20+ продуктів, які можуть довго зберігатись без холодильника

Запасливість – це риса, властива багатьом завбачливим людям. Зараз вона набуває особливого значення: коли і політична, й економічна обстановка у світі залишається нестабільною, важливо мати вдома набір предметів першої необхідності та зробити хоча б мінімальні запаси «на чорний день». При цьому в будь-якій ситуації потрібно передусім подбати про їжу: запастися на випадок неможливості придбати продукти та забезпечити їхнє тривале зберігання. Для цього підійдуть продукти, що довго зберігаються без холодильника.

пара обирає продукти

Популярні продукти тривалого зберігання

За тривалістю зберігання всі продукти можна умовно поділити на великі групи:

  1. Ті, що мають необмежений термін придатності. До цієї категорії практично «вічних» продуктів можна віднести мед, соду, цукор, сіль.
  2. Ті, що мають тривалий термін зберігання – від року до декількох десятиліть. Це крупи, макарони, сушені фрукти та овочі, різні консерви.
  3. Товари, що швидко псуються. Термін їхньої придатності обмежується кількома днями. У цю групу входять не піддані спеціальній обробці молочні продукти, яйця, м’ясо, кондитерські вироби з кремом тощо.

Товари, які довго зберігають свої поживні властивості і не псуються без холодильника, – це ідеальні продукти для виживання. За їхньою допомоги цілком можна зробити запас продуктів на рік. Важливо лише забезпечити правильні умови зберігання. Для цього необхідно:

  • Провести кулінарну обробку (наприклад, засушити овочі та м’ясо, приготувати тушонку).
  • Використовувати спеціальне пакування (вакуумні герметичні пакети, контейнери з поглиначем кисню, мішки з натуральних тканин, бляшані запаяні банки).
  • Тримати «недоторканний запас» у сухому, темному та прохолодному місці з гарною вентиляцією (у погребі, коморі або підвалі будинку).

При дотриманні всіх цих правил зберегти їжу можна дуже довго.

Які продукти довго зберігаються без холодильника

Нижче представлені товари, які є ідеальними для тривалого зберігання в екстремальних умовах.

Натуральний мед

Завдяки унікальному складу, що включає в себе високий рівень вуглеводів і цукрів при мінімумі води, мед має майже нескінченний термін зберігання. Свої поживні якості він здатний зберігати протягом тисячоліть! З часом продукт змінює свою консистенцію і може зацукритися, але при нагріванні знову стає рідким.

натуральний мед

Макаронні вироби

При правильному зберіганні у герметичних контейнерах макарони залишаються їстівними кілька десятків років. Найбільший термін придатності мають сухі макарони із твердих сортів пшениці, що не мають у своєму складі додаткових смакових добавок та хімічних ароматизаторів.

Сушені фрукти та овочі

Родзинки, курага, в’ялені томати тощо здатні зберігати смакові та поживні властивості протягом трьох десятків років. При цьому основною умовою залишається зберігання в сухому місці без доступу кисню.

сушені овочі

Крупи (білий рис, зерна пшениці)

Крупи – важливе джерело вітамінів та мікроелементів. Найдовший термін придатності серед них мають вівсяні пластівці, пшениця та білий рафінований рис. У герметичній упаковці вони залишаються придатними для харчування протягом 20-30 років. Серед інших злакових найдовше зберігається гречка (майже 2 роки) та перловка (більше року). При цьому низькі температури помітно продовжують цей термін, тому крупи рекомендується зберігати у прохолодній коморі або холодильнику.

Сушене м’ясо

Суперфуд, винайдений корінними американцями. Висушений спеціальним чином продукт без доступу сонячних променів і впливу високих температур може зберігатися в сухому місці більше 20 років.

сушене м'ясо

Горіхи

Головними умовами тривалого зберігання є ретельне сортування та просушування продукту. Всі горіхи з ознаками гниття повинні моментально відбраковуватися, а правильним чином висушені плоди найкраще помістити у мішок із натуральної тканини. У темному та сухому місці горіхи чудово зберігатимуться кілька років.

Консерви (тушонка, бобові, риба)

Збереження продукту залежить від якості жерстяної банки, у якій перебувають консерви. За наявності різних деформацій та порушення герметичності у вмісті з’являються бактерії та починаються смертельно небезпечні для людини процеси бродіння. Якісна тара та її зберігання у сухості та прохолоді дозволяють консервам залишатися придатними для харчування протягом майже 5 років. При цьому найбільший термін придатності мають продукти з м’яса із простим складом, без барвників та ароматизаторів. Консерви з риби та бобових зберігаються менше, їх потрібно з’їсти протягом двох років.

Борошно

Цей продукт слід берегти від сонячних променів, сильної вологості та перепадів температур. Також він схильний до нападу комах-шкідників, тому тримати борошно слід у герметичних контейнерах або полотняних мішках, вимочених у розчині солі. Таким чином пшеничне борошно вищого ґатунку можна зберігати більше року, вівсяне та рисове – приблизно 10 місяців. Найменше зберігається житнє борошно – лише 6 місяців.

борошно у скляній ємності

Сухе молоко

Порошок, який при розведенні водою перетворюється на повноцінний молочний продукт, зберігає поживні властивості протягом кількох десятиліть. Важливо лише, щоб упаковка продукту залишалася герметичною.

Якісний шоколад

Найбільший термін зберігання має темний гіркий шоколад без начинки та горіхів: такий продукт не втрачає смакових якостей майже два роки. Молочний шоколад зберігається трохи менше, а білий або з фруктовим прошарком – лише кілька місяців.

Мариновані овочі

Пастеризовані продукти, а також овочі, консервовані маринадом, зберігаються два роки й більше за умови досить низьких температур і невисокої вологості.

Спеції (цукор, сіль, сушені трави)

Сіль та цукор – це продукти, які не псуються століттями. Важливо лише правильно їх зберігати: у темряві та прохолоді, ретельно оберігаючи від вологи. Спеції мають аналогічні правила зберігання, але їхня придатність обмежена 2-3 роками: після цього терміну вони зазвичай втрачають свій смак і запах.

набір спецій

Кава в зернах, чай, какао

Ці продукти практично не псуються, але з часом втрачають свій смак та аромат. Для тривалого зберігання краще вибирати каву в зернах ароматних сортів. Як і какао, його слід тримати у вакуумній упаковці із внутрішнім шаром із фольги у сухому теплому місці. Чай краще помістити в холодильник в герметичному контейнері.

Сухарі

Для тривалого зберігання найкраще вибирати прості сухарі без добавок із житнього борошна найвищого ґатунку. Тримати їх слід у прохолодному та сухому приміщенні у паперовому пакеті або мішку з тканини. Таким чином вони збережуть свої властивості як мінімум два роки.

Харчова сода

Універсальний продукт, який має нескінченний термін придатності. Головне – стежити, щоб при зберіганні він не відволожився.

Згущене молоко

Найбільший термін придатності – до 1 року – має натуральне згущене молоко без смакових добавок і ароматизаторів, розлите в бляшані герметичні банки. Продукт у пластиковій упаковці з дозатором зберігається лише кілька місяців.

Дитячі сухі каші

Мають термін реалізації до кількох років при правильному зберіганні: у темряві, сухості та прохолоді, але не в холодильнику. Важливо пам’ятати, що розкривати оригінальне заводське впакування не можна: у цьому випадку продукт зіпсується за кілька місяців.

Соєвий соус

Натуральний якісний соус успішно зберігає свої властивості понад три роки. Якщо пляшку герметично закрито, термін придатності збільшується ще на кілька років.

соєвий соус

Рослинна олія

Всі сорти рослинної олії, крім лляної, чудово зберігаються у скляній пляшці у темному прохолодному приміщенні близько двох років. Олію з льону слід тримати тільки в холодильнику і не більше кількох місяців.

Цукерки-льодяники

Карамель та льодяники, герметично упаковані в пластик, зберігаються близько пів року за кімнатної температури. При цьому слід берегти їх від потрапляння прямих сонячних променів та холоду.

Оцет

Завдяки своєму складу це один із небагатьох продуктів, здатних зберігатися вічно.

Міцний алкоголь

Якісний алкоголь натурального бродіння, такий як вино, ром, лікер, зберігає свої смакові властивості довгі роки. Термін придатності горілки залежить від якості спирту, з якого вона виготовлена, та зазвичай обмежується двома-трьома роками.

Як зберегти продукти без холодильника

Холодильник – це агрегат, здатний забезпечити тривале зберігання продуктів, особливо за умов підвищеної температури навколишнього середовища. При його несправності або у разі несподіваного відключення електрики важливо запобігти появі в їжі хвороботворних бактерій і зберегти продукти свіжими. Для цього можна скористатися наведеними нижче способами.

Погріб у приватному будинку

Місце, де раніше холодильники раніше зберігали продукти. При цьому важливо стежити, щоб приміщення не промерзало і не затоплювалося, в ньому була низька вологість повітря, а на продукти не потрапляло сонячне світло. У льоху, обробленому від грибка, продукти можуть зберігатися роками.

зберігання продуктів у льоху

Сумка-холодильник

Охолодні сумки, залежно від їх різновиду, здатні зберігати продукти прохолодними від кількох годин до кількох діб. Ідеальний варіант при короткочасному вимкненні електрики, а також під час подорожей та пікніків на природі.

Балкон

Один із способів збереження швидкопсувних продуктів, особливо м’яса та риби, в холодну пору року. На жаль, у літню спеку він неприйнятний.

Лимонний сік

За допомогою нього можна продовжити термін придатності м’яса. Для цього продукт потрібно посолити та натерти лимонним соком, потім скласти шматки в герметичну тару і прибрати в найбільш прохолодне місце.

Пергаментний папір

Просоченим сольовим розчином пергаментним папером потрібно обернути вершкове масло та сир – це дозволить запобігти їх таненню та псуванню в літню спеку. Також цей спосіб хороший для яєць та овочів.

м'ясо у папері

Часник та цибуля

Запобігають появі бактерій у свіжому м’ясі. Подрібнені часник і цибулю потрібно скласти в скляну тару, зверху помістити друшляк зі шматками м’яса. Щільно закрити конструкцію кришкою та прибрати у темне та прохолодне місце. Це дозволить зберегти продукт протягом кількох днів.

Термічна обробка

М’ясо, птицю, рибу та копчену ковбасу можна злегка підсмажити або відварити – такий спосіб запобігти псуванню продуктів протягом кількох діб.

Промаслений папір

У змащений олією папір чи газету слід обернути свіжі яйця, фрукти та овочі. Це запобіжить їхньому гниттю та висиханню.

Сольовий розчин

Сіль є чудовим консервантом. Просочені її розчином шматки м’яса, сир і вершкове масло за умови відсутності сонячного світла здатні зберігатися кілька днів.

Тканина, просочена оцтом

Просочивши звичайну тканину оцтовим розчином і загорнувши в неї шматки м’яса або масло, можна на пару діб зберегти продукти свіжими без холодильника.

Запаси продуктів тривалого зберігання дозволяють бути готовими до будь-якої життєвої ситуації. Важливо лише заздалегідь визначитися зі списком необхідних товарів та забезпечити їх правильне зберігання. І тоді будь-які події у світі чи економіці країни більше не викличуть паніки та страху за своє життя.

 

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.