Пральна машинка зазвичай розміщується в суміщеному або роздільному санвузлі, де підключається до холодного водопостачання, електроживлення 220 В і каналізації. При досить великій площі санвузла встановити техніку неважко. Але якщо приміщення мінімального розміру або складного планування, можливо, доведеться вигадувати нестандартні способи, щоб розмістити пральну машину. Для цього цілком підійде, наприклад, тумба під умивальник.
Розглянемо кілька зручних варіантів підключення «маленької помічниці». Виробники випускають пристрої двох видів:
- З вертикальним завантаженням – вузький прилад стандартної висоти. Кришка розташована зверху та відкривається вертикально.
- З горизонтальним завантаженням – люк знаходиться на передній панелі і відкривається вперед, що робить цю модель зручнішою для розміщення в тісних приміщеннях. У деяких пристроїв на передній панелі є заводські кріплення для декоративних дверей шафки.

Зручні та практичні способи розміщення пральної машини
Пральна машинка зазвичай розміщується там, де відбуваються гігієнічні процедури, що обумовлено низкою переваг:
- Брудна або замочена білизна не виноситься до інших приміщень, а відразу потрапляє у прання.
- Порошок, відбілювач та кондиціонер не «подорожують» квартирою, а знаходяться по сусідству з приладом.
- Шум агрегату під час роботи практично не заважає людям.
- У разі зламу машинки воду від протікання легше прибрати з обмеженої площі та кахельної підлоги.
- Тут розташовані стояки водопостачання та каналізації, що робить монтаж приладу легким та швидким.
Встановити під стільницею
Наявна стільниця допоможе заховати не тільки вбудовані шафи, а й техніку для прання. Розмістити її під кришкою можна кількома способами:
- Обережно розташуйте корпус під дошкою, під’єднайте прилад і прикріпіть до краю стільниці гарну шторку, що закриває нижній майданчик.
- Попередньо зніміть розміри та замовте тумбу з нішою для пральної машини.
Зробити менше помітним габаритний пристрій навіть у невеликому просторі допоможе подовжена стільниця умивальника. Одну частину дошки займає врізана раковина з сифоном, а видовжена рівна поверхня виконує роль полиці. Під нею і встановлюється пральна машинка.

Існує ще варіант з накладною раковиною, що підходить для невеликих приміщень. Монтується незалежна стільниця, на неї ставиться накладна конструкція, а під дошкою розташовується корпус машини.
Розмістити під умивальником
Для розташування пральної машини під мийкою потрібні:
- спеціальна чаша великого об’єму з максимально плоским дном, закріплена на горизонтальних утримувачах – вона запобігатиме попаданню вологи на чутливу електроніку;
- вертикальний або бічний монтаж сифона за машинкою, який не перешкоджатиме розміщенню;
- відповідної ширини модель, що займає не дуже багато місця, але збігається по глибині з чашею.

Важливо врахувати висоту всієї конструкції та зріст членів сім’ї, інакше комусь буде важко дотягуватися до крана. До того ж потрібен обов’язковий зазор між верхньою панеллю машинки і чашею, інакше під час роботи техніки вібруватиме все.
Сховати у нішу
У типових санітарних кімнатах у місцях проходження стояків гарячого та холодного водопостачання знаходяться невеликі заглиблення. Іноді вони з’являються після того, як труби закриваються коробом з гіпсокартону, або в результаті монтажу перегородки у вигляді вузького пенала між унітазом і душовою.

Корпус побутового приладу ховається у заглиблення і стає візуально непомітним. Над ним можна повісити бойлер для гарячої води або змонтувати полиці для необхідних дрібниць. Саму нішу залиште відкритою або сховайте за рулонну штору, текстильне драпірування, жалюзі, можна також прикріпити звичайні двері.
Винести в коридор, в іншу кімнату та сховати у шафі
У душових кімнатах з великою площею за проєктом зустрічаються спеціальні вузькі шафи або невеликі комори. Вони використовуються як місце для зберігання запасу засобів для чищення, туалетного паперу і рушників. Під нижньою полицею цілком може розміститься машинка для прання білизни.
Якщо ж у вашій квартирі маленька ванна кімната, то побутову техніку можна винести в іншу кімнату — коридор, кухню, комору, чи на утеплений балкон. При такому варіанті підключення поруч повинні проходити комунікації та електромережі.

У передпокої чи коридорі немає ніші? Купуйте готові меблі або виготовте на замовлення вузький пенал і розмістіть у ньому не тільки побутовий прилад, але й мийні засоби, кошик для білизни. Намагайтеся встановити меблі так, щоб вони контактували зі стіною ванної або туалету – для з’єднання з комунікаціями.
Правила встановлення пральної машини
При будь-якому способі монтажу слід враховувати важливі рекомендації:
- Електроніка побутового приладу має бути максимально захищеною від води, що ллється під час купання або вмивання. Ретельно прорахуйте розміри чаші або шафи, що приховує пральну машину, застосовуйте вологозахисні розетки.
- Виключіть механічні пошкодження – техніка під час робочого циклу вібрує, і без достатніх проміжків між пральною машиною і поверхнею умивальника або меблів не обійтись.
- Якщо дозволяє площа, помістіть агрегат вільно, в кутку або біля стіни, там, де він не заважатиме переміщенню або відкриванню дверей.
- Зовнішній вигляд побутового пристрою не вписується в інтер’єр санвузла? Помістіть його в невисоку тумбу, зручний пенал або шафку.
Не має значення, у вас простора ванна кімната чи компактний санвузол – під будь-яке приміщення можна знайти практичне рішення. Не женіться за дизайнерськими новинками, використовуйте особливості планування, характерні для вашої квартири. Вибирайте варіант, який візуально сховає домашню техніку, не зіпсує інтер’єр вашого будинку та дозволить грамотно використати кожен куточок.