Приємний смак у поєднанні з корисними для здоров’я мікроелементами – ось що відрізняє їстівні рослини маленьких розмірів, які живлять організм вітамінами та чудово доповнюють аромати улюблених страв, прикрашаючи їх зовнішній вигляд. Але щоб отримати максимальний ефект, важливо знати, як їсти мікрозелень, а також мати уявлення про її природні властивості.
Опис рослин категорії «мікрогрін»
Мікрозеленю називають паростки їстівних рослин з молодими листочками і стеблинами дрібних розмірів. Розповідаючи, чим корисна мікрозелень, варто зазначити, що у порівнянні зі звичною зеленю вона містить більшу концентрацію корисних для організму людини речовин:
- поліфеноли;
- калій;
- залізо;
- магній;
- мідь;
- цинк.
Для отримання врожаю у домашніх умовах в середньому потрібно 5-15 днів. Для цього необхідно придбати насіння відповідних рослин, посадити у горщечки з землею та періодично живити добривами. Вирощувати міні-рослини можна на підвіконнях у вітальні, на кухні або в спальні. Це не вимагає особливих зусиль та багато вільного місця.
Класифікація й особливості мікрозелені
До групи мікрогрін відносять молоді паростки овочів, сільськогосподарських культур і трав. Найбільш популярними видами є мікрозелень льону, броколі, базиліка, цибулі, соняшника, редису, гороху, крес-салату. Рослини відрізняються за смаками, ароматами та кольорами, мають низьку калорійність при великій поживній цінності.
Окремі види додають їжі гостроти, в той час як інші — кислих або солодкуватих відтінків. Позитивний вплив цієї групи рослин на стан здоров’я людей при регулярному вживанні у їжу був науково доведений протягом останніх декількох років. Якщо говорити про користь мікрозелені льону, потрібно відзначити користь для шлунково-кишкового тракту і збагачення організму залізом.
Базові рекомендації щодо зберігання та вживання у їжу
Існують певні поради щодо того, як вживати мікрозелень. Для отримання максимальної користі крихітні рослини варто їсти одразу після їх зрізання. Зберігати паростки слід в основній камері холодильнику, попередньо помістивши у герметичний контейнер.
Ґрунт, в якому зростають мікророслини, необхідно регулярно поливати водою. Втім, надмірна вологість повітря при вирощуванні та зберіганні може призвести до появи плісняви. У цьому випадку продукт стає повністю непридатним для вживання у їжу.
Експерти у сфері здорового харчування рекомендують додавати маленькі паростки рослин в улюблені страви щодня по 50 г.
Оригінальні варіанти смачних страв із мікрозеленю
Сьогодні на розроблено сотні смачних рецептів з мікрозелені. Більшість людей вживають мікрозелень у вигляді:
- додатку до основних страв і гарнірів;
- інгредієнту салатів або соусів;
- ароматної приправи у коктейлях та соках.
Листям міні-рослин можна прикрашати і доповнювати смак супів, пюре з картоплі, яєчні, піци, пасти, а також безлічі холодних страв. Поєднавши дрібні паростки руколи, цибулі та буряку, ви отримаєте смачний та поживний салат для здорового сніданку або вечері. Крім того, мікрозелень активно використовується в рибних і м’ясних стравах, багатьох видах випічки і бутербродів.
Салат з креветками
Простий рецепт салату з креветками та мікрозеленню потребує таких інгредієнтів:
- яблуко – 1 шт.;
- морквина – 1 шт.;
- 250 г відварених та охолоджених креветок;
- мікрозелень редису – 2 ст. л.;
- оливкова олія.
Готувати салат нескладно. Креветки подрібнити ножем, яблуко та моркву натерти. Змішати інгредієнти разом з оливковою олією. Потім посипати мікрозеленню редису та знов перемішати.
Яйце-пашот
А ось рецепт яйця-пашот, для якого знадобиться:
- пара яєць;
- два шматочки хліба;
- вершковий сир;
- суміш мікрогріну.
Глибоку ємність до половини залити киплячою водою, всипати 1 ч.л. солі, а потім, помішуючи, вибити туди яйце. Поставити ємність у мікрохвильову на 30 секунд. Після цього повторити з другим яйцем. Хліб намастити сиром, покласти яйце, щедро посипати подрібненим мікрогріном.
Відеорецепт: дуже прості закуски з мікрозелені гірчиці
Регулярне вживання мікрозелені у їжу сприяє формуванню здорових харчових звичок, а її вирощування може стати цікавим і корисним хобі. Маленькі паростки овочів і трав роблять оформлення різноманітних гарячих та холодних страв естетично привабливим. Суворих правил стосовно того, як їсти мікрозелень, немає, отже, кожен може орієнтуватися на власні кулінарні вподобання і винахідливість.