обережно перемішати.
З курячим філе
Крупу залити окропом для настоювання. Далі обсмажити цибулю, моркву і томати. Викласти овочі в окремий посуд, а в цій же сковорідці обсмажити шматочки філе до готовності. Повернути до філе овочі, додати води і протушкувати. Після цього додати кус-кус і накрити кришкою.
Салат з кус-кусу і свіжих овочів, який подають охолодженим
В такому випадку варити кус-кус потрібно в пропорції з водою 1:1 Тут можна експериментувати з різними додатками. Наприклад, готову кашу поєднувати з огірками, солодким перцем, томатами, зеленню, базиліком, кінзою тощо.
В іспанському стилі
Особливістю є те, що варити кус-кус потрібно не на воді, а на бульйоні з яловичини. До звареного кус-кусу додати приготований фарш з болгарським перцем, цибулею, часником, оливками та спеціями за смаком.
У мультиварці
Щоб варити кус-кус в мультиварці, необхідно спочатку в ній на вершковому маслі обсмажити моркву і цибулю, додати сіль і влити 2 склянки води. Переключити на режим «Суп» і дочекатись закипання, тільки потім додати 1 склянку крупи кус-кусу і поставити на програму «Підігрів».
Також, за бажанням можна додатково прикрасити подачу готової страви, гарно утрамбувавши її у миску, а потім перевернути на плоску тарілку і зверху таку гірку посипати свіжою зеленню. Зелень завжди буде доречною і підкреслить смак страви. Підійдуть до неї гострі закуски.
Рецепт ізраїльського кус-кусу
В основному кус-кус виробляється з пшеничної крупи, в тому числі твердих її сортів. Також сьогодні розповсюджені такі крупи, виготовлені з ячменю чи рису. Одним із видів є ізраїльський кус-кус, який ще називають перловим. Варити ізраїльський кус-кус бажано на курячому бульйоні. Спочатку потрібно на оливковій олії обсмажити цибулю, потім до неї додати кус-кус і обсмажувати все декілька хвилин. Потім додати лавровий лист, коріандр, 2 склянки курячого бульйону та закип’ятити все, знизити вогонь і варити 10 хвилин. Окремо запекти в духовці ріпу і подавати разом з кашею та бараниною.