Як і де отримати закордонний паспорт

Кожному українцеві потрібно зробити закордонний паспорт для виїзду за межі нашої держави. Тому, якщо ви зібрались відвідати інші країни, вам корисно буде дізнатись особливості того, як отримати паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

закордонний паспорт України

Скільки потрібно мати років, щоб отримати даний документ

Закордонний паспорт можна зробити для громадян України будь-якого віку. Є дві вікові категорії: дитячий – до 16 років, дорослий – старше 16.

Які є види закордонного паспорта

Український закордонний паспорт є двох видів: звичайний та біометричний. Маючи звичайний, потрібно також обов’язково отримувати візу, щоб поїхати, наприклад, до Європи. Натомість із біометричним є можливість вільно їхати до 160 країн, з якими наша держава має угоду про безвізовий режим. Це більшість європейських країн, Середня Азія, Індія та Південно-Східна Азія, Латинська Америка, Східна Африка. Актуальну інформацію щодо необхідності отримувати візу щоразу уточнюйте на сайті МЗС, оскільки перелік країн з безвізовим режимом може змінюватися.

Скільки часу дійсний

Закордонний паспорт дорослого громадянина України (старше 16 років) дійсний протягом десяти років. Дітям молодше 16 років його потрібно міняти кожні чотири роки.

розворот закордонного паспорту

Куди звернутись, щоби отримати закордонний паспорт

Якщо ви знаходитесь за кордоном – зверніться до консульства чи посольства України в державі, де перебуваєте.

Якщо ви в Україні – зверніться в одну із таких установ:

  • Центр надання адміністративних послуг;
  • Державна міграційна служба;
  • Державна компанія «Паспортний сервіс».

Аби не створювати черг, у державних закладах запроваджено електронний запис. Записатися можна через сайт ДМС або безпосередньо у місцевому закладі через термінал самообслуговування.

Які потрібно подати документи

Щоби зробити закордонний паспорт в Україні, потрібна невелика кількість паперів. Подайте в одну із вказаних вище установ такі документи:

  1. Покажіть оригінал паспорта і надайте його копію (в разі відсутності – інший документ, що підтверджує ваше українське громадянство). Дітям до 14 років слід надати свідоцтво про народження.
  2. Покажіть оригінал ідентифікаційного коду, також подайте його копію.
  3. Якщо отримуєте даний документ не вперше – подайте попередній закордонний паспорт.
  4. Фото (потрібно уточнювати, адже зазвичай працівники роблять знімок на місці). Також на місці у заявника беруть відбитки пальців на сертифікованому обладнанні.
  5. Квитанція про оплату послуги. Отримати реквізити на оплату можна в тому ж закладі, де ви плануєте подавати документи. Тому прийдіть за пів години до назначеного часу, щоб встигнути провести оплату, адже для сплати слід звертатися до відділення банку.

Замовляючи закордонний паспорт для осіб до 16 років, також потрібно подати документи батьків. Це паспорти та ІПН, свідоцтво про шлюб.

Скільки часу потрібно чекати

Якщо ви отримуєте закордонний паспорт в консульстві, процедура триває від одного до трьох місяців. Якщо в Україні, то за звичайним замовленням це триватиме двадцять робочих днів, за швидким (терміновим) – сім днів, але коштує дорожче.

Скільки коштує отримання закордонного паспорта

Станом на серпень 2022 року вартість послуги становить:

  • якщо ви очікуватимете 20 робочих днів – 733 гривні;
  • якщо паспорт вам потрібен терміново – за сім календарних днів, то вартість послуги складатиме 1085 гривень.

Ці дані стосуються України. Якщо ви намагатиметесь отримати закордонний паспорт громадянина України в консульстві за межами нашої держави, потрібно буде сплатити консульський збір. Детальнішу інформацію нададуть працівники консульства, адже в різних закладах ціна різна.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.