Як вибрати якісну свинину

Свинину купити можна у будь-якому супермаркеті, на будь-якому ринку. Смачне, соковите м’ясо люблять усі, хто не обмежений віросповіданням чи спеціальною дієтою. На жаль, сучасний споживач часто стикається з низькою якістю свинини. Як візуально відрізнити свіжий свинячий шматок від простроченого, як свиняче серце купити, як вибрати якісну свинину, щоб не помилитися Дуже просто взяти на замітку кілька важливих порад.

м'ясо свині

🎯 Принципові моменти

Спочатку треба зрозуміти, що від наступних факторів залежить якість продукту:

  • 🧩чим годували порося;
  • 🧩молода була свиня чи стара;
  • 🧩чи була здорова тварина;
  • 🧩яким чином зроблений забій;
  • 🧩чи правильно оброблена туша та в яких умовах.

Якщо безпосередньо поставити ці питання продавцю, мало хто зможе сказати щось виразне. Доводиться самостійно визначати якість.

⚖️ Оцінка якості

Визначити, наскільки якісне м’ясо свині, можна за кількома важливими параметрами.

⏳ Терміни

У продавця можна попросити документи на свинину. Там мають бути зазначені терміни її реалізації. На парне м’ясо – 1 день. Якщо свинина охолоджена при температурі +4 градуси, то 2 доби. У решті випадків – заморозка при температурі не нижче –20 градусів. На ринку навряд чи хтось дасть сертифікат якості.

Люди зараз потягнулися за трендом БІО, вважаючи, що краще за фермерське м’ясо, куплене на ринку у сільської бабусі, нічого немає. Але звідки знати, чим ця бабуся годувала поросят, як потім зберігала їхнє м’ясо, коли вона його обробляла? Напрошується очевидна відповідь, де краще купувати – у неї чи у перевіреного виробника з усією необхідною документацією та гарантіями.

купівля свинини в магазині

🥩 Відтінок м’яса, шкіри та кісток

Свіже м’ясо має бути рожевим. Якщо воно темне, то це явно не молода, а літня тварина. Якщо ж м’ясо бліде – свиня «сиділа» на гормональній дієті.

Якщо на шкірі є плями, то тварина була хвора, якщо шкіра жовтувата, свиня, швидше за все, немолода. Якщо кістки тверді, білі, навіть з рожевим відтінком – порося було молоде і здорове.

⚡ Структура

Якщо свинячий биток щільний, пружний, це хороша ознака. Погана ознака – коли м’ясо має пухку структуру, надто яскравий колір. Це значить, що воно багате на гормони росту. Щоб визначити структуру, потрібно попросити помацати м’ясо. Просто натиснути пальцем і подивитися, чи залишиться слід. На пружному шматку слідів не має зоставатися.

свинина з салом

Ще потрібно звернути увагу на жир. Якщо на ньому є червоні вкраплення, цей шматок вже прострочений й оброблений марганцівкою. Якщо на обробленій тушці є здуті опуклості, підозріла вологість – продавці збільшили вагу, ввівши до м’яса воду.

👃 Запах

Свіжа свинина пахне апетитно, відчувається м’який аромат. Будь-який інший запах, що не викликає апетиту, – погана ознака.

Вивчивши всі ці поради, а також застосувавши їх на практиці, можна не просто сходити в магазин за черговим шматком свинини, а придбати справді смачне та свіже м’ясо.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.