Як почистити пательню від застарілого нагару

За час експлуатації сковороди, який може тривати довгі роки, на ній з’являються різноманітні забруднення. Вони заважають не тільки естетичному вигляду посуду, а й виконанню його функцій. Якщо забувати почистити сковороду від нагару, вона буде все більше ним покриватись, через що відмити її буде потім складніше. Є чимало способів, як привести сковорідку у порядок, не зіпсувавши її покриття.

чавунна сковорідка до та після чищення

Як почистити сковорідку від нагару в домашніх умовах

Спосіб очищення залежить від матеріалу, з якого виготовлено посуд. Ті засоби, що ефективні для миття одних сковорідок, можуть лише зіпсувати інші.

Очищення чавунної пательні

Чавун досить легко переносить миття жорсткими засобами, тому можна не боятися пошкодити його. Для легкого очищення чавунного посуду від нагару дно варто залити розчином, який можна приготувати самостійно:

  1. У сковорідку насипати кухонну сіль шаром приблизно 2 см.
  2. Повністю залити сіль оцтом та залишити на 30 хв.
  3. Поставити сковорідку на вогонь та насипати 2 ст.л. харчової соди.
  4. Коли суміш перекипить 10 хвилин, посуд зняти з вогню та промити під краном.

Після закінчення очищення дно сковороди слід змазати рослинною олією, щоб відновити захисне покриття.

чищення чавунної сковорідки

Очищення сковорідки з алюмінію

Алюміній не можна обробляти за допомогою агресивних кислотних засобів, а також використовувати металеві губки для миття.

Щоб прибрати нагар з поверхні алюмінієвої сковороди, достатньо нанести потрібну кількість харчової соди на губку для посуду та протерти забруднені ділянки. Можна також прокип’ятити сковороду у содовому розчині протягом 30 хвилин.

чищення алюмінієвої сковорідки

Є ще один дієвий спосіб позбавитися від нагару на алюмінієвій поверхні:

  1. Половину господарського мила натерти та додати до нього 3 ст.л. нашатирного спирту.
  2. Розвести суміш з 3 літрами води та поставити на вогонь.
  3. Після закипання розчину опустити у нього сковорідку на годину.
  4. Дістати посуд та протерти звичайною губкою.

Надалі рекомендується очищати алюмінієву сковорідку після кожного використання.

Очищення антипригарної сковорідки

Як правило, такі пательні вироблені з тефлону або кераміки. Обидва ці матеріали є досить вибагливими та можуть легко зіпсуватись під впливом агресивних засобів.

Для тефлонової сковорідки неприпустимо використання жорсткої сторони губки та інших предметів для механічної чистки. Краще придбати спеціальні кислотні препарати. У якості альтернативи можна також приготувати мильний розчин та залити ним сковороду.

антипригарна сковорідка

Наліт на керамічній сковороді з антипригарним покриттям також потребує щадного видалення. Її можна прокип’ятити у содовому розчині або залити спеціальними хімічними засобами. Меламінова губка добре підійде для механічної чистки даного посуду. Ні в якому разі не слід використовувати жорсткі засоби для очищення.

Як очистити сковорідку від нагару зовні

Нагар на зовнішній стороні посуду може бути занадто застарілим, тому відмити його підручними засобами непросто. У такому випадку вдаються до інших методів очищення.

Прибрати кіптяву можна за допомогою вискоблювання металевою щіткою або з використанням шліфувального приладу. Даний спосіб добре підійде для очистки чавуна, але його не використовують для керамічних та тефлонових виробів, бо це може їх пошкодити.

шліфмашинка для чищення сковороди

Якщо нагар застарілий, його також можна видалити за допомогою обробки на вогні. Для цього надворі розпалюють багаття та опускають у нього сковороду, з якої попередньо відкручують пластикову або дерев’яну ручку. Тримають, поки нагар не вигоріть. Потім достатньо змити сажу. Цей метод не можна застосовувати, якщо посуд алюмінієвий, інакше він може деформуватися.

Що використовувати: народні методи чи спеціальні засоби

Такі продукти, як сода або господарське мило, завжди є під рукою, але зазвичай вони не здатні впоратися із застарілим нальотом на сковороді. У магазинах побутової хімії є широкий асортимент засобів, які допоможуть швидко видалити сильні забруднення з поверхні посуду.

Найчастіше, щоб очистити стару сковороду, використовують наступні засоби із доведеною ефективністю:

  • Fairy;
  • Sanita;
  • Антинагар Їжак;
  • Zepter;
  • Amway.

Найбільш безпечними для шкіри засобами, які добре почистять сковорідку від нагару, вважаються засоби компаній Amway та Zepter.

Використовуючи засоби побутової хімії, варто пам’ятати про деякі правила:

  • Агресивні засоби, що мають різкий запах, слід використовувати у добре провітрюваному приміщенні.
  • Бажано надягати гумові рукавички, щоб засіб не подразнював шкіру рук.
  • Оскільки певна кількість хімічних речовин вбирається у поверхню посуду під час очищення, його слід ретельно ополіскувати після процедури.

Щоб запобігти застарілого нальоту на сковороді, її варто ретельно вимивати після експлуатації та не допускати, щоб забруднення накопичувались на поверхні посуду. У такому випаду довго відчищати сковороду від нагару не доведеться, і вона завжди буде мати гарний вигляд.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.