Все за етикетом: рука, на якій варто носити годинник

У цифрову епоху, коли технології швидко розвиваються, і ґаджети стали неодмінною частиною життя суспільства, годинник не втратив свою популярність і залишається символом елегантності, стилю та функціональності. Він є повсякденним атрибутом для кожного, хто цінує свій час та прагне постійно його контролювати. Цей аксесуар вважають своєрідною візитівкою власника, яка може багато цікавого розповісти про нього. Але далеко не всі знають про правила «годинникового» етикету та на якій саме руці слід носити годинник.

годинник на руці у чоловіка

Першим гаджетом, схожим на сучасний годинник, який можна носити на зап’ясті, був браслет-хронограф, створений на початку XIX ст. французьким майстром годинникового мистецтва Авраамом-Луї Бреґе. Цей прилад у нього замовив імператор Наполеон Бонапарт для молодшої сестри Кароліни Мюрат, яка на той час була королевою Неаполя. Мініатюрний годинник зі сріблястим циферблатом овальної форми показував фази місяця та навіть температуру повітря.

До рубежу XIX-XX ст. такі часи створювалися тільки для жіночих рук і швидше для краси, ніж для користі. Серед чоловіків на той час модним вважалося мати кишенькові механічні хронометри, які на відміну від жіночих були не тільки коштовним аксесуаром, а й функціональним приладом.

Дебют чоловічих наручних годинників відбувся під час Першої світової війни, коли солдати зіткнулися з необхідністю швидко та зручно визначати час на полі бою, не випускаючи зброю з рук. Тоді їм вдалося за допомогою саморобних ремінців перемістити годинники із кишень на свої зап’ястя. Згодом така ідея сподобалася суспільству, і наручні годинники стали доступними не тільки військовим, а й кожній цивільній людині.

На якій руці носиться годинник

Немає чітких вказівок, як правильно носити годинник. Люди надягають аксесуари на різні зап’ястя залежно від власних відчуттів та різних цілей:

  • практичне призначення;
  • підкреслення свого статусу;
  • виконання окремих функціональних завдань;
  • завершення стилю.

Наручні годинники надягають як чоловіки, так і жінки на ділові зустрічі, різноманітні світські заходи, спортивні заняття та прогулянки.

годиник на жіночій руці

Основними критеріями при виборі руки, на якій краще носити годинник, вважають комфорт, доцільність та естетику. Більшість людей у світі є правшами. Тому для зручності такі власники годинників віддають перевагу лівій руці, адже так:

  • аксесуар не буде заважати домінантній руці виконувати фізичні дії;
  • легше застібати ремінець;
  • менше ризику пошкодити механізм при активних рухах зап’ястя.

Шульгам зручніше носити аксесуар на правій руці. Тому деякі сучасні бренди навіть спеціально розробили для таких людей моделі із механічною головкою, яка знаходиться на лівій стороні годинника. Так лівшам зручніше заводити прилад та зменшується можливість попадання води в механізм.

Сьогодні можна побачити у багатьох на руках «розумний годинник» або фітнес-браслет. Ці надзвичайно зручні наручні гаджети з численними датчиками та сенсорами допомагають власнику вирішувати безліч повсякденних завдань та слідкувати за здоров’ям. При неправильному визначенні руки для носіння цих аксесуарів їхня користь може звестись нанівець. Більшість користувачів носять смарт-годинник на лівій руці. Це пояснюється зручним доступом до коліщатка Digital Crown, яке призначене для керування аксесуаром та знаходиться на правій стороні корпусу. Шульги у цьому випадку віддають перевагу правій руці.

як носити смарт-годинник

Коли можна порушити етикет носіння годинників

Існують винятки, завдяки яким людина може не слідувати нормам світу годинників. При цьому їй краще враховувати власні нюанси та вподобання. І якщо власнику хронометра з певних причин не підходять деякі рекомендації, він може використовувати інше зап’ястя.

Такими причинами можуть бути:

  • Рід занять. Якщо при виконанні будівельних чи машинних робіт доводиться багато користуватися неактивною рукою, тоді краще надіти годинник на інше зап’ястя задля власної безпеки та збереження девайса від ударів.
  • Маскування дефектів. За допомогою годинника можна приховати на руці шрами чи рубці, які псують зовнішній вигляд та змушують людину відчувати себе некомфортно.

Романтики та люди творчих професій з нестандартним мисленням, яким подобається експериментувати та виділятися серед оточення, часто не дотримуються правил етикету. Побачивши незвичну модель годинника на активній руці людини, можна здогадатися, що вона є неординарною особистістю, яка готова розв’язувати будь-які нестандартні завдання. Любителі похизуватися дорогим аксесуаром також віддають перевагу розміщенню хронометра, протилежному до звичного.

дівчина з годинником на правій руці

Багато людей в рівній мірі володіють обома руками та не можуть визначитися, на якій руці зручніше носити годинник. Тоді їм варто спробувати поносити аксесуар на кожній руці по черзі та з’ясувати, який варіант їх більше задовольняє.

Особливості носіння наручного годинника для чоловіків та жінок

Стать людини ніяк не впливає на вибір руки, на якій потрібно носити годинник. Чоловіки та жінки вирішують, на яку руку вдягти аксесуар, залежно від конкретної ситуації. Але деякі правила все ж таки існують.

Чоловіки

Для представників сильної статі годинник є предметом розкоші, статусу та фінансового благополуччя. Вони акцентують особливу увагу на дорогих моделях відомих брендів та функціональності цих аксесуарів.

Основні вказівки для чоловіків на якій руці носити годинник:

  • Для культурних заходів та зустрічей з діловими партнерами чоловікам необхідно носити годинник на лівій руці. Етикет для них передбачив суворі правила, тому для лівшів у цьому випадку винятків немає.
  • У повсякденному житті представники сильної статі можуть носити хронометри на будь-якому зап’ясті, зважаючи на зручність та практичність.

Чоловіки, які є правшами та надягають годинник на домінантну руку, намагаються таким чином підкреслити свою індивідуальність.

Жінки

На відміну від чоловіків, представниці чарівної половини людства носять годинник здебільшого як модний аксесуар, який дозволяє їм створювати унікальний стиль.

Відповідно до правил етикету, жінкам потрібно носити годинник на лівій руці, а браслети або інші прикраси – на правій.

Вибираючи руку, на якій потрібно носити годинник, жінки керуються такими основними теоріями:

  • збираючись на бізнес зустріч, діловій жінці краще не відступати від рамок етикету та звести до мінімуму наявність інших аксесуарів;
  • вирушаючи на вечірку з друзями, модниці можуть дати волю своїй фантазії та пробувати різні варіанти надягання годинника для створення яскравого та неповторного образу.

Домінантну руку для хронометра вибирають сильні та цілеспрямовані жінки, які вважають такий спосіб носіння символом подолання труднощів та досягнення успіхів.

жінка з годинником і браслетом

На правій руці носять годинник впевнені в собі дівчата. А рішення сучасних модниць одночасно носити годинники на двох руках спочатку може здаватися безглуздим. Але такий спосіб носіння аксесуарів дозволяє їм не тільки контролювати час, а й оригінально виглядати.

Інші твердження

Крім вказівок етикету, відомі й інші цікаві теорії щодо розміщення хронометра на певному зап’ясті. Деякі з них мають успіх серед користувачів гаджетів, які варто розглянути.

Версії Ліва рука Права рука
Психологія Люди із заниженою самооцінкою, які постійно озираються на своє минуле, обирають для носіння аксесуара ліве зап’ястя Символізує спрямованість на майбутнє. Підходить для користувачів, які мають активну життєву позицію та не бояться різних перешкод
Теорія східної медицини «Фукурі» У жінок на правій руці знаходяться особливі енергетичні точки, які відповідають за роботу серцево-судинної системи. Щоб не перешкоджати циркуляції енергетичного потоку через ці точки, носити аксесуар необхідно на лівій руці У чоловіків такі активні вузли знаходяться на лівому зап’ясті. Тому, щоб серце працювало стабільно і його ритм не збивався, їм краще надягати годинник на праву руку
Кримінальна (з’явилася після Другої світової війни) Вважалося, що законослухняні громадяни надягали годинник на ліву руку На правому зап’ясті хронометри носили тільки злодії. Між грабіжниками був поширений цей знак, щоб уникнути пограбування своєю ж «братвою»

Вірити цим твердженням чи ні – особиста справа кожного.

Не існує однозначної відповіді на питання, яку руку вибрати для носіння годинника. Тому, оцінивши співвідношення вагомості всіх відомих аргументів з особистими уподобаннями, можна визначитися, якому зап’ястю краще доручити носіння цього аксесуару.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.