Неможливо уявити Новий рік без головного символу – пухнастої ялинки. Все частіше люди віддають перевагу штучному варіанту святкової ялинки, яка радуватиме красою багато років. Але передноворічний настрій може бути зіпсованим, якщо замість пишної красуні з коробки з’явиться дуже скромне деревце не першої свіжості. Не варто впадати у відчай та відразу викидати декор, адже існують нехитрі способи зробити штучну ялинку пухнастою.
Можливі підходи
Більшість сучасних моделей штучних ялинок виготовлені із полівінілхлориду. Це синтетичний матеріал, який під впливом температури 70-80 градусів Цельсія стає пластичним, що дозволяє повернути ялинці колишній вигляд та зробити її пухнастою.
Необхідно знайти вдома джерело тепла, здатне нагріти хвою до певної міри, але не перегріти, інакше ПВХ може деформуватися або розплавитися. А це виправити вже неможливо.
Не буде зайвим перед процесом облагородження позбавити гілки від пилу, інакше вона рознесеться по всій кімнаті або перетвориться на бруд.
Фен
За допомогою фена можна зробити ялинку пухнастою таким методом:
- Поставити зібрану ялинку у зручне місце, щоб була можливість підійти до неї з будь-якого боку. При цьому враховувати розташування розетки та довжину шнура.
- На фені встановити режим із середньою температурою та потужністю.
- Прогрівати гілки проти зростання голок, притримуючи та розправляючи рукою. Фен тримати на відстані близько 20 см.
- При необхідності можна додати тепла, але не перестаратися.
Гаряча вода
Розглянемо ще один варіант зробити ялинку пухнастою:
- Воду температурою трохи менше 70 градусів налити у відповідний за розміром таз.
- Занурювати кожну гілочку на пів хвилини. Потім швидкими рухами розпушувати голки.
При невеликих розмірах нерозбірного дерева підійде наповнена ванна. Занурювати можна ялинку цілком. Якщо розмір цільної ялини перешкоджає її зануренню, можливе обприскування з пульверизатора, придатного для гарячої води.
Гаряча пара
Варіант, що вимагає акуратності:
- Воду налити у ємність, довести до кипіння та зменшити газ.
- По черзі потримати кожну гілку над парою, приділяючи особливу увагу найбільш зім’ятим ділянкам.
При роботі з окропом необхідно виявляти особливу обережність.
Праска або відпарювач
Щоб уберегти руки від опіків, рекомендується одягнути тканинні рукавички. Потім:
- Налаштувати прилад на найнижчу температуру з подачею пари.
- Перед початком провести пробну обробку на невеликій ділянці.
- Обдавати гілки по кілька секунд з відстані близько 30 см, прибравши руки. Після цього залишається лише надати хвої форми.
- Якщо потрібно додати жар, потрібно почати зі скорочення відстані, і лише потім додавати градуси, щоб не зіпсувати виріб.
Використовуючи один із описаних методів, можна повернути презентабельний вигляд та зробити пишнішою майже кожну штучну ялинку. А щоб наступного року не відволікатися від приготувань до свята на реставрацію, варто продумати більш сприятливі умови зберігання.