Чарівний горщик йогуртниця: путівник для новачків

Здоровий спосіб життя перестав бути новомодним явищем – тепер це щоденна потреба людини. Достатня фізична активність доповнюється смачною та корисною їжею. Організувати здорове харчування допомагають побутові прилади. Поціновувачам кисломолочних продуктів буде цікаво знати, як вибрати йогуртницю, яка готувала б корисні та дуже смачні страви.

йогуртниця з банками

Головні особливості

Йогуртниця досить проста у використанні. При невеликому обсязі споживання електроенергії готовий продукт виходить приблизно за 12 годин. Принцип роботи йогуртниці нескладний. Нагрівальний елемент, що знаходиться всередині корпусу, підтримує температуру в діапазоні 37-42°C. Прості моделі обладнані лише вимикачем живлення, а складніші – термостатом та таймером.

Різноманітність форм

Сьогодні на ринку представлені побутові прилади для приготування домашнього йогурту різних форм. Важливо знати, що ця ознака не впливає на якість готового продукту. Швидше тут можна говорити про естетичний аспект.

За формою виділяють такі прилади:

  • круглі;
  • прямокутні;
  • квадратні.

Спосіб нагрівання

У питанні, як вибрати йогуртницю, ця ознака має особливе значення. Розрізняють два способи нагрівання.

Змінна температура (принцип термосу)

Такі прилади приблизно за пів години нагнітають температуру, рівну 60°С, після чого відключаються і підтримують необхідне для розмноження бактерій тепло. Подібні особливості йогуртниці дозволяють значно зменшити витрати електроенергії. Такі якості оцінять ті господині, які готують йогурт досить часто.

Постійна температура

У цьому випадку прилад нагріває молоко до температури 45°С та підтримує цей показник протягом 8-12 годин. За рахунок того, що ТЕН прихований, можна використовувати будь-який посуд невеликої висоти. Це зручно, якщо форми, що є частиною комплектації, зайняті. Температурні особливості також дозволяють готувати як йогурт, а й інші кисломолочні продукти.

Як керувати

У більшості моделей встановлені таймери механічного типу одного із двох типів.

Циклічний таймер

Його відрізняє два положення – увімкнено/вимкнено. Моделі з таким управлінням мають низьку вартість, проте експлуатувати їх, за відгуками користувачів, буває незручно. Головний недолік – неможливість регулювати час приготування.

Поворотний таймер

У цьому випадку можна встановлювати точний час приготування. Діапазон коливається не більше 4-10 годин. Кінцеву тривалість споживач вибирає, спираючись на головну характеристику кінцевого продукту – консистенцію.

Кількість ємностей для йогурту, їхня місткість

Виробники пропонують обладнання, оснащене кількістю банок, що варіюється від 2 до 15. Щоб вибрати йогуртницю за цим параметром, достатньо врахувати кількість членів сім’ї, які вживають кисломолочні продукти.

Також перш ніж   вибрати йогуртницю, рекомендується враховувати обсяг банок. Як правило, він варіюється в межах 100-200 мл. Досвідчені господині радять віддавати перевагу моделям з кількістю ємностей 6-8 та сумарною місткістю 1 літр. Це не лише заощаджує час, а й спрощує зберігання йогурту. Крім того, одночасно можна готувати продукт із різним смаком або наповнювачем.

йогуртниця на 7 банок

Кришки, що загвинчуються або щільно надіваються, використовуються під час приготування і зберігання. У деяких моделях на них передбачена можливість виставляти дату, коли продукт був виготовлений – так споживач може точно знати, до якого дня його слід вжити. Наприклад, йогурти на живій заквасці слід з’їсти протягом двох днів.

На ринку представлені моделі з однією великою ємністю. Вона зручна, якщо йогуртниця використовується для приготування сметани, сиру. Для таких цілей найкращий вибір – чаша об’ємом до 1,5 літра.

Матеріал виготовлення ємності

Цей параметр не слід ігнорувати. Особливо якщо користувач вперше шукає відповідь на питання, як вибрати йогуртницю. При виробництві ємностей використовують два варіанти матеріалу.

Скло

Банки такого типу легко стерилізувати, якщо в цьому виникне потреба. Але скло – досить крихкий матеріал. Досвідчені господині вирішують цю проблему шляхом заміни аналогічною тарою з-під дитячого харчування чи гірчиці.

Термостійкий пластик

Матеріал відрізняється довговічністю, легко переносить температурні перепади –20 до +120°С. Важливо пам’ятати, що пластик низької якості при нагріванні може виділяти речовини, які становлять небезпеку для людини.

Корисні опції

Йогуртниця – досить простий у використанні прилад, а наявність додаткових функцій є ще одним способом полегшити експлуатацію. Ось деякі з них:

  • Автоматичне вимкнення. Прилад вимкнеться, щойно закінчить програму. Важливо – протягом години після вимкнення слід вийняти готовий продукт. Інакше у йогурті розпочнеться процес загибелі біфідобактерій.
  • Регулювання температури вручну. Така функція особливо сподобається тим, хто воліє готувати йогурт із заквасок із живими бактеріями. Крім того, можна зімітувати парову баню, просто наливши воду в основну ємність.
  • Електронне табло. На ньому відображається час та температура.
  • Відкладений старт. Програма розпочнеться точно у вказаний час. Для йогуртниці ця функція є дуже спірною. Виникає питання – що станеться з бактеріями (особливо якщо вони живі) за час простою.

Серед додаткових необов’язкових функцій пристрою можна назвати:

  • наявність ручки на кришці;
  • відсік, у який зручно складати шнур;
  • наявність другого комплекту ємностей.

Йогуртниця може і не мати цих доповнень, але їх наявність – спосіб подбати про зручність експлуатації з боку виробника.

Відео: як готувати йогурт у йогуртниці

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.