Головне призначення подушки – створювати комфорт під час сну. Якщо вона обрана неправильно, спати може бути незручно, що може призвести до безсоння, болю у шиї та голові. Щоб вибрати якісну подушку, слід враховувати її індивідуальні ознаки (м’якість, форма, висота), які будуть підходити конкретній людині.
Як вибрати зручну подушку для сну
Пошук може зайняти певний час, адже у всіх різні вимоги щодо наповнення та матеріалу. Є декілька характеристик, на які спираються під час покупки подушки.
Висота
Якщо виріб занадто низький або високий, під час сну шия знаходиться у неправильному положенні, що може призвести до викривлення хребців, головних і спинних болів. Лежання на якісній подушці повинно бути комфортним, а голова та шия при цьому мають знаходитись на прямій лінії.
В ідеалі висота виробу відповідає ширині плеча людини (приблизно 15 см). Якщо більшу частину сну людина спить на спині, краще обрати більш низьку подушку, а якщо на боці – навпаки, високу.
Якщо виникають труднощі з вибором, слід також придивитися до ортопедичної подушки у якості універсального варіанту.
Форма та м’якість
Щоб вибрати якісну подушку, слід звернути увагу на наступні характеристики:
- Вироби середньої жорсткості та квадратної форми найбільш зручні для тих, хто полюбляє спати на спині. М’які варіанти краще всього підходять для лежання на животі.
- Прямокутна форма підходить для частого сну на боці. Подушка має бути жорсткою, щоб положення голови та шиї було максимально комфортним.
- Подушки у вигляді кола зазвичай є декоративними, але на деяких з них може бути зручно спати.
- Жінкам при надії, щоб зняти біль у поясниці та підтримати живіт, можна обрати спеціальну подушку для вагітних. Вона допомагає розслабитись у будь-якому положенні та знизити тиск на внутрішні органи.
Вибрати у якості подушки для подорожей або короткочасного денного відпочинку можна спеціальну трикутну з вирізом для шиї. Вона може бути дуже зручною, але для повноцінного сну її використовувати не рекомендується.
Наповнення
Щоб правильно обрати подушку, слід також звернути увагу на те, що всередині неї. У якості наповнювача для подушок використовуються натуральні матеріали (пух, пір’я, природний латекс, шерсть) і синтетичні (синтепон, штучний латекс, силікон).
Пух
Одним із найбільш комфортних для відпочинку наповнювачів вважається пух (пір’я). Такі подушки добре пропускають повітря, утримують голову та шию у правильному положенні. Але вони не підходять тим, у кого є алергія. Також мінусом є те, що за ними слід ретельніше доглядати, так як у пір’ях можуть розмножуватись шкідливі мікроорганізми.
Вовна
Овеча шерсть у якості наповнювача дозволяє не тільки комфортно спати, а й допомагає при проблемах з опорно-руховим апаратом. Вона зігріває та добре пропускає повітря.
Вата
Найбільш доступним варіантом натурального наповнювача є бавовняна вата. Вона м’яка і не викликає алергії, але має один значний мінус: подушки швидко псуються.
Синтепон
До якісних синтетичних наповнювачів можна віднести синтепон. Зазвичай такі подушки недорогі та зручні для сну. Їх легко прати у пральній машині, вони не викликають алергії.
Силікон
Вироби із силікону відрізняються тривалістю використання. Вони можуть викликати алергію, але дуже рідко. Здатні швидко відновлювати форму. Силіконові подушки зазвичай небагато коштують і є зручними у використанні.
Як обрати ортопедичну подушку
Ортопедична подушка гарантує правильне положення хребта під час сну. Вона знімає напруження у шийних м’язах і рекомендується для профілактики остеохондрозу. Від звичайної її відрізняють такі характеристики, як форма, наповнення та матеріал. Найчастіше всередині такого виробу знаходиться ортопедична піна або латекс. Завдяки цим матеріалам подушка здатна швидко відновлюватись у початкову форму.
Є декілька порад, які допоможуть вибрати комфортну ортопедичну подушку для сну:
- Обираючи висоту виробу, варто звернути увагу на ширину своїх плечей – ці показники мають співпадати.
- Для тих, хто любить спати на боці або має зайву вагу, підійде ортопедична подушка зі спеціальною виїмкою під плече.
- Хвиляста подушка з двома валиками та поглибленням у центрі є більш універсальним варіантом для сну і підходить для сну на спині та на боці.
- Вироби у вигляді півкола з виїмкою відрізняються м’якістю і є найбільш комфортними для відпочинку на спині.
- Прямокутні подушки найбільш універсальні та підходять для будь-якого положення тіла, забезпечуючи комфортний сон.
Важливою характеристикою, яка допоможе вибрати хорошу ортопедичну подушку, є жорсткість матеріалу. Для сну на спині або животі краще обрати м’який виріб, а для лежання на боці підходять більш жорсткі моделі.
Як вибрати подушку для дитини
Зручний відпочинок дуже важливий для здоров’я та самопочуття дитини. Правильно підібрана подушка допоможе запобігти неправильного формування хребта.
З якого віку малюку потрібна подушка
Перші два роки життя голова дитини повинна знаходитися на жорсткій поверхні, щоб хребет не викривився. Також виріб для відпочинку може перекрити малюку доступ до повітря, якщо він перевернеться уві сні на живіт. Тому до трьох років краще класти дитину просто на матрац, не використовуючи подушку.
Поради з вибору
Комфортна та безпечна для дитини подушка має наступні ознаки:
- пласка форма;
- висота до 3 см;
- середня жорсткість (важливо, щоб голова добре підтримувалась).
Оптимальний розмір виробу для дитини віком від 2 до 7 років – 50×40 см. Висота може бути різною, у залежності від віку. Після 7 років дитині можна купити дорослу подушку 60×40 см.
Є також рекомендації щодо того, з яким наповнювачем вибрати подушку:
- Натуральний латекс. Він достатньо пружний, щоб утримувати голову і шию у правильному положенні, також він дуже рідко здатен викликати алергію, тому цілком безпечний.
- Синтепон або поліестер. Більш доступний і зручний варіант наповнювача для дитячої подушки. Добре пропускає повітря і легко очищується, але швидко втрачає об’єм і потребує частого збивання.
- Піна з ефектом пам’яті. Такі подушки добре підходять навіть малюкам від 2 років. Досить комфортний матеріал допомагає заснути тривожним та активним дітям.
Натуральні наповнювачі, такі як пух, пір’я або шерсть, не завжди можуть бути безпечними для дітей, адже здатні викликати алергію, а також є сприятливим середовищем для розмноження шкідливих мікроорганізмів.