Як зберігати вдома часник: у холодильнику, морозилці, кладовці

Часник застосовується у кулінарії постійно, тому кожній господині цікаво знати, як зберегти його свіжим та запашним. Багато хто замислюється про те, чи можна зберігати часник у холодильнику або варто підшукати інше місце.

часник
Часник слід зберігати правильно, щоб він довше залишався свіжим.

Підготовка до зберігання

Щоб продукт не втратив свій унікальний аромат та смак, його необхідно підготувати до зберігання. Всі зіпсовані місця потрібно вирізати та видалити.

часник
Перед зберіганням перевірте, щоб не було зіпсованих ділянок.

Де зберігати продукт

Багато господинь замислюються, чи можна зберігати часник у холодильнику. Краще цього не робити, оскільки потрібна температура для його зберігання – близько +16 градусів. До того ж у холоді продукт набирає вологу, що стає причиною цвілі.

Прості рекомендації допоможуть довше зберегти часник:

  • Якщо продукт подрібнений та упакований у герметичну тару, можна деякий час тримати його у холоді. А ось заморожувати часник не варто, оскільки він втратить свої якості.
  • Краще зберігати цей продукт у провітрюваному місці, щоб він мав можливість «дихати». Його можна скласти у сітку, кошик або у ємність з отворами. Целофанові пакети та інші герметичні тари використовувати не потрібно, оскільки часник буде накопичувати вологу та проростати.
  • Відмінно підійде для зберігання темне місце, наприклад, скринька на кухні. Але всі пошкоджені голівки потрібно використовувати відразу, залишати їх не варто. Окремі зубчики зберігаються набагато гірше.
  • Якщо часник молодий, його можна зберігати у холодильнику, але термін зберігання складе близько 10 днів. Не можна загортати продукт у поліетилен, оскільки він швидко зіпсується.
  • Заздалегідь очищені зубчики можна законсервувати у вині або в оцті. Тоді термін їх зберігання збільшиться до 4 місяців. Зубчики потрібно покласти у банку та залити маринадом. Після цього щільно закрити кришку та прибрати тару до холодильника.
  • Добре зберігається висушений часник. Зубчики потрібно розрізати уздовж та покласти на деко у духовку. Температурні показники повинні бути близько 60 градусів. Коли часник повністю висушено, його можна упакувати у ємності.

Як вибрати часник для зберігання

При покупці важливо правильно вибрати продукт, тоді та зберігатися він буде краще. Головка повинна бути твердою, а лушпиння – не липким. Якщо часник легко стиснути, значить, він вже висихає, і якість такого продукту залишає бажати кращого. Не варто купувати часник, який лежить у холодних секціях магазину.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.