Для студентки написання та оформлення курсової роботи – справа важлива, серйозна та відповідальна. Саме тому існує ряд правил та критеріїв, яким написаний документ повинен відповідати.

Ключові правила
У першу чергу студентці вишу рекомендується звернути увагу на оформлення роботи. Курсова приймається тільки у тому випадку, якщо вона виконана на комп’ютері, а не написана від руки. Текст повинен розміщуватися з одного боку аркуша.
Всі сторінки у документі повинні мати формат 210 на 297, що відповідає аркушам паперу А4. Використовується 12 або 14 розмір букв (кегль), шрифт Times New Roman з міжрядковим інтервалом 2 або 1,5. Це важливо, оскільки від накреслення та кегля залежить кількість сторінок друкованого тексту.
Як правило, одна сторінка курсової вміщує близько 1800 знаків з пробілами. Тобто вона містить близько 30 рядків приблизно по 60 знаків у кожній.

На окрему увагу заслуговує оформлення полів. Курсова робота вимагає дотримуватися наступних параметрів:
- 10 мм – праве поле;
- 30 мм – ліве;
- 20 мм – нижнє;
- мінімум 15 мм – верхнє.
Не можна не нагадати про щільність набраного тексту. Вона повинна бути рівномірною. Також варто враховувати чіткість картинок, хорошу контрастність усіх знаків. Весь текст курсової роботи повинен бути рівномірно чорним, яскравим та чітким.
Невіднятні вимоги
До підзаголовків висуваються свої вимоги. Вони повинні розташовуватися по центру сторінки. Не слід ставити крапки. Підкреслення не допускаються, як і використання CAPS LOCK. Підзаголовки пунктів та розділів рекомендується починати прописними буквами з абзацного відступу. При цьому літери набираються в розрядку. Також неприпустимі підкреслення та різні виділення тексту.
Безпосередньо від тексту курсової роботи підзаголовки відокремлюються інтервалами. Їх має бути по 3 знизу та зверху. Якщо у підзаголовку є кілька речень, тоді вони можуть бути розділені знаками пунктуації. Але перенесень бути не повинно.

Смислова складова
Оскільки курсова робота вимагає від студентки вишу науково-дослідного підходу, ніякі описи не прийнятні. Тема повинна бути сформульована як дослідження та представлена розкриттям тієї чи іншої проблеми. Вона визначається кафедрою, а майбутній фахівчині пропонується самостійно вибрати дисципліну та конкретну тему. Однак дотримуватися навчального плану та узгодження з керівником обов’язково.
Не можна не нагадати про те, як правильно оформити тему. Вона повинна бути:
- подана з упором на актуальність;
- прописана без самого слова «тема»;
- вказана без використання лапок;
- сформульована коротко, містко та зрозуміло.
Деякі тонкощі структурування та оформлення
Обов’язкова вимога до документа – вказівка актуальності. Це дозволить студентці продемонструвати своє вміння розуміти сутність проблеми та аналізувати її у рамках сучасних умов. Освітлення даного пункту не повинно бути багатослівним та обтічним. Не варто розбавляти «водою». Обґрунтування актуальності проблеми у контексті роботи не повинне перевищувати 1 сторінки тексту.
Робота повинна бути скомпонована так:
- титульний листок;
- зміст;
- вступ;
- основна частина роботи;
- завершальний блок;
- використана література (виділяється списком);
- прикріплені допоміжні матеріали та додатки.
Весь обсяг курсової роботи повинен варіюватися у межах 20-40 сторінок, набраних машинним способом. При цьому не варто зачіпати глобальних питань. Рекомендується зупинитися на невеликій проблеми.