У сучасному будівництві стіни зводять з усіляких блоків. Їх розрізняють за розмірами, властивостями та ціною. Кожен з них можна застосовувати в певній сфері, проте всі будівельні блоки здатні стати заміною звичайній цеглі при будівництві будинку.
Газосилікатні блоки: плюси та мінуси
Щорічно будівельний ринок поповнюється новими видами будматеріалів. Одним з таких є газосилікатний будівельний блок. Його популярність обумовлена простотою монтажу. Серед переваг виділяють такі фактори:
- Мала вага. Матеріал досить легкий, при цьому гарантується щільність від 300–600 кг/м3.
- Теплоізоляційні характеристики. Газосилікатні будівельні блоки мають теплопровідність, яка у 8 разів нижча, ніж у цегли.
- Низька вартість. У порівнянні з цеглою блоки дешевші.
- Теплова акумуляція. Будинок з блоків можна швидко прогріти, навіть якщо в ньому ніхто довгий час не жив.
- Пожежна безпека. Матеріал може витримати зіткнення з відкритим вогнем.
- Звукоізоляція та паропроникність.
- Екологічність.

Пазогребневі силікатні блоки: плюси та мінуси
Пазогребневий блок (ПГП) – пласка плита розміром 66 х 50 см. Найчастіше їх використовують для зведення внутрішніх стін та перегородок. Він виробляється з піску, негашеного вапна та води за допомогою пресування. Одна зі сторін виробу оснащена гребенем, а інша – канавкою під вхід гребеня іншого блоку. Гребені блоки бувають двох видів:
- трапецієподібні;
- прямокутні.
Коли в паз входить виступ іншого блоку, утворюється щільне замкове з’єднання. Завдяки цьому досягається максимальна міцність конструкції. Такий матеріал без проблем витримує меблі, які підвішені до стіни. Силікатні блоки бувають:
- порожнистими (пористими);
- повнотілими.

Головна особливість – низьке вологопоглинання, що дозволяє застосовувати такі блоки для будівництва різних приміщень. Виділяють наступні переваги матеріалу:
- пожежобезпечність, негорючість;
- стійкість до корозії;
- легко монтується;
- щільне стикування перешкоджає появі холодових містків;
- міцний та довговічний.
Облицювальна цегла
Це матеріал, який застосовують для обробки будівель зовні. Завдяки декоративності облицювальна цегла користується популярністю у дизайнерів та архітекторів.
Так само як і силікатна, облицювальна цегла:
- екологічно чистий матеріал;
- міцний;
- універсальний;
- морозостійкий.
Така цегла захищає від цвілі та гризунів, забезпечує хорошу звукоізоляцію.
Декоративна цегла
Це міцна силікатна цегла, поверхня якої оброблена гідрофобною речовиною. Матеріал має особливу лицьову поверхню, тому її застосовують при реставраційних роботах, наприклад, для надання будинку вигляду глибокої старовини. У складі декоративної цегли:
- кварцевий пісок;
- вапно;
- природні барвники.

Такі фасади хороші тим, що протягом довгих років їм не потрібна зовнішня обробка.
Використання тротуарної плитки
Широка колірна гамма та текстури, чудовий зовнішній вигляд та характеристики пояснюють поширеність тротуарної плитки при будівництві. Особливою популярністю користується тротуарна плитка від виробника, яка недорого коштує. Вона виготовляється за допомогою вібропресування та не боїться серйозних навантажень. За допомогою тротуарної плитки виконують:
- мощення парківок, доріжок для пішоходів;
- покриття терас;
- облаштування сходів;
- покриття підлог.

Серед переваг виділяють:
- надзвичайну міцність;
- екологічну безпеку;
- витримування більше 300 циклів промерзання;
- пожежну безпеку;
- різноманіття фактур;
- відносну економічність.
Застосування блоків та тротуарної плитки вигідно не тільки економічно, але й з естетичного боку. Завдяки їм можна досягти чудових результатів у короткі строки.