Що робити, якщо скрипить взуття

Неприємний скрегіт під час ходьби може привертати увагу інших та заважати прогулянці. Є різні варіанти, що можна робити, якщо скрипить взуття, які можуть допомогти з цією проблемою.

скрипуче взуття

Чому взуття рипить

Важливо встановити причину скрипу, щоб його позбутися. Найчастіше він пов’язаний із наступними факторами:

  • Погано пошите взуття. Причиною скриплячих звуків при ходьбі найчастіше є неякісні матеріали та пошив. У такому випадку кращим варіантом є повернути покупку до магазину, якщо це можливо.
  • Зношене взуття. При тривалому ношенні на підошві з’являються різні дефекти і тріщини, через які утворюється зайве тертя та з’являється скрип.
  • Розхитаний супінатор. Ця проблема може стати не лише причиною скрипіння взуття, а й призвести до травми ноги.
  • Пересихання матеріалу. Шкіряне взуття може скрипіти через довге зберігання. Матеріал згодом починає пересихати, що потім стає причиною неприємного рипіння під час ходьби.
  • Неправильна устілка. Вона повинна буди зроблена з м’якого матеріалу або мати м’який прошарок під собою, інакше жорсткий матеріал буде тертися об підошву, утворюючи скрип.
  • Декоративні елементи. Різні заклепки, шнурування при терті можуть також бути причиною рипіння.

Що робити, якщо скрипить підошва

Є декілька варіантів, що робити, коли рипить підошва. Цю ситуацію можна покращити власноруч, використовуючи підручні засоби.

Оброблення оліфою

Якщо нижня частина взуття скрипить, звичайна оліфа може допомогти позбутися тертя, що цьому сприяє. Для цього підошву необхідно промокнути за допомогою губки або іншого матеріалу і залишити на добу. Після цього залишки оліфи витерти з поверхні. Додатково її можна обробити оцтом.

оліфа для взуття

Під час нанесення оліфи варто слідкувати, щоб вона не потрапила на верхню частину взуття, інакше матеріал може зіпсуватись.

Використання фену

Позбавитись від скрипучих звуків під час ходьби можна за допомогою пом’якшення підошви. Для цього добре підійде звичайний фен з теплим режимом. Ним треба нагрівати нижню частину взуття протягом 5 хвилин, після чого розім’яти її. Після набуття підошвою м’якості рипіння перестане турбувати.

обробка взуття феном

Промочування вологою тканиною

Щоб взуття перестало скрипіти, підошву можна обгорнути мокрою хустиною. У такому вигляді її необхідно залишити на 12 годин, після чого висушити. Зазвичай це допомагає розм’якшити взуття і усунути скрип.

Що робити, коли скрипить шкіряне взуття

Через тривале ношення на взутті зі шкіри також можуть утворюватися тріщини, які спричиняють скрипіння. Щоб позбавитися цієї проблеми, можна використати гусячий жир, розбавлений касторовою олією або воском у пропорції 1:3. Цією сумішшю необхідно обробити шкіряну частину взуття, а також місця, де проходять шви.

обробка шкіряного взуття
Shoes master polishing shoes with cloth (bull shoes)(Glacage).shoes shining.top view

Після цього взуття треба поставити у сухе тепле місце для просушування, залишивши на ніч. Перед взуванням оброблену жиром поверхню слід обтерти спиртом або одеколоном, щоб прибрати залишки жиру.

Також причиною рипіння взуття зі шкіри може бути вологість. Наприклад, після дощової або сніжної прогулянки його недостатньо просушили. Через сильне потовиділення взуття теж може скрипіти.

Щоб позбутися вологості, внутрішню поверхню взуття просушують теплим потоком повітря за допомогою фену. Робити це треба протягом 10 хвилин, після чого дати матеріалу охолонути та повторити процес. Таким способом можна зменшити шкіряне взуття.

Також для усунення рипіння використовують дитячу присипку або папір, який вбирає в себе вологу.

Якщо справа у неякісному матеріалі, і різні способи не допомогли зробити так, щоб взуття не рипіло, його можна віднести на перешиття.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.