Якщо на вашій земельній ділянці високий рівень ґрунтових вод (близько 0,5 метрів у глибину), то установка очисної системи значно ускладнюється. Септик для високих ґрунтових вод буває трьох основних видів.

Станція для біологічного очищення
Станція біологічного очищення є найбільш логічним та простим варіантом при вирішенні питання високого рівня ґрунтових вод. Її робота полягає у тому, що стоки, які пройшли очищення, викидаються у придорожню канаву або ж на поверхню землі. Єдина складність у даному варіанті – це проблематичність монтажу конструкції, хоча цим будете займатися не ви, а фахівці.
До недоліків даної споруди можна віднести лише те, що якщо у ваших планах відсутнє регулярне відвідування будинку (дачі), то станція перестане функціонувати належним чином. У деяких випадках вона може зовсім перейти у неробочий стан.

Септик, який має насипне поле поглинання відходів
Даний септик для високих ґрунтових вод є класичною установкою. При монтажі споруди необхідно помістити систему фільтрів у касету на поверхню землі, але не на рівні самого септика. При цьому утворюється невеликий пагорб, який можна обіграти у ландшафтному дизайні так, як дозволить ваша фантазія.
Технологія монтажу конструкції (поетапно):
- Спочатку потрібно встановити септик як зазвичай, але з умовою якоріння до бетонної плити.
- Потім бажана установка розподільного колодязя. Це значно збільшить ступінь очищення стоків, які будуть надходити у систему фільтр-касет.
- У цей самий колодязь або у третю камеру очисної системи необхідно помістити погружний насос, який має поплавковий вимикач. Він займається перекачуванням стоків після септика безпосередньо у фільтр-касету.

Накопичувальна ємність для очищення стоків
Такий септик для високих ґрунтових вод підійде для тієї категорії власників заміських будинків, які звикли відвідувати їх не більше двох разів на місяць. Певним рішенням буде монтаж ємності, виконаної зі склопластику із застосуванням методу машинного намотування. Відходи накопичуються у цій герметичній ємності, а потім відбувається їх відкачування асенізатором.
У такому випадку накопичувальна ємність може не перевищувати 3 кубів. Цього буде цілком достатньо для цілого сезону. Установка конструкції проводиться звичайним способом, за винятком одного факту – замість фільтрувального колодязя необхідно помістити фільтрувальні касети.

Що потрібно пам’ятати для правильного монтажу
Септик для високих ґрунтових вод необхідно встановлювати, дотримуючись певних умов:
- оптимальна відстань від будинку для його розташування має бути приблизно 3-5 метрів;
- якщо віддаленість складає більше 15 метрів, то трасу слід забезпечити декількома проміжними колодязями (при повороті траси – поворотні колодязі);
- для знищення мулових відкладень асенізатором потрібно передбачити під’їзд.
Такі септики добре справляються з завданням накопичення чи очищення рідких відходів.