Сучасний ринок наповнений численними варіаціями та переконливою рекламою, але вхідні сталеві двері повинні бути не стільки привабливими, скільки надійними та довговічними. Багато виробів при зовнішній міцності легко відкриваються зловмисниками і не можуть бути надійним захистом вашого будинку. У важливому питанні, як вибрати вхідні металеві двері у квартиру, поради фахівця будуть дуже корисними.
З чого складаються двері
Одразу слід порадити поціновувачам натурального дерева не витрачати гроші на дерев’яні двері. За всіма показниками вони поступаються металевим аналогам та легко виламуються з петель. Тому нумо розбиратися із залізними дверима.
Основні складові елементи:
- дверне полотно, якість якого визначається матеріалом каркаса, наявністю ребер жорсткості, видом утеплювача, особливостями внутрішньої та зовнішньої обробки;
- ущільнювач;
- петлі;
- дверна коробка;
- замки;
- фурнітура – ручка, ланцюжок, вічко, засувка.

При виготовленні дверей спочатку збирається каркас, на нього кріпиться металевий лист, монтуються вертикальні та горизонтальні ребра жорсткості. Встановлюються ригелі, тяги, замкова пластина. Між ребрами жорсткості вкладається утеплювач. З внутрішньої сторони поверхня покривається обшивальним матеріалом. Зібране дверне полотно навішується на дверну коробку за допомогою петель із підшипниками. Встановлюється протизнімний штир.
Що впливає на міцність
Кожен елемент конструкції необхідно оцінити в плані захисних можливостей. Якщо ви не знаєте, як правильно вибрати надійний виріб, запам’ятайте наступну інформацію:
- Дверне полотно виготовляють із листової гарячекатаної або холоднокатаної сталі. Гарячий прокат надає металу темнішого кольору. Двері з гарячекатаної сталі коштують дешевше, але схильні до корозії. Тому для встановлення в приватних будинках краще вибирати дорожчу модель зі сталі холодного прокату, стійку до атмосферних впливів. Для квартири підійдуть обидва варіанти.
- Товщина листа може бути в діапазоні 0,8–5 мм. Чим більший цей показник, тим надійніші двері, але водночас дорожчі та важчі.
- Зовнішня сторона повинна бути монолітним незвареним листом, який неможливо пошкодити сильним ударом. Із внутрішньої сторони може бути як метал, так і менш міцний матеріал – дерево, пластик, МДФ. Якщо ви хочете максимальної безпеки, то пошукайте модель з додатковим металевим листом, розташованим усередині.
- При оцінці каркасу важлива кількість зварних швів. Чим їх менше – тим міцніша конструкція. Найнадійніший варіант – каркас із профільної труби з одним з’єднанням.
- Дверна коробка виготовляється в кількох варіантах – із кутника, гнутого листа, профільної труби. Фахівці рекомендують віддати перевагу профільній трубі. Вона має підвищену міцність, зручна в монтажі, краще закріплюється в товщі стіни.
- Місце розташування замків має бути укріплене додатковим шматком металу або бронепластиною.
- Дверні петлі мають бути з протизнімними ригелями. Для дверей з великою вагою двох петель буде замало.

Що треба знати про ребра жорсткості
Це деталі з металопрокату – кутника, профільної труби, профілю складної форми. Стандартно використовують куточок та прямокутну трубу. Якщо потрібна більша міцність, беруть прокат зі складним профілем.
Завданням ребер жорсткості є збільшення міцності конструкції, надання їй зламостійких якостей. Ребра жорсткості повинні рівномірно розподілятися по дверях у різних напрямках – горизонтально, вертикально, за діагоналлю. Це дозволяє запобігти деформації полотна. Вважається, що ребер має бути якнайбільше. Але треба враховувати, що кожна деталь збільшує вагу конструкції, створюючи навантаження на коробку, петлі, стіну.
Як зберегти тепло та тишу в будинку
Метал, як відомо, холодний матеріал. Але від вхідних дверей ми хочемо збереження тепла в квартирі. Металевому зовнішньому листу та місткам холоду у вигляді ребер жорсткості протистоять такі елементи дверей з теплоізоляцією:
- Ущільнювач периметру забезпечує щільне прилягання дверного полотна до коробки. Є моделі з 2-3 контурами ущільнювачів, але добре працює і один, якщо він виконаний з якісного матеріалу. Найкращим варіантом є гума, підходять поліуретан і силікон, а ось поролон і пластик від холоду не захистять.
- Місце між листами заповнюється утеплювачем. Підходять мінвата, пінопласт, пінополіуретан, пінополістирол.
- З боку житлового приміщення на двері встановлюються декоративні панелі.

Всі ці елементи діють комплексно – зберігають тепло та захищають від звуків з боку вулиці чи під’їзду. Модель з гарною шумоізоляцією не має ефекту барабана, що можна перевірити, постукав по ній металевим предметом. При цьому повинен лунати глухий стукіт.
Зовнішній вигляд
Металеві листи виглядають не досить привабливо, а вам, напевно, більше подобаються моделі з декоративним оздобленням. Внутрішній бік дверей повинен відповідати інтер’єру передпокою та смаку господарів. Зовнішній бік декорується різними способами, враховується місце встановлення дверей:
- Якщо двері виходять на вулицю, зовнішнє покриття має бути стійким до атмосферних впливів, ультрафіолету, пошкоджень кігтями тварин.
- Двері, що виходять в під’їзд або офісний коридор, можуть бути просто красивими.
Популярні види оздоблення:
- Порошкова фарба, що утворює антивандальну плівку. Буває різних кольорів і структур – антик, оксамит, крокодил, муар, крокрень. Добре маскує невеликі дефекти, швидко сохне, має вологостійкість.
- Масив дерева – екологічний, додатково утеплює, але дорогий.
- Панелі МДФ – компромісний варіант. Можуть виглядати дуже красиво, покриваються фарбою, шпоном, декоративною плівкою.
- Дерматин або вініліскожа – дають додаткову тепло- та шумоізоляцію, красиві, але недовговічні.
- ПВХ-плівка – просте, недороге покриття.
- Фарбування звичайною фарбою або лаком – швидкий варіант, можна зробити самостійно.
На чому можна заощадити
Витрати на вхідні двері мають бути виправдані метою їх використання. Навряд ви захочете захищати приміщення, де не зберігаєте цінних речей. Товщина сталі – це параметр, що прямо впливає на вартість, тому керуйтеся такими правилами:
- Для господарських будівель другорядного призначення, які не становлять інтересу для крадіїв, достатньо сталі 0,8–1 мм.
- Для офісних приміщень з гарною охороною та відеоспостереженням підійдуть двері з металу завтовшки 1-2 мм.
- Квартирні двері зі сталі завтовшки 2-3 мм – найпоширеніший варіант. Саме цього стандарту дотримуються виробники.
- У заміські будинки доцільно купити дорожчі вироби зі сталі завтовшки 4 і більше міліметри, здатні зупинити крадіїв.

Іншим способом економії є встановлення сталевого листа лише із зовнішнього боку. Це значно знижує безпеку, але якщо у вас немає великого ризику, придивіться до дверей, де внутрішня панель виконана з МДФ.
Замки
Говорячи про те, які двері краще поставити, не можна оминути питання замків. Моделей багато, але для якісного захисту достатньо дотримуватися основних правил:
- Якість замку має відповідати міцності інших складових. Якщо вхід до хрущовки закриває слабке дверне полотно, то від злодіїв не захистить найкращий замок.
- Має бути два врізні замки. Це не лише питання надійності, а й елемент практичності. При пошкодженні одного із замків можна користуватися іншим.
- Замки обов’язково різної конструкції. Як правило, це циліндровий та сувальдний.
- Повинні бути протизнімні штирі, які входять у дверну коробку.
- Бажано мати внутрішню засувку або запірний елемент, що приводиться в дію вручну.
Читайте також: Як відкрити двері без ключа
Який виробник краще
Якщо ви хочете купити якісні, добре утеплені двері, приготуйтеся до серйозних матеріальних витрат. Вартість буде виправдана надійним захистом вашого майна. Залишається обговорити питання, виріб якої фірми є кращим.
За відгуками відвідувачів тематичних форумів, гарною репутацією користується продукція наступних компаній:
- Німан;
- Форпост;
- Сталь-М;
- Abwehr;
- Грофф;
- Браво;
- Еней;
- Бастіон.
Краще керуватися здоровим глуздом і звертати увагу насамперед не на естетичні якості вхідних дверей, а на захисні.