Свинину купити можна у будь-якому супермаркеті, на будь-якому ринку. Смачне, соковите м’ясо люблять усі, хто не обмежений віросповіданням чи спеціальною дієтою. На жаль, сучасний споживач часто стикається з низькою якістю свинини. Як візуально відрізнити свіжий свинячий шматок від простроченого, як свиняче серце купити, як вибрати якісну свинину, щоб не помилитися Дуже просто взяти на замітку кілька важливих порад.
🎯 Принципові моменти
Спочатку треба зрозуміти, що від наступних факторів залежить якість продукту:
- 🧩чим годували порося;
- 🧩молода була свиня чи стара;
- 🧩чи була здорова тварина;
- 🧩яким чином зроблений забій;
- 🧩чи правильно оброблена туша та в яких умовах.
Якщо безпосередньо поставити ці питання продавцю, мало хто зможе сказати щось виразне. Доводиться самостійно визначати якість.
⚖️ Оцінка якості
Визначити, наскільки якісне м’ясо свині, можна за кількома важливими параметрами.
⏳ Терміни
У продавця можна попросити документи на свинину. Там мають бути зазначені терміни її реалізації. На парне м’ясо – 1 день. Якщо свинина охолоджена при температурі +4 градуси, то 2 доби. У решті випадків – заморозка при температурі не нижче –20 градусів. На ринку навряд чи хтось дасть сертифікат якості.
Люди зараз потягнулися за трендом БІО, вважаючи, що краще за фермерське м’ясо, куплене на ринку у сільської бабусі, нічого немає. Але звідки знати, чим ця бабуся годувала поросят, як потім зберігала їхнє м’ясо, коли вона його обробляла? Напрошується очевидна відповідь, де краще купувати – у неї чи у перевіреного виробника з усією необхідною документацією та гарантіями.
🥩 Відтінок м’яса, шкіри та кісток
Свіже м’ясо має бути рожевим. Якщо воно темне, то це явно не молода, а літня тварина. Якщо ж м’ясо бліде – свиня «сиділа» на гормональній дієті.
Якщо на шкірі є плями, то тварина була хвора, якщо шкіра жовтувата, свиня, швидше за все, немолода. Якщо кістки тверді, білі, навіть з рожевим відтінком – порося було молоде і здорове.
⚡ Структура
Якщо свинячий биток щільний, пружний, це хороша ознака. Погана ознака – коли м’ясо має пухку структуру, надто яскравий колір. Це значить, що воно багате на гормони росту. Щоб визначити структуру, потрібно попросити помацати м’ясо. Просто натиснути пальцем і подивитися, чи залишиться слід. На пружному шматку слідів не має зоставатися.
Ще потрібно звернути увагу на жир. Якщо на ньому є червоні вкраплення, цей шматок вже прострочений й оброблений марганцівкою. Якщо на обробленій тушці є здуті опуклості, підозріла вологість – продавці збільшили вагу, ввівши до м’яса воду.
👃 Запах
Свіжа свинина пахне апетитно, відчувається м’який аромат. Будь-який інший запах, що не викликає апетиту, – погана ознака.
Вивчивши всі ці поради, а також застосувавши їх на практиці, можна не просто сходити в магазин за черговим шматком свинини, а придбати справді смачне та свіже м’ясо.