Харчова фольга широко використовується у кулінарії завдяки різноманіттю корисних функцій. Вона довго зберігає продукти теплими або холодними, працюючи за принципом термоса, а також застосовується для запікання страв та їх подальшого зберігання. Але застосовувати фольгу не так легко, як здається спочатку. Щоб результат радував, необхідно дотримуватися основних правил, наприклад, яким боком класти фольгу на деко.

Основний принцип
Господині, використовуючи фольгу, повинні знати основний принцип її дії. Та сторона, яка більш блискуча, відбиває тепло, а матова – притягує. Тому якщо застосовувати виріб у якості термоса, то необхідно упаковувати продукти так, щоб блискуча сторона була всередині. Якщо фольга використовується для запікання, потрібно класти її таким чином, щоб матовий бік був унизу.
Чи шкідлива фольга
Деякі господині навіть не замислюються про те, яким боком класти фольгу на деко, тому що вважають її дуже шкідливою. Але це не так. Фольга не виділяє шкідливі компоненти.

Як можна застосовувати фольгу
Страви, приготовані з використанням фольги, виходять соковиті, оскільки вони готуються у власному соку. Її також можна застосовувати таким чином:
- У якості кришечки або дна, що не пригорає. У цьому випадку немає різниці, яка сторона внизу, головне – що повітря не проходить до продукту. Коли страва готується у фользі, корочка не утворюється. Щоб отримати рум’яні краї, потрібно зняти штучну кришку хвилин за 10 до закінчення приготування.
- У фользі добре зберігається хліб. Можна його нарізати та підсушити у духовці, а потім порційно загорнути. Такі тости зручно брати у дорогу або на пікнік.
- Пакуючи продукти, можна загорнути страви, які мають сильний запах, у фольгу. Так вони збережуть свій аромат та не передадуть його іншим продуктам.
- У фользі можна морозити заготовки, оскільки вона стійка до низьких температурних значень.
- Завбачливі господині використовують фольгу для настилання на деко, щоб уникнути подальшого прибирання. На фольгу можна класти будь-які продукти, вона універсальна та добре утримує жир.
- Під час приготування овочів або м’яса на грилі, можна покласти вниз фольгу, щоб туди стікав жир та зайва рідина. У цьому випадку можна не думати, яким боком класти фольгу на деко.
Але використовувати її у мікрохвильовці не можна, оскільки це призведе до ламання техніки.
Ось докладна розповідь про те, як із фольги виготовляють контейнери: