Як зробити так, щоб на холоді не запотівали окуляри

З настанням холодів кожен власник окулярів стикається з проблемою затуманення лінз і появи на них візерунків з дрібних крапель води. Це явище спричиняє неабиякий дискомфорт, адже погіршується видимість. Окуляри доводиться часто знімати та протирати підручними засобами. Тому користувачам оптичних приладів варто знати, що можна зробити, щоб не запотівали окуляри, та заздалегідь уникати цих неприємностей.

запітніли окуляри

Коли і чому запотівають окуляри

Хто носить окуляри, знає, як дратує поява туманної плівки на скельцях, адже вона заважає добре бачити все навкруги. І це явище може не тільки зіпсувати настрій, а й бути особливо небезпечним при виконанні деяких видів робіт. Тому власники окулярів намагаються дізнатися, чому так відбувається.

Ефект запотівання найчастіше виникає в холодну пору року і з різних причин. Найпоширенішими причинами запотілих лінз вважають:

  • Перепади температури. У людини, яка увійшла до теплого приміщення з морозу, запотівають окуляри, тому що скло має погану теплопровідність, і при зустрічі з теплим повітрям воно ще деякий час залишається холодним. Волога, яка є у повітрі у вигляді пари, перетворюється на рідину й осідає на холодні окуляри, формуючи конденсат.
  • Дихання холодним повітрям – на вулиці людина видихає тепле повітря, яке підіймається вгору і стикається з холодними лінзами. В результаті такого контрасту оптичний прилад покривається дрібними водяними краплинами.
  • Підвищена вологість – гарантує утворення туману на лінзах як у приміщенні, так і на вулиці, під час дощу, приготування їжі, перебування в сауні чи басейні.
  • Користування маскою. Дихання через захисний засіб призводить до виникнення надмірно вологого середовища між маскою та обличчям. Якщо не притискати щільно верхню частину маски до лиця, то вона може бути виходом для видихуваного повітря, звідки воно потрапляє на лінзи окулярів та покриває їх туманом.
  • Фізичні навантаження – у людини підвищується температура тіла та посилюється потовиділення для охолодження. Повітря навколо окулярів недостатньо циркулює, що ускладнює процес випаровування поту та призводить до появи конденсату на лінзах.

Дієві методи та корисні поради, як побороти надокучливу проблему холодного сезону

Існує чимало різних способів, які допоможуть зробити так, щоб не запотівало скло в окулярах. Недорогі народні методи, якими краще користуватися безпосередньо перед виходом на вулицю:

  • Гліцерин або рідке мило. Схема застосування для кожної з цих речовин однакова. Засіб нагріти до кімнатної температури, нанести на м’яку тканину, ретельно натерти сухе скло з обох боків, дати висохнути та витерти мікрофіброю. Утворена на склі тонка плівка запобігатиме осіданню на нього конденсату.
  • Шампунь. Розвести навпіл теплою водою. Отриманим розчином змочити безворсову тканину та рівномірно нанести його на суху поверхню окулярів. Коли розчин висохне, захист від запотівання лінзам буде забезпечений.
  • Тверде мило. Акуратно нанести кілька штрихів бруском сухого звичайного мила на змочену водою поверхню скляних лінз. Завершити процедуру протиранням чистою серветкою, після чого можна сміливо гуляти на морозі.

обробка окулярів від запотівання

Можна придбати спеціальні професійні засоби, які не тільки суттєво прискорюють зникнення конденсату, а й очищають та дезінфікують лінзи в окулярах. Їх завжди можна носити з собою та в будь-який момент обробляти поверхню скла. Такі засоби бувають у вигляді:

  • спреїв;
  • серветок;
  • мазі;
  • олівців.

Придбати їх можна у будь-якому магазині оптики.

Чималий час не запотівають окуляри, коли людина з морозу входить до кімнати, які мають спеціальне покриття, що пропонують деякі виробники оптичних лінз. Вони виробляють захисні плівки з різноманітними функціями, що дозволить користувачу придбати нову пару окулярів з певними особливостями, які відповідатимуть його стилю життя.

Відомо про розробку нового нанопокриття, яке забезпечує стійке запобігання появі конденсації. Завдяки поглинанню інфрачервоного випромінювання, спеціальна тонка плівка із золота та титану підвищує температуру скла на 8°С. Виробники інформують, що з таким способом захисту власник окулярів може забути про таке прикре явище, як запотівання окулярів.

Лайфхаки щодо запобігання запотівання окулярів при носінні маски

У зв’язку з пандемією коронавірусу запровадження маскового режиму для мільйонів людей з вадами зору створило неабиякі незручності, які виражаються ускладненим диханням та стрімким запотіванням окулярів. Тому пошук шляхів розв’язання даної проблеми став надзвичайно актуальним.

запотівають окуляри у масці

Деякі поради допоможуть в тому, щоб окуляри не потіли через маску:

  • Використовувати маски з дротом чи гнучкою металевою смужкою на верхній грані, що дозволяє зробити місток над носом та щільніше притиснути пов’язку до обличчя. Така нехитра конструкція зменшить проникання повітря через шпаринки до окулярів.
  • На перенісся покласти клаптик сухої серветки чи тканини, надіти маску і притиснути її до обличчя. Серветка поглинатиме вологу з дихання, а маска залишиться сухою.
  • Спочатку перекрутити тасьма пов’язки за спіраллю, а потім надіти її на обличчя. Для виходу повітря будуть відкриті бічні отвори.
  • Перед тим, як надягати маску, на перенісся приклеїти двосторонній скотч чи пластир. Так буде створено ефект герметичності, що не дасть можливості повітрю підійматися вгору.
  • Зігнути верхній край захисної маски всередину, що направить повітря до її нижнього краю.
  • Слідкувати, щоб маска не прикривала нижню частину окулярів. Якщо вона буде поверх лінз, то тепле повітря швидко їх затуманить. Варто запам’ятати, що спочатку надівають маску, а потім – окуляри.

Вибір відповідного способу залежить від деяких факторів. Важливо зупинитися на такій пораді, яка була б не тільки ефективною, а й безпечною та зручною у використанні. Також важливими чинниками є тривалість дії конкретного методу та вартість компонентів, які потрібно для нього використати. Тому, кожен вибір повинен бути зроблений з урахуванням конкретної ситуації та особистих вподобань тих, хто носить окуляри.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.