Як зробити, щоб очищені горіхи довше зберігалися

Поживний та корисний для людини продукт – горіхи – давно використовуються при приготуванні різноманітних страв. Тому знати, як зберігати очищені горіхи у домашніх умовах, важливо, щоб вони не втратили своєї придатності для їжі. Ось поради досвідчених господарок.

волоський горіх

Корисні горішки

Багаті вітамінами, мінералами, мікроелементами зерна горіха радують асортиментом на ринку та у магазині. Помічники у зміцненні судинної системи та покращенні захисної функції організму, вони дають нам заряд бадьорості на весь день.

Висококалорійний продукт корисніше вживати сирим, а смажені горіхи використовуються у кулінарних стравах. При всій користі зерен слід забезпечити належне зберігання, щоб поживна цінність збереглася надовго.

Як зберігати очищені горіхи: загальні вимоги

Ядра готують для зберігання так: спочатку сортують, потім просушують. Під сортуванням мається на увазі процес розподілу за сортами, видалення «бракованих» плодів.

Для просушування горіхи насипають в один шар на рівну поверхню, де є доступ повітря, теплого вітру та сонця.

Не менш ефективне сушіння одним шаром у духовці, на газовій плиті або у печі при невисокій температурі приблизно 40–50°С. Якщо просушування виконати якісно, продукт збережеться на весь рік та порадує приємним смаком.

Важливо підібрати правильну тару – попередньо запастися пакетами або мішечками, що герметично закриваються, а також вакуумним насосом.

Інший спосіб – бавовняні, лляні, джутові мішки. На тривале зберігання горіхи поміщають у темному сухому місці, помірно прохолодному. Короткострокове зберігання допускає використання закритої скляної ємності за умов холодильника.

Важливо! Зберігання ядер у подрібненому вигляді не має перевищувати 4 днів.

Зберігання у залежності від різновиду горіха

Заготівля «про запас» ядер горіхів – справа відповідальна, без шкаралупи вони легше зазнають ушкоджень. Важливо враховувати їхній сорт:

  • Арахіс – найдоступніший вид, хоч це і не горіх. Його зберігають обсмаженим, посоленим, глазурованим. Небезпечно, якщо з’явилися сліди цвілі, а також якщо зерна стали гіркі – це ознака наявності грибка. Земляний горіх – родич рослин сімейства бобових, які краще зберігаються зі шкаралупою. Без неї арахіс витримає близько 3 місяців. Найдовше він зберігається у холодильнику. Придатність замороженого арахісу – до 9 місяців.
  • Очищений фундук зберігають до 4 місяців. Після обробки сіллю або цукром він псується вдвічі швидше. Простіше зберігати лісовий горіх висушеним, а не сухим, обравши темряву, прохолоду, у натуральній негерметичній тканинній упаковці (бавовняні, джутові мішечки), щоб фундук не виділяв олію. Без повітря він гнитиме.
  • Волоський горіх боїться цвілі, потребує сухості, чутливий до вологи. Прекрасно піддається заморожуванню.
  • Мигдаль боїться вологості, віддає перевагу темряві, сухості. Від сонячних променів може зіпсуватися, тоді ядра стають гіркими. Свіжий мигдаль на смак буде м’яким, ніжним. При відчутті гіркоти їсти його не можна. Очищені зерна зберігають герметично закритими, оптимально вибрати для цього холодильник.
  • Кедрові горіхи, як правило, продаються без шкаралупи (шишки), отже, швидко псуються. Оптимальні умови зберігання – герметичний посуд, прохолода, сухість. Тривалість – до 3 місяців, потім станеться погіршення смаку. Продовжить свіжість зерен до 8 місяців використання морозилки. Довше зберігаються зерна вересневого збирання. Ознакою зіпсованого продукту, крім гіркоти, є неприродний відтінок.
  • Кеш’ю найчастіше зустрічаються очищеними. Бояться високих температур, обігрівальних приладів, біля яких відбувається активний процес виділення олії, що викликає втрату смакових якостей. Оптимально вибрати темряву, прохолоду, тканинні мішечки, скляну або пластикову ємність – тоді зерна протримаються місяць-півтора. Термін придатності у солоних кеш’ю значно коротший. Ознаки зіпсованості – зміна форми, утворення нальоту.

Варіанти зберігання

Важливою умовою тривалого зберігання горіхів є вибір якісного продукту. Середній термін збереження горіхів різних сортів – 3-4 тижні.

Ось як можна його продовжити:

  • герметична тара (керамічна, скляна, харчовий пластик) – гарантує збереження корисних якостей до весняних місяців;
  • температурний режим (холодильник, льох, лоджія) – більшість сортів люблять прохолоду;
  • вологість до 70% – більш великі показники дадуть цвіль;
  • морозильна камера – для герметичного зберігання очищених серцевини (пакет, харчова фольга);
  • прожарка – попереднє обсмаження у духовці захистить від появи гнильних мікроорганізмів.

Важливо не допустити виділення олії – тоді смак незабаром стане гірким.

Заготовки із очищених зерен

З горіхів можна готувати різні заготовки:

  • Спиртова настойка. Зерна подрібнюють соковижималкою, з’єднують із цукром у пропорції 2:1.
  • Відвар. Незрілі плоди нарізають, заливають окропом у пропорції 20 г на 1 склянку води, кип’ятять 30 хвилин.
  • Медова настойка. Змішують продукти у пропорції 1:1, ставлять у темному прохолодному місці на 1 місяць. Виходить проносний засіб.
  • Варення. Помиті ядра варять, проколовши зубочисткою, у цукровому сиропі (1 кг плодів – 1,2 кг цукру). Посилити смак допоможуть кориця, гвоздика. Залишити заготівлю на 2 дні у темряві, прокип’ятити, залишити ще на 2 дні. Потім 30 хвилин поварити, після чого закатати у стерилізовані банки. Тоді зберігання ядер розтягнеться до 2-3 років.

Як видно, тривалість зберігання ядер горіха можна регулювати у залежності від вибраного способу.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.