Чи можна брати в ручну поклажу в літак парфуми – це питання цікавить тих, хто вперше подорожує повітрям. Розглянемо основні вимоги авіакомпаній.
Із собою в ручній сумці можна пронести:
- Сукупний максимальний об’єм парфумів – до одного літра.
- Максимальна одинична тара – 100 мл, не більше. Тут слід бути уважним. Митниця рахує маркування на флаконі, а не від того, скільки рідини там лишилося. Якщо флакон 150 мл, то можете розпрощатися з ним в аеропорту. Він з вами не полетить.
- Дьюті-фрі – більше свободи. Товари з безмитного магазину можуть бути будь-якого обсягу, але в цілісному пакуванні та з чеком. До речі, продавці одразу розкладають куплений товар відповідно до правил перевезення.

У цілому нині виходить наступна картина. Із собою на борт літака можна пронести 10 штук флаконів по 100 мл. За правилами авіаперевізників:
- тара з парфумами має бути герметично закрита;
- усі предмети упаковуються у прозорий пластик із застібкою;
- на одного пасажира припадає один пакет, у якому може бути трохи більше, ніж 10 флаконів;
- обов’язковий вільний доступ для можливої перевірки охороною.
Не намагайтеся сперечатися з митною службою, інакше вам швидко намалюють порушення правил, товар конфіскують і ще припишуть дуже значний штраф. Краще бути на батьківщині без літра парфумів, ніж у чужій в’язниці, все одно без парфуму.
Наперед поцікавтеся обмеженнями при майбутньому перельоті, інакше доведеться доплачувати кругленьку суму за зайвий вантаж.

Добре, що є багаж
У загальних правилах деяких авіаперевізників сказано, що в багажі можна додатково перевозити не більше 2 літрів спиртовмісної продукції.
Флакони в багажному відділенні можуть бути до 500 мл. За безпеку повністю відповідаєте ви. Акуратно упаковуйте все скло, інакше можна буде викидати пахучу валізу відразу після прильоту.
Завжди уточнюйте регламент перевезень для різних європейських країн, США, Канади – правила можуть відрізнятися. Що дозволено в одній державі, в іншій просто конфіскують.