Спеції здатні надати страві особливого смаку, на відміну від звичайної солі. Натуральні приправи не тільки роблять їжу більш пряною, але й насичують її корисними властивостями. Певний набір спецій повинен бути на кухні завжди, щоб потрібні добавки знаходилися під рукою. Це найбільш ароматні та корисні приправи, які, на відміну від звичайної кухонної солі, роблять будь-яку страву смачнішою. Не згадуватимемо перець та лаврушку, які й так завжди є у будь-якої господині, а зупинимося на важливих та не дуже традиційних для нашої країни.
Кориця
Корисні властивості кориці полягають у зниженні рівня холестерину, а також контролі цукру у крові. Прянощі додають у різні продукти як консервант, тому що кориця не дозволяє мікроорганізмам поширюватися у їжі.
Особливість кориці у тому, що її можна використовувати для солодких та солоних страв. Часто її додають у м’ясні страви чи випічку.
Мелений імбир
Імбир має незвичайний смак та велику кількість корисних властивостей. У корені рослини містяться такі поживні речовини:
- вітаміни групи A, B, C;
- ефірні олії;
- фосфор;
- кальцій;
- залізо.
Всі ці елементи позитивно впливають на організм при активному вживанні. Молотим імбиром приправляють рибу та м’ясо, щоб надати їм виразнішого смаку. Також прянощі добре підходять для соусів, салатів та різних видів випічки.
Паприка
Приправа являє собою подрібнений не дуже гострий червоний перець. Паприка позитивно впливає роботу травної системи. Прянощі кладуть у різні страви, здебільшого у м’ясні.
Червоний перець добре підходить для свинини, курки та яловичини. У вегетаріанські страви та соуси паприку теж часто кладуть. Паприка також є натуральним барвником, який надає страві більш апетитного вигляду та приємного аромату.
Коріандр
Це насіння трав’янистої рослини коріандр, яке має незвичайні смакові якості та корисні для організму властивості. Спецію можна додавати у супи, другі страви, а також деякі види несолодкої випічки.
Коріандр має масу корисних для організму властивостей:
- покращує роботу серцево-судинної системи;
- зміцнює організм завдяки вітамінам A, C;
- містить ефірні олії, які сприяють покращенню роботи травної системи;
- контролює рівень цукру на крові;
- нормалізує сон.
Мускатний горіх
Мускатний горіх є однією з найдавніших спецій, яку використовували у Стародавній Греції та Римі. Приправа може стати отрутою для організму, якщо використати її у більшій кількості, ніж потрібно. Безпечною дозою вважається до 30 г мускатного горіха на день.
У невеликій кількості спеції позитивно впливають на роботу травної та нервової систем. Мускатний горіх добре поєднується з м’ясними стравами та випічкою, а також з деякими алкогольними напоями.
Ці прянощі зможуть надати будь-якій їжі унікального смаку, тому їх рекомендується завжди тримати на кухні.