Взуття вибирати набагато складніше, чим одяг. Адже в примірочній, одягнувши кофточку, можна зрозуміти, чи буде в ній зручно. А от з черевиками так не вийде. Наче приміряєш їх, робиш декілька кроків і все зручно. А коли треба йти, наприклад, на роботу, то вже на півдорозі розумієш, що нові туфлі спричинили криваві мозолі. Розглянемо декілька способів, як боротися з такою проблемою і що робити, якщо натирає взуття. А наостанок декілька порад, які дозволять більш продумано підходити до покупки обновки та потім не жалкувати про неї.
Що робити, коли натирає взуття: корисні поради
Придбавши нові туфлі або чоботи й збираючись надіти їх уперше, необхідно заклеїти лейкопластиром всі ймовірні місця виникнення мозолів. Також варто взяти з собою невелику кількість пластиру. Адже значно легше запобігти проблемі, ніж потім лікувати натерті ноги.
Але якщо взуття натирає, то можна скористатися деякими порадами, як впоратися з цією проблемою:
- Парова терапія. Якщо взуття прийме форму ніг, то і натирати перестане. Треба потримати його над парою від киплячої води та, вдягнувши шкарпетки, взути і походити по хаті приблизно 2-3 години. Цей спосіб добре підходить для шкіряного взуття, адже розм’якшена шкіра швидше прийме форму ніг.
- Захист перш за все. Існують спеціальні силіконові роздільники для пальців, а також силіконові кружечки, які можна застосувати якщо взуття натирає п’ятку. Вони дуже зручні у використанні, а ще багаторазові, що вельми зручно.
- Висота грає роль. Якщо взуття натирає п’яту, можна використати ще один спосіб – підняти стопу над задником. Зробити це можна, поклавши шматок картону чи тканини під устілку. Або можна придбати спеціальні устілки з піднятою п’ятою.
- Розм’якшення. Якщо дуже натирає задник взуття, покращити ситуацію можна за допомогою гліцерину. Спочатку треба обгорнути задник теплою вологою тканиною, трохи потримати, а потім змастити гліцерином. Можливо, для досягнення найкращого результату треба буде повторити процедуру декілька разів.
- Робимо ковзанку. Ще один варіант, що можна зробити, щоб не натирало взуття, – це покращити ковзання за допомогою обробки поверхні матеріалу воском, сухим милом або вазеліном. Також можна обробити кремом саме проблемну ділянку ноги, а не туфель.
Ще один спосіб – це придбати спеціальний засіб, який частіше всього продається у вигляді спрею. Ним треба обробити черевики зсередини, взути та походити. Таким чином можна розширити тісну обновку.
Додаткові поради та бабусині методи
В першу чергу на питання, що зробити, щоб нове взуття не натирало, відповідь буде проста: не взувати обновку відразу на цілий день. Спочатку треба походити в нових туфлях удома, щоб звикнути та щоб матеріал трохи розтягнувся. При цьому все ж треба заклеїти проблемні місця лейкопластиром.
Також, якщо взуття натирає мозолі, можна звернутися до майстерні, яка має різні способи розтягування – як хімічні, так і фізичні. Після таких процедур нові черевики точно стануть набагато зручнішими.
Влітку часто виникає думка, що робити, щоб не натирали босоніжки, і відповідь на це дуже проста. Можна користуватися звичайним дезодорантом, яким треба змастити проблемні ділянки шкіри. Або придбати спеціальні силіконові накладки, які не дозволять утворюватися мозолям.
В міжсезоння питання, що робити, якщо натирають кросівки, стає дуже актуальним. В такому випадку також можна обробляти матеріал милом чи воском, обов’язково заклеювати проблемні місця та за бажанням користуватися силіконовими вставками.
А от як зробити, щоб взуття не натирало, і при цьому не купувати ніяких додаткових пристосувань та не здавати його в ремонт, – є декілька бабусиних методів, що можуть врятувати.
Для одного з таких методів знадобляться старі газети. Їх треба розірвати на шматки та намочити водою. Цією субстанцією наповнити черевики, але робити це дуже щільно. Висохнути таким чином взуття має самостійно, оскільки інакше цей спосіб не спрацює. Хоч процес цей довготривалий, але досить дієвий.
Також якщо постійно натирає взуття, розтягнути його допоможе етиловий спирт. Оскільки ця рідина дуже специфічна, то оброблювати треба виключно внутрішню частину. Взуватися можна лише тоді, коли речовина повністю випарується.
Робимо правильні покупки
Щоб надалі не виникало проблем, треба бути уважним ще на етапі вибору нових черевиків. Ось декілька важливих порад:
- Не варто спокушатися занадто дешевими моделями.
- При примірці треба стежити за власним відчуттями та не дуже розраховувати на те, що з часом туфлі розтягнуться.
- Краще купувати моделі з натуральних матеріалів.
- Шкіряні вироби мають бути гарно прошиті. Відкидайте варіанти, з’єднані клеєм.
- Треба пройтися хоч декілька кроків, щоб зрозуміти свої відчуття.
- Черевики на розмір більше будуть так само натирати, тож не варто купувати взуття «на виріст».
Тепер у вас є декілька варіантів, що робити, коли взуття натирає ноги, та полегшити собі життя. Але якщо вони не працюють належним чином, можливо, не варто так мучити себе, а треба просто подарувати пару подрузі або другу.