Справитися самостійно з цілим роєм бджіл непросто. У великій кількості ці комахи небезпечні та можуть завдати шкоди здоров’ю при спробі їх прогнати. Тому слід точно знати, чого бояться бджоли та як від них позбавитися, не піддавши себе небезпеці.

Як позбутися диких бджіл
Дикі бджоли небезпечні, особливо якщо на території, де вони з’явилися, присутні маленькі діти. Потрібно бути дуже обережними тим, у кого алергія на бджіл. Ці комахи боляче кусають, залишаючи на шкірі набряки, тому необхідно якомога швидше їх прогнати. Вони можуть жити у різних місцях житлових будинків:
- під дахом;
- на горищі;
- на даху;
- на балконі.
- у гаражі.

Насамперед щоб впоратися з небажаними комахами, потрібно окурити вулик. Після цього вони стануть менш агресивними. За інструкцією можна застосувати балончик із засобом проти комах. Отруту розпорошити рівномірно по всьому гнізду. Вхід добре перекрити, потім помістити гніздо у мішок та якомога швидше позбутися від нього – віднести якомога далі від будинку.
Як позбутися від деревних бджіл
Бджоли-теслі досить небезпечні. Якщо у дерев’яному будинку оселився великий рій, це може привести його руйнування. Також вони можуть з’явитися у стінах інших будівель, наприклад, лазні або дачного туалету.

Як позбутися від бджіл у стіні дерев’яного будинку:
- Порошкові пестициди. Це простий спосіб усунути роїння комах у будинку – вони дуже бояться хімії. Щоб отримати потрібний розчин, пестицид просто додати у воду по інструкції. Рідину потрібно нанести на дерев’яну поверхню.
- Бензин. Ним достатньо обробити стіни будівлі, щоб знищити шкідників. Бджоли-теслі бояться цього запаху.
- Карбюраторний очищувач. Розбризканий у місці скупчення деревних бджіл, засіб убиває їх.
- Бензальдегід. Цим засобом потрібно обробити невеликий шматок килима, після чого покласти у гніздо. Бджоли бояться та не переносять цей запах.
Перш ніж підходити близько до рою, варто знати, як захиститися у разі його нападу. Від укусів врятує потовщений одяг та капелюх із сіткою для обличчя. Також не варто забувати про рукавички.
Різкий запах парфумів може зробити комах більш агресивними, тому їх використовувати небажано.
Як позбутися від земляних бджіл на ділянці
Цей вид досить складно вивести. Вони, як інші бджоли, живуть великими роями. Мешкати можуть не тільки у дикій природі, а й у дворі житлового будинку, у городі, саду та інших небажаних місцях. Їхні вулики перебувають у землі, тому дістатися до них важче.
Що робити, якщо земляні бджоли з’явилися на ділянці та не бояться вас:
- Окріп. Для знищення рою потрібно підготувати не менше 15 л кип’яченої води, інакше є ймовірність, що частина комах виживе. Воду потрібно залити прямо у нори.
- Get – хімікат проти бджіл. Його потрібно розпорошити в отвір у землі, після чого перекрити вихід з нори.
- Дихлофос. Це універсальний засіб проти комах можна застосовувати у боротьбі з земляними різновидами.
Позбутися від земляних бджіл на дачі можна, перекопавши ділянку. Вони бояться руйнування нір. Але дієвість цього способу залежить від того, на якій відстані від поверхні землі розташовані нори. Якщо тунелі занадто глибоко, дістатися до них не вийде.

Ще один спосіб прибрати шкідників – пастка своїми руками. Для її створення знадобляться пластикові пляшки, солодкий сироп, який можна зробити з меду та води. Пляшки з рідиною потрібно залишити біля нір. Комахи, що потрапили у сироп, не зможуть вибратися.
Як позбутися чужих бджіл на ділянці
Насамперед не бійтеся обговорити дану проблему з сусідами, які тримають бджіл. Можна запропонувати кілька способів вирішення. Одним з них є зміна положення вуликів у протилежну сторону. Також слід пересунути їх так, щоб вони знаходилися на відстані не менше 30 метрів від житлових будинків.
Ще один варіант убезпечитися від бджіл на своїй ділянці – установка огорожі висотою не менше 2 метрів. Паркан повинен бути глухим. Також можна попросити сусіда посадити чагарники вздовж огорожі.

Згідно із законом, власник території, на якій з’явилися чужі бджоли, може звернутися до правоохоронних органів, подавши скаргу. Цим правом можна скористатися у разі, якщо сусіди відмовляються проводити будь-які заходи. Однак подаючи скаргу, потрібно мати докази того, що бджоли, які живуть у сусідів, дійсно заважають. Одним із переконливих доказів може стати медична довідка, що підтверджує укуси, або відеофіксація перебування чужих бджіл на ділянці.
Щоб уникнути конфліктів, можна спробувати розв’язати проблему самостійно. Якщо на ділянці з’явився рій, потрібно добре простежити за тим, звідки прилітають сусідські бджоли. У цьому допоможуть деякі їх властивості:
- Ці комахи не відлітають від гнізда далі, ніж на 2,5 км.
- Рухаються проти вітру.
- Не мають одного напрямку, а літають у різні боки.
Є кілька порад, як боротися з бджолами сусідів. Якщо немає бажання скаржитися або вбивати комах своїми силами за допомогою спеціальних засобів, можна спробувати розв’язати проблему народними рецептами.
Як позбутися від бджіл сусіда у домашніх умовах:
- Клаптики тканини з запахами. Тканину занурити у гірчичні, м’ятні або ефірні олії та розвісити по ділянці. Бджоли не виносять таких ароматів.
- Нафталін у мішечках. Ця речовина здатна прогнати бджіл, які не дають спокою, завдяки специфічному запаху. Мішечки розвісити у місцях з великим скупченням комах.
- М’ята для котів. Цю рослина бджоли теж не люблять, тому за допомогою котячої м’яти можна перешкодити появі шкідників на своїй ділянці.
- Ультразвуковий відлякувач. Більш сучасний спосіб позбутися сусідських бджіл. Він не вбиває, а лише відлякує їх.
Намагаючись впоратися з бджолиним роєм, слід бути обережним та слідувати інструкції з безпеки. Ці комахи стають більш агресивними, якщо їх потривожити, та наступного разу можуть напасти.