Чи мочити ніж перед заточуванням: за та проти

Деякі не знають, чи потрібно мочити ніж перед тим, як точити його. Однак перед шліфуванням або поліруванням клинка необхідно використовувати певну кількість рідини, щоб точильний камінь не вичерпувався швидко.

гостріння ножа

Обов’язково чи зайве?

Зазвичай перед заточуванням ножа точильний камінь змочують. Це робиться для того, щоб проміжки між зернами бруска не забивалися стружкою з металу. Вода або олія вбирає частки матеріалу. Таким чином можна продовжити термін експлуатації.

Що використовувати в якості зволожувального матеріалу, залежить від різновиду точилки:

  • Олійні види відрізняються від водних тим, що зазвичай є довговічнішими. Вони надовго зберігають свою структуру та зернистість завдяки щільнішій керамічній зв’язці. Також масляні бруски зручніші у використанні завдяки компактному розміру. Вони добре підходять для заточування кухонних ножів.
  • Водні точильні камені мають більш щадний вплив на металеву поверхню, а також роблять її дзеркальною, чого не варто очікувати від масляних брусків.

Як правильно намочувати точильний матеріал перед шліфуванням

Воду можна взяти з крана, але вона обов’язково має бути чистою. Це допоможе надовго зберегти властивості приладу.

Водний камінь для заточування замочується на певний час. Бруски з великою зернистістю вбирають воду швидше, лише близько 5 хвилин. Дрібніші з них повинні замочуватися не менше ніж на 10-15 хвилин. Ті, у кого структура дуже щільна, опускаються у воду на 15-20 хвилин.

Щоб змочити масляний камінь, достатньо кількох крапель олії.

Після цього предмет встановлюють на спеціальний утримувач. Його можна придбати у магазині або зробити своїми руками. Головне завдання такого утримувача – фіксувати оселок, щоб ним було зручно користуватися.

Перед поліруванням ножів дрібнозернисті бруски повинні покриватися шаром суспензії. Його можна зробити за допомогою дрібнозернистого вапняку.

Під час шліфування суспензії ставатиме більше, проте прибирати її не слід. Щоб вона не висихала, достатньо періодично зволожувати її водою із шприца чи пульверизатора.

Після використання брусок необхідно очистити від металевої стружки за допомогою простої води та щітки. Не слід залишати його на холоді мокрим, тому що його структура може пошкодитися під впливом замерзлої рідини.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.