Яку плитку краще вибрати для оздоблення ванної кімнати

Згодом будь-якій людині набридає старе оформлення квартири та виникає бажання внести свіжість та новизну в інтер’єр. Не тільки кухня, зал та коридор вимагають змін за допомогою ремонту, але й ванна кімната. В основному у ванній на стіни та підлогу кладуть плитку. При заміні старих кахлів слід вирішити, яку плитку вибрати у ванну кімнату, щоб вона була красивою та довго служила.

плитка у ванній
Підібрати кахель, який відповідає високим вимогам до якості, іноді буває нелегко. Існує багато критеріїв правильного вибору.

На що звернути увагу при покупці

Підібрати плитку буває нелегко. Серед великого асортименту будівельних матеріалів можна розгубитися у виборі товарів. Виробники намагаються всіма способами привернути до себе увагу покупця, пропонуючи йому цікаві колекції, барвистий дизайн тощо. Щоб обрати правильно плитку, необхідно знати, що цей продукт різниться за такими критеріями.

Матеріал

Основа для керамічної плитки, як і в колишні часи, виготовляється з суміші глини, кварцового піску та інших компонентів, які спресовуються та обпікаються при високих температурах. За допомогою цієї нескладної технології виходить відмінний міцний кахель. Зверху плитку покривають глазур’ю та наносять малюнок, що надає виробу товарний вигляд.

зелена плитка у ванну
Потрібно витратити не одну годину, щоб зробити правильний вибір при покупці плитки. Варто підійти до цього питання відповідально, адже плитку у ванну кімнату кладуть не на один рік.

Форма та розміри

Традиційною для кахлів є прямокутна форма різних розмірів (150х25, 150×75, 150×100, 200×100, 200×150 мм). Також в асортименті зазвичай є квадрат (100х100, 150х150, 200х200 мм). Товщина настінного матеріалу – не менше ніж 6 мм.

Останнім часом стала популярна мозаїчна плитка. За розмірами вона дуже мала – всього 20х20 мм, але у ванній кімнаті виглядає ефектно та незвично. Товщина елементів – від 4 мм.

плитка мозаїка
Мозаїчна плитка ніколи не вийде з моди.

Дизайн

Різноманітність дизайну цього оздоблювального матеріалу просто вражає. Зараз можна вибрати різну плитку не тільки за кольором, але й за малюнком та фактурою. Для ванної кімнати відмінно підійде кахель з морською тематикою. Білий, бежевий, зелений, коричневий, сірий – всі ці тони добре виглядають у ванній кімнаті. Щоб правильно вибрати колір плитки, варто пам’ятати, що темні відтінки звужують простір, а світлі, навпаки, візуально збільшують його.

Не обов’язково вибрати плитку тільки одного кольору. Набагато цікавіше буде виглядати поєднання двох-трьох кольорів. Наприклад, у верхній частині кімнати краще зробити ряди світлішими, а у нижній – більш темними, але при цьому дотримуватися одного відтінку. Іноді два кольори відокремлюють один від одного бордюром.

бузкова плитка для ванної
Творчий підхід при нинішньому асортименті дозволить здійснити навіть незвичайні задуми та бажання.

Виробник

Добре зарекомендувала себе продукція виробництва Іспанії, Італії, Німеччини, Туреччини, Китаю. Лідером вважається Іспанія, яка поставляє якісну красиву плитку. В італійському товарі акцент робиться на дизайн та витонченість. Якщо цікавить бюджетний та досить непоганий варіант, то краще кахлю з Китаю годі й шукати.

китайська плитка
Плитка – це відмінний матеріал, який бездоганно підходить для оздоблення стін та підлоги у ванній кімнаті.

Ціна

Чим гарніший виріб, тим дорожче він коштує. Складність дизайну збільшує ціну, але зовсім не обов’язково для кожного метра ванної кімнати вибирати плитку з малюнком. Зараз виробники пропонують досить багато колекцій, у яких присутні однотонні елементи та елементи з малюнком.

Плитка з білої глини оцінюється дорожче, ніж з червоної. Розміри теж мають значення. Наприклад, колекції з розміром фрагмента 20х40 см коштують удвічі дорожче, ніж 20х30 см. Але це ж дозволяє підібрати оздоблення за своїм бажанням та бюджетом.

чорно-біла ванна кімната
Керамічна плитка стійка до вологи, високої температури, зручна у використанні, є прекрасним виробом для створення красивого та довговічного ремонту у ванній кімнаті.

Кілька порад при виборі

Фахівці рекомендують звертати увагу на такі моменти, щоб правильно вибрати вироби для оздоблення:

  • Кожен фрагмент повинен бути гладким та рівним з усіх боків і по краях. Ніякі горби або западини не повинні виднітися на поверхні, якщо тільки це не задуманий дизайн. Відколи теж неприпустимі.
  • Чим об’ємніший малюнок або окремі елементи на плитці, тим складніше її чистити та мити.
  • На виробах темного кольору більш чітко видно бризки та краплі від води, їх його доведеться постійно протирати.
  • Існує таке поняття у виробі, як пласкість. Від неї залежить рівність укладання. Щоб перевірити пласкість, досить взяти дві плитки та прикласти їх лицьовими сторонами одна до одної. Чим менше щілина, тим рівніше ляже матеріал.
  • Чим більш пористий виріб, тим краще він вбирає вологу. За здатністю вбирати вологу цей матеріал підрозділяється на групи. Для ванної кімнати правильно буде вибрати плитку з першої по третю групу (їх всього 8).
  • Для ванної кімнати добре підійде матеріал з маркуванням «АА». Якщо вибрати плитку з таким позначенням, можна не боятися застосовувати при прибиранні побутову хімію.
  • Великі розміри плитки краще виглядатимуть у просторих приміщеннях. Маленькі ж ванні кімнати найбільш доречно обклеювати кахлем менших розмірів.
  • На матовому виробі бризки менш помітні, ніж на глянцевому.
  • Слід вибрати та купити трохи більше кахлю, ніж потрібно у ванну кімнату, адже у процесі доставки або самого ремонту матеріал може розбитися чи тріснути. Також плитку пиляють на шматочки, щоб заповнити вузькі місця. Тому придбавають зазвичай на 10-15% більше матеріалу.

Що класти на підлогу

Для оздоблення приміщення використовують не тільки настінну, але й підлогову плитку. Через великі навантаження на підлогу у ванній кімнаті краще вибрати плитку з керамограніту. Розміри виробів можуть бути більше кахлю (20х20, 30х30, 33х33, 45х45,50х50, 60х60 см), що актуально для викладання підлоги. Вага керамограніта більше, ніж у звичайної плитки, тому з ним працювати складніше.

За зовнішнім виглядом така плитка для підлоги більш наближена до природного каменю. Вибір дизайну матеріалу не такий широкий, як у настінного кахлю, але це анітрохи не зменшує популярність застосування керамограніта у ванній кімнаті. Завдяки термостійким властивостям цей матеріал можна вибрати для системи «тепла підлога». Керамограніт легко миється та чиститься.

підлога з керамограніту
Серед асортименту в магазинах можна вибрати керамограніт з рельєфом, завдяки чому виключається ризик впасти на мокрій підлозі.

У ванній кімнаті завжди підвищена вологість, а також є проблема мокрої підлоги. Для зменшення ковзання керамограніт підходить краще, ніж звичайний кахель.

Переваги матеріалу

З перерахованого вище можна зробити висновки, що плитка для ванної кімнати:

  • вологостійка;
  • міцна;
  • зручна в експлуатації та догляді;
  • легко очищається;
  • різноманітна у плані дизайну та кольорової палітри;
  • з часом не втрачає зовнішній вигляд.

Можна вибрати плитку для ванної кімнати за своїм смаком та бюджетом, а різноманіття розмірів дозволяє укласти виріб на поверхню будь-якого обсягу та площі.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.