Яке буває трекінгове взуття та як його обрати

Трекінгове взуття – це спеціальне взуття, призначене для ходіння в туристичні походи. В буквальному сенсі слова, черевики для подорожі. Зазвичай їх використовують люди для ходьби бездоріжжям та гірською місцевістю.

Трекінгове взуття

Види взуття для трекінгу

Так само як і звичайні черевики, трекінгове взуття може бути жіноче, чоловіче або дитяче. В залежності від маршруту пересування пропонується взуття для:

  • простого трекінгу;
  • важкого трекінгу;
  • хайкінгу;
  • гірського трекінгу.

Фіксація гомілковостопного суглоба є основною вимогою до черевиків, які використовуються в простому трекінгу. Це зумовлено тим, що при подорожах по пересічній місцевості періодично потрібно підійматися чи спускатися по схилах.

Обирати черевики для важкого трекінгу потрібно дуже ретельно. Адже такі походи, зазвичай, відбуваються по скелястій місцевості. Нерідко в подорожах на шляху трапляються гірські річки. Через це черевики повинні бути високими, з чіпкою підошвою та зручною шнурівкою.

черевики для тяжкого трекінгу

Трекінгове взуття для хайкінгу практично не відрізняється від звичайного. Це обумовлено тим, що даний вид походів відбувається підготовленими маршрутами, як правило, по рівній місцевості. Через це нема спеціальних вимог до черевиків. В таких походах актуальне літнє трекінгове взуття, адже такі подорожі в більшості випадків відбуваються в теплу пору року. Хайкінг чудово підійде для сімейного відпочинку. В таких випадках дитяче трекінгове взуття стане у пригоді.

Найбільш високі вимоги до черевиків у гірському трекінгу. Переважно вони використовуються в альпінізмі. Черевики повинні мати захист від вологи, бути утепленими та витримувати суворі умови гірських маршрутів. Для такого виду походу підійде лише зимове трекінгове взуття.

черевики для гірського трекінгу

З чого виготовляють трекінгові черевики

Матеріали, з яких виготовляють трекінгове взуття, залежать від виду обраного вами маршруту. Найпоширеніші з них:

  • шкіра;
  • комбінація текстилю та шкіри;
  • нубук;
  • синтетичні матеріали.

Основні складові частини

Через те, що даний тип черевиків спеціалізований під екстремальні умови, їхня будова відрізняється в порівнянні зі звичайним взуттям. До основних складових можна віднести:

  • багатошарову підошву;
  • захисну мембрану;
  • амортизувальну прокладку;
  • підсилений задник;
  • утеплювач (стосується зимових черевиків).

Критерії вибору трекінгового взуття

Безпечне проходження маршруту сильно залежить від взуття. Тому, обираючи трекінгові черевики для походу, необхідно враховувати чимало факторів. Основними критеріями вибору є:

  1. Висота виробу, яка перш за все впливає на фіксацію гомілкостопу. Також вона має значення для комфорту ніг.
  2. Матеріал верхньої частини трекінгових черевиків, який впливає на міцність, вентиляцію та стійкість до вологи.
  3. Матеріал, з якої виготовлення підошву. Він впливає на ступінь амортизації при пересуванні та рівномірний розподіл ваги на всю ступню.
  4. Розмір, до якого входять довжина стопи, ширина та об’єм. Важливо одночасно поєднати ці параметри для того, щоб нога розміщалась максимально комфортно.
  5. Кількість швів, яка для трекінгових черевиків повинна бути мінімальною.

Знаючи всі ці критерії, буде нескладно обрати найкраще трекінгове взуття для походу, адже воно значною мірою впливає на стан ніг та їхній комфорт.

трекінгові черевики

Переваги трекінгових черевиків

У порівнянні зі звичайними черевиками, трекінгове взуття має підвищену зносостійкість та краще зчеплення з поверхнею:

  • Підошва комплектується пластинами для амортизації, а зовнішня частина покривається вологостійкими матеріалами.
  • Для захисту суглобів конструкція трекінгових черевиків передбачає хорошу фіксацію стопи та підсилений задник, що захистить вас від можливих вивихів та травм.
  • Для додаткового захисту від потрапляння води слугує мембрана. Це елемент, який пропускає рідину тільки в газоподібному стані, що дозволяє нозі одночасно дихати та не мокріти.

Особливості догляду

Щоб продовжити строк експлуатації черевиків, за ними необхідно правильно доглядати:

  1. Їх потрібно тримати чистими та час від часу просушувати внутрішню частину.
  2. Періодично проводити чищення з допомогою антибактеріальних засобів.
  3. Трекінгове взуття небажано пересушувати – це може призвести до руйнування матеріалів, з яких воно виготовлене.
  4. Чистити черевики потрібно після кожного походу, також рекомендується підтримувати вологостійке покриття за допомогою спеціальних засобів.

Якщо дотримуватися правил догляду, трекінгове взуття прослужить довго та надійно.

Активний відпочинок стає популярнішим. Затяжні походи екстремальними маршрутами приваблюють все більше людей. Багато часу в таких подорожах проводять на ногах, і від їхнього комфорту в значною мірою залежить насолода від відпочинку. Завдяки універсальності рейтинг трекінгового взуття невпинно зростає. Тож, якщо ви берете його в похід, він автоматично стає вдалим.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.