Вибором столу та стільця для дитини потрібно зайнятися перед його вступом до школи. Письмовий стіл для школяра повинен бути зручним та безпечним. Ці якості впливають на здоров’я, настрій та успішність дітей.

Вимоги до розміру
Школярам доводиться сидіти за заняттями тривалий час. Тому за положенням ніг та спини потрібно стежити, щоб діти менше втомлювалися, були захищені від захворювань хребта, проблем із зором.
Основними критеріями є розміри, висота, нахил стільниці:
- При оцінці розміру робочої поверхні можна орієнтуватися на стандартні параметри, визнані оптимальними, – довжина від 120 до 150 см, ширина – 80 см. Цього достатньо, щоб учень міг вільно розмістити книгу на підставці, навчальне приладдя, зошит під правильним кутом у 25°.
- Стіл для дитини має похилу стільницю під кутом 15°. Такий стан дозволить займатися читанням та письмом без перенапруги очей. У продажу можна знайти також моделі з регульованою стільницею. Для різних занять можна підбирати оптимальний нахил – 0-5° для малювання, 15° – для письма, 30° – для читання.
- Висота виробу відповідає зростанню учня, для чого розроблена спеціальна таблиця. З огляду на, що конструкція купується на кілька років, практичним варіантом буде виріб з регульованими опорами. Можна легко підбирати потрібну висоту у міру росту дітей.

Перевірити правильність положення малюка під час занять можна за такими ознаками:
- Стільниця розташовується на рівні сонячного сплетіння.
- Лікоть опущеної руки знаходиться нижче рівня поверхні на 5 см.
- Коліна зігнуті під кутом 90°.
- Відстань від стегон до стільниці – близько 15 см.
Види матеріалу
Навчальне місце повинно бути екологічно безпечним. Неприпустимий запах лаку, хімічних речовин. Для виробництва стільниці використовуються дерево, плити МДФ та ДСП. Натуральна деревина – екологічно чистий, але дорогий матеріал. Тому більш популярні міцний МДФ та бюджетна ДСП.
Для надійності та краси ніжки часто роблять з металу, для обробки використовують пластик та оргскло.

Комплектація
Випускаються письмові дитячі столи у двох основних модифікаціях – прямі та Г-подібні:
- Найпоширеніший варіант для дітей – типова прямокутна конструкція. Такі меблі можна розмістити у кімнаті будь-якого розміру, вибравши місце з кращою освітленістю. У робочій зоні цілком вистачає місця для навчання, занять творчістю.
- Кутовий письмовий стіл більше підходить для підлітків, яким для занять необхідний комп’ютер та принтер. Кутова конструкція дозволяє виділити дві функціональні зони – для виконання письмових завдань, для роботи за комп’ютером. Габарити Г-подібного виробу достатні для вільного розміщення підручників, зошитів та необхідної оргтехніки. Підбирати кутову модель треба з урахуванням робочої руки дитини.
Письмовий стіл обов’язково оснащується тумбами та полицями. Бажана наявність хоча б одної шухляди. У такому випадку у школяра все необхідне буде у межах досяжності, розподілено акуратно та зручно.

Треба уникати моделей із підставками та полками на стільниці. Вони тільки забирають корисний простір, заважають учневі та відвертають його увагу від занять.
Зазвичай у нижній частині розміщують одну або дві тумби з шухлядами та полицями. Полиці можуть бути відкритими або у вигляді закритої шафки. Добре, якщо шухляди будуть різної глибини – це дозволить розкласти шкільне приладдя найбільш раціонально. Дуже зручні викочувані тумби – при необхідності можна вдосконалити конструкцію, швидко збільшивши корисну площу.
Інші вимоги до дизайну
Вибираючи столик, враховуйте вік та захоплення дитини. Молодші будуть не тільки виконувати домашні завдання, а й малювати, ліпити, займатися конструюванням. Меблі для дітей завжди виконуються максимально безпечними, без гострих кутів та виступаючих ручок, за які легко вдаритися. У межах видимості не повинно бути кріплень. Для малюків маленького росту рекомендується купувати столик з підставкою для зручного розміщення ніг.

Перед покупкою треба попередньо визначити місце установки, врахувати напрямок кута, оцінити якість роботи ящиків та висувних полиць.
При виборі необхідно враховувати колірне рішення. Намагаючись підібрати дитячі меблі в інтер’єрному стилі кімнати, батьки часто забувають про можливу реакцію дитини. Вона буде проводити за роботою багато часу, тому добре, якщо колір та фактура сприятимуть психологічного комфорту. На думку дитячих психологів:
- Світлі поверхні у спокійній колірній гамі підвищують працездатність та поліпшують настрій.
- Матове покриття без відблисків покращує концентрацію уваги.
- Ідеальним варіантом вважається фактура натурального дерева зі стриманим малюнком деревних волокон.

Робоче місце повинно подобатися школяреві, викликати у нього позитивні емоції. Правильно робити покупку разом з майбутнім господарем, дати йому можливість випробувати модель, посидіти на навчальному місці та оцінити його зручність.