Їжа на природі: кращі рецепти для пікніка

Навесні, на Великдень, на Травневі свята або у літні сонячні дні немає нічого кращого, ніж вибратися із запиленого міста та влаштувати пікнік на дачі або у лісі. Щоб їжа на природі або рецепти для пікніка принесли максимум задоволення та користі, слід приділити трохи уваги підготовці до цього заходу та скласти список продуктів, які можна взяти з собою влітку.

пікнік
Правильна підготовка до пікніка – половина успіху.

Основні вимоги до продуктів для пікніка

Щоб накрити святковий стіл на відкритому повітрі, хочеться взяти побільше різноманітних продуктів. Однак їжа при транспортуванні може зіпсуватися, а у жарку пору вона вже через кілька годин стане непридатною. Тара для перевезення їжі повинна бути місткою та зручною, щоб продукти не м’ялися та не втрачали текстуру.

Щоб уникнути неприємностей із зіпсованими продуктами, достатньо дотримуватись декількох простих правил:

  • Швидкопсувні продукти потребують обробки. Наприклад, м’ясо необхідно брати з собою на пікнік маринованим.
  • Салати для пікніка варто заправляти не заздалегідь, а безпосередньо перед вживанням. Інгредієнти для салату упаковувати окремо один від одного. На місці за рецептом можна швидко зібрати потрібний салат.
  • Свіжа риба у спеку псується швидко, тому, якщо немає спеціальної сумки-холодильника, рибу краще замаринувати у солі, спеціях та рослинній олії. Можна влаштувати пікнік біля водойми та запекти спійману рибу на грилі або приготувати у казані юшку за улюбленим рецептом.
мариноване м'ясо
Замаринувати м’ясо краще заздалегідь.

Готові продукти, які можна їсти без обробки

Ось що можна взяти з собою на пікнік влітку, щоб мати можливість швидко перекусити.

Сир

Для пікніка найкраще брати тверді сири. Вони відмінно підходять для рецептів бутербродів або салатів. Можна взяти ропні, наприклад, сулугуні, фету, моцарелу або бринзу. Непогано підійде копчений сир.

тверді сири
Тверді сири найкраще підходять для пікніка.

А ось плавлені, напівтверді та сири з пліснявою брати з собою на пікнік влітку не варто.

Хліб

Хліб краще брати запасом. Навіть якщо після їжі хлібобулочні вироби залишаться – не біда. Із залишків можна приготувати ароматні хрусткі грінки та їсти з соусом.

При виборі хліба керуйтеся таким правилом: для великої компанії слід взяти кілька різних сортів з розрахунку по одному батону на 2-3 людини.

чорний хліб
Треба взяти як білий, так і чорний хліб.

Готові м’ясні продукти та страви з м’яса

Для смаження на мангалі або грилі відмінно підходять:

  • сардельки;
  • сосиски;
  • ковбаски;
  • мариноване м’ясо, птиця.

Святковий стіл доповнять готові м’ясні нарізки, буженина, шинка, паштет, смажена курка. Мариновані гомілки, крильця, філе птиці або шашлик можна купити у магазині або замаринувати за власним рецептом.

Консерви

Із консервів можна смачно, швидко та недорого приготувати у казані на багатті гарячі страви, наприклад, юшку, якщо під рукою виявилася банку рибної консерви. З тушонки вийде оригінальний гуляш або рагу.

бутерброди
Всілякі консервовані продукти фігурують у багатьох рецептах салатів та бутербродів. З сардин або тунця, наприклад, легко зробити смачну намазку.

Яйця

Яйця на пікніку послужать швидким перекусом, коли основну страву чекати ще довго. Перш ніж взяти з собою на пікнік яйця, їх необхідно відварити. Якщо вони входять у рецепт улюбленого салату, то яйця можна заздалегідь порізати та скласти у контейнер для продуктів харчування – так піде набагато менше часу на підготовку. Цілі яйця краще перевозити у шкаралупі та чистити на місці.

Закуски на шпажках

За допомогою різного поєднання фруктів, овочів, сиру, риби, листя салату, хліба на дерев’яних паличках можна оригінально оформити тарілки з холодними закусками.

На багатті на довгих шпажках можна швидко підсмажити:

  • печериці;
  • болгарський перець;
  • хліб з салом;
  • кабачки;
  • помідори;
  • бекон.

Гарячі закуски на шпажках, такі як картопля зі спеціями, мариновані печериці, курячі шашлички з шматочками овочів, можна також приготувати на мангалі, якщо хочеться чогось крім шашлику.

закуски на шпажках
Шпажки допоможуть зробити швидкий перекус.

Бутерброди

Найпопулярніша їжа на будь-якому пікніку – звичайно ж, бутерброди. Важливо не робити сендвічі заздалегідь, а тільки підготувати інгредієнти – нарізати хліб, овочі, м’ясні продукти. Різноманітні намазки доцільно також зробити заздалегідь. Наприклад, смажені гриби з цибулею, перемішані з майонезом та дрібно нарізаними солоними огірками – цікаве рішення для пікніка. Збирати сендвічі на пікніку з друзями завжди веселіше та швидше, адже кожен це робить за своїм рецептом.

підсмажений хліб
Якщо скибочки хліба підсмажити на решітці до хрусткої скоринки – закуска вийде набагато смачнішою.

Соуси

Соуси зручніше купити заздалегідь у магазині, наприклад, кетчуп, майонез, аджику, барбекю, та перевозити у магазинній упаковці. Домашні соуси необхідно робити безпосередньо перед поїздкою, оскільки вони швидко псуються, тим більш у спеку. Перевозити їх треба у спеціальних диспенсерах для соусів або харчових боксах з кришкою.

домашні соуси
Домашні соуси слід з’їсти в першу чергу.

Рулет з лаваша

Замість банальних бутербродів на пікніку можна зробити незвичайну закуску з лаваша – рулети. Начинка для лаваша найрізноманітніша, як і кількість рецептів рулетів. Для начинки підійдуть риба, птиця, овочі, гриби, ковбаса, морепродукти.

рулет з лаваша
Якщо змастити лаваш улюбленим соусом, покласти на нього шматочки стейку з овочами, листям салату, загорнути у рулет та порізати порційними шматочками – вийде апетитна та красива їжа для пікніка.

Овочі

Список їжі, яку треба взяти з собою на природу, буде неповним без таких овочів:

  • помідори;
  • болгарський перець;
  • огірки;
  • цибуля;
  • кабачки;
  • баклажани;
  • картопля.

Частину картоплі можна відварити у мундирі, а частину взяти сирою. Сиру картоплю потім запекти у вугіллі або використовувати для гарячих страв у казані.

Перед пікніком овочі необхідно вимити та добре просушити паперовим рушником. Помідори краще перевозити у пластикових контейнерах.

червоні яблука
З їжі, крім овочів, бажано взяти на пікнік ще й фрукти.

Як приготувати гаряче на багатті, якщо ви виїхали на природу з ночівлею

Коли відпочинок на природі має на увазі розведення багаття – чому б не приготувати що-небудь гаряче на вечерю, особливо якщо у плани входить ночівля. Ось кілька простих рецептів, які можна приготувати у казані на багатті або мангалі.

Юшка

Навряд чи будь-яка риболовля з ночівлею обходиться без юшки. Класичний рецепт, як приготувати юшку на природі, дозволяє використання навіть дрібної рибки, яку багато викидають. Список інгредієнтів на 3 літри юшки виглядає так:

  • спіймана риба – близько 1 кг;
  • картопля – 5 шт. середнього розміру;
  • морква – 3 шт.;
  • цибуля – 4 шт.;
  • зелень (кріп, петрушка, кінза) – за смаком.

Для початку картоплю та морква треба почистити та промити, картоплю порізати середнім або великим кубиком, а моркву – кільцями або півкільцями. Цибулю можна від шкірки не очищати, шкірка надає супу красивий золотистий колір. Цибулини досить просто розрізати навпіл.

юшка
Апетитна рибна юшка найкраще смакує на природі.

Улов очистити від луски, випатрати, видалити зябра та очі. Дрібна рибка використовується цілком, велика – нарізається на порційні шматки. Коли вода у казані закипить, покласти у неї картоплю та цибулю. Потім у казан йдуть морква, сіль, пару горошин чорного перцю та лаврове листя (якщо вони є під рукою). Коли овочі майже готові, додати у казан рибу, перемішати та зняти піну. Хвилин через 10 юшка буде готова. Перед подачею потрібно додати рубану зелень.

Печена картопля у фользі

Смак запеченої картоплі у вугіллі знайомий усім з дитинства. Напевно, мало які посиденьки біля багаття обходяться без цього коренеплоду.

Для цього рецепта знадобляться:

  • картопля – 2 кг;
  • сало або бекон – 400 г;
  • часник – 1 невелика головка;
  • сіль, перець мелений – за смаком;
  • фольга.

Картоплю чистити не потрібно, достатньо добре промити. Далі:

  1. Миті бульби середніх розмірів розрізаються уздовж навпіл. Зрізи посипаються сіллю та перцем або улюбленими спеціями.
  2. Часник ріжеться тонкими скибочками.
  3. Між половинками картоплі кладеться скибочка сала або бекону, а також кілька скибочок часнику.
  4. Все це туго загортається у кілька шарів фольги.
  5. Далі у багатті розгортається гаряче вугілля, кладеться підготовлена картопля туди та загортається зверху жаром.
  6. Готовність страви перевіряється проколом ножа або шпажки.
печена картопля
Печена картопля зі шматочком сала – неперевершена страва для походу.

Їжа у казані: бограч

Бограч – традиційна угорська страва, яку готують у казані. Зазвичай його варять для великої компанії. У нескладний рецепт бограчу на 5-літровий казан входять:

  • солоне сало з перцем або копчена грудинка – 500 г;
  • яловичина або свинина – 1 кг;
  • цибуля – 3 шт.;
  • морква – 1 велика;
  • солодкий болгарський перець – 2-3 шт.;
  • картопля – 5 шт.;
  • мелена паприка – за смаком;
  • помідори – 4 шт.

Для приготування страви всі інгредієнти, за винятком сала, ріжуться великими кубиками. Сало або грудинка ріжеться дрібно.

інгредієнти бограча
До бограча можна також покласти копчені ковбаски.

Порядок приготування:

  1. Спочатку у розігрітий казан кладуть сало та витоплюють свинячий жир. Потім отримані шкварки прибирають.
  2. У жир, що витопився, додають свинину чи яловичину та обсмажують до золотистої скоринки. Потім до м’яса відправляється цибулю. На цьому етапі важливо часто помішувати, щоб нічого не підгоріло.
  3. Коли цибуля трохи підсмажиться, у казан відправляють моркву.
  4. М’ясо з цибулею та морквою щедро посипають меленою паприкою. Паприку досить тільки злегка прогріти.
  5. Картоплю відправляють слідом, а за нею – болгарський перець.
  6. Коли вся суміш трохи протушкована у власному соку, додають помідори, сіль, перець за смаком.
  7. Все заливають водою так, щоб вона приблизно на 1-2 см покривала інгредієнти.

Через 30 хвилин смачний та ароматний бограч готовий.

Шашлики

Для шашликів можна купити вже замариноване м’ясо у магазині, але завжди приємно приготувати цю страву самому. Рецепт шашлику наступний:

  • свиняча шия – 1 кг;
  • цибуля – 1 кг;
  • мелений коріандр – за смаком;
  • чорний мелений перець – за смаком;
  • сіль за смаком;
  • соняшникова або оливкова олія – 1 склянка;
  • оцет – 1/3 склянки.

Спочатку м’ясо потрібно замаринувати. Робити це як мінімум за 4 години до поїздки на природу, але краще за день. Свинина ріжеться порційними шматками. Половина лука нарізається кільцями, а інша – натирається на дрібній тертці. Шматки свинячої шиї з кільцями цибулі закладаються у ємність для маринування. З тертого лука, солі, перцю, масла та оцту потрібно приготувати маринад, змішавши всі до однорідності. Далі маринад додається до м’яса та все ретельно перемішується, ставиться у холодильник.

мангал
Мангал дозволяє готувати безліч страв на природі.

До шашлику на природі відмінно підійде червоне сухе вино. Ним можна не тільки запивати готову їжу, але також використовувати при приготуванні. Смажити шашлик треба над гарячим вугіллям, уникаючи відкритого вогню. Спочатку потрібно дочекатися рум’яної скоринки внизу м’яса, а потім вже можна перевертати шампури, час від часу збризкуючи шашлики вином.

Відеорецепт: м’ясо, запечене у землі

Не забуваємо про напої

Подбавши про частування, саме час подумати про те, що потрібно взяти з пиття.

Скільки брати води

При поході на природу необхідно звернути увагу на те, що у спекотну погоду організм людини вимагає набагато більше рідини. Брак води на відпочинку може стати серйозною проблемою. Щоб цього уникнути, потрібно брати не менше 1,5-2 л чистої води на 1 людину на добу. Плюс додатково воду для готування та миття.

вода
Кожній людині потрібно близько 2 літрів звичайної води.

Чи потрібно запасатися чаєм або кавою

Якщо серед бажаючих відпочити на природі є любителі кави, то можна взяти з собою невелику упаковку цього ароматного напою та приготувати його на вогні. Чай можна зварити вдома та на природі пити охолодженим, такий напій добре втамовує спрагу. Також зварений на природі чай зігріє прохолодним ввечері біля вогнища.

Солодкі напої

Якщо планується пікнік з малюками, то можна взяти солодкої газованої води. Тільки слід пам’ятати, що солодкі напої викликають почуття спраги та після газованої води ще більше хочеться пити. Для любителів солодкого краще зварити імбирний лимонад або компот із сухофруктів. Вони не тільки допомагають впоратися зі спрагою, але й набагато корисніші за магазинні солодкі напої. Також можна купити натуральний сік, але не нектар.

імбирний лимонад
Охолоджений імбирний лимонад втамує спрагу.

Що взяти на пікнік дітям

Всі діти люблять солодке. Дитина з радістю відмовиться від шашлику на користь тістечка або цукерок. Крім того, пікнік з дітьми не обійдеться без фруктів, сухофруктів та горіхів. До прикладу, можна заздалегід приготувати в’ялені банани. Запечена у багатті картопля не тільки припаде до душі малюкам, а й викличе їх інтерес до приготування.

діти смажать маршмеллоу
А якщо дати дітям підсмажити над вогнем зефір-маршмеллоу – їх перебування на пікніку обернеться на свято.

Чому на природі їжа смачніша

Коли людина знаходиться на свіжому повітрі, його організм більшою мірою насичується киснем, поліпшується кровообіг та обмін речовин. Відчуття голоду при цьому настає швидше, ніж зазвичай. А ще на природі люди, як правило, більше рухаються, спалюють більше калорій та теж відчувають підвищений апетит. Звичайно, голодному будь-яка їжа здається смачнішою.

Але це не єдина причина, у справі беруть участь ще й аромати. Запахи квітів, трави також підвищують апетит. А дим від багаття діє ще та як підсилювач смаку. Їжа з димком на пікніку завжди смачніша, ніж просто смажена вдома.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.