Горіхи є поживним та ситним продуктом. Їх можна додавати у різні страви або вживати просто так. Користь цього продукту багатьом очевидна, але не всім відомо, навіщо замочувати горіхи і як це робити. Вони містять багато корисних і поживних елементів, які активізуються у процесі замочування.
Мета замочування волоських та інших горіхів
У горіхах міститься досить багато фітинової кислоти. Потрапляючи до організму людини, вона перешкоджає засвоєнню деяких корисних елементів: цинку, кальцію, магнію. Фітинову кислоту містять багато видів бобових, круп та насіння. Щоб знизити вплив речовини, ці продукти рекомендується попередньо замочувати у воді або піддавати термічній обробці, а потім вживати.
Процес замочування нейтралізує фітинову кислоту та активізує поживні елементи. Замочувати горішки рекомендується і для того, щоб змити шкідливі речовини, якими бризкають продукт для відлякування гризунів і щоб він довше зберігався.
Ще одна причина, через яку варто тримати горішки у воді деякий час перед вживанням, – покращення їхніх смакових якостей. Шкірка на їстівній частині перестає гірчити та з’являється солодкий присмак. Тримання горіхів у воді допоможе визначити погані, які їсти не варто. Вони не вберуть у собі рідину, як інші.
Як правильно замочувати горіхи
Для кожного різновиду є рекомендована кількість часу для утримання у воді:
- мигдаль піддають замочуванню протягом 12 годин, не менше, щоб отримати результат;
- кедровий та волоський горіхи та фундук – близько 8 годин;
- кеш’ю – 6 годин;
- макадамію – 4 години.
Щоб отримати найкращий результат, всі види горіхів слід замочувати мінімум 12 годин. Не варто забувати про зміну води – вона обов’язково повинна бути свіжою кожні 8 годин.
Аби правильно замочити горіхи, слід взяти їх у потрібній кількості, викласти у скляний посуд та залити очищеною питною водою у пропорції 1:3. Щоб усунути з горіхів залишки пилу, у воду можна додати невелику дрібку солі.
Після проходження визначеного часу горіхи дістати та промити під проточною водою. Висушений продукт слід тримати у холодильнику у скляному посуді. Так він не зіпсується. З’їсти слід протягом 1-2 днів.