Американський той-фокстер’єр був вперше зареєстрований як окрема порода у 1936 році. Для виведення схрещували дрібних особин гладкошерстих фокстер’єрів з чихуахуа, карликовими пінчерами, левретками. Вийшла невелика собачка, що має декоративну зовнішність, але не втратила мисливських навичок. Її досі використовують при полюванні на дрібних птахів, гризунів.

Відмінні риси американських той-фокстер’єрів
Представники породи відрізняються тямущістю, життєрадісністю. Легко піддаються дресуванню, є прекрасними товаришами для дітей, веселими компаньйонами для дорослих. Однак у силу своєї грайливості пес може штовхнути малюка або злегка вкусити за ненароком завданий біль. Тому купувати той-фокстер’єра краще для дитини, що підросла.
Не зважаючи на свої маленькі розміри, ці собачки відважні та віддані своїм господарям, сміливо кидаючись на кривдника у відповідь на його агресивні дії. До незнайомих гостей вони ставляться з недовірою та настороженістю, тому не слід з ними загравати або намагатися гладити.
За характером той-фокстер’єр все життя залишається щеням, зберігаючи грайливість. Від своїх предків успадкував любов до полювання, яка виражається у тривалих пробіжках, ритті нір, відстеженні здобичі, вивченні території.

Статура американських той-фокстер’єрів: фото
Говорячи про конституцію американських той-фокстер’єрів, фото яких можна подивитися тут, виділяють кілька основних положень.
Загальний вигляд
Навіть при невисокому зрості, що становить, відповідно до стандартів, від 23 до 28 см, собака повинна мати міцний скелет та достатній обсяг м’язової маси, але не виглядати кремезною та присадкуватою.

Забарвлення
При розмаїтті забарвлень амертоїв, переважаючим кольором є білий з невеликими вкрапленнями рудих та чорних плям, що не зачіпають зону нижче скакального та ліктьового суглоба. Голова:
- чорна з підпалинами;
- коричнева з підпалинами;
- чисто чорна;
- руда.

Голова
Черепна частина має округлу форму, що поступово звужується у напрямку до очей. Добре виражений перехід від лоба до клиноподібної морди. Мочка носа чорного кольору (допускається коричнева). Губи добре притиснуті до щелеп. Прикус не деформований. Злегка опуклі очі мають округлу форму. До них щільно прилягають верхні та нижні повіки.

Хвіст
Товстий, посаджений високо, але не зігнутий на спину гачком. Часто хвости купірують, залишаючи 3-4 хребця.

Кінцівки
Прямі, компактні, овальні, які стоять паралельно, без розмаху та клишоногості. Пальці зібрані разом.
Правила догляду
Компактні розміри той-фокстер’єрів дозволяють утримувати їх навіть у малогабаритних квартирах, але їм треба забезпечити щоденну тривалу прогулянку. Бажано дати собаці можливість побігати без повідця.
Представники породи теплолюбні, погано переносять холод, протяги, тому часто намагаються сховатися на ліжку у господарів. Якщо це неприйнятно, варто з дитинства привчати вихованця до свого місця. Ще той-фокстер’єри люблять розривати сміттєві пакети.

Догляд за шерстю передбачає регулярне розчісування жорсткою щіткою. Купають собаку у міру забруднення, використовуючи спеціальні шампуні для тварин. Чистка вух – 1 раз на тиждень. Зазвичай під час тривалих прогулянок кігті вихованців стираються самостійно. Якщо цього не відбувається, то необхідно підрізати їх приблизно 1 раз на місяць.
Раціон амертоїв слід підбирати так, щоб кількості калорій вистачало для підтримки активної життєдіяльності та терморегуляції. Собаки цієї породи схильні до переїдання та ожиріння, тому можуть просити їжу, навіть будучи ситими. Меню складається з готових сухих кормів та собачих консервів. Додатковий прикорм продуктами, призначеними для людини, заборонений.

Схильність до захворювань
При відсутності провокуючих чинників той-фокстер’єри доживають до 11-13 років – залежить від умов утримання, харчування, своєчасних профілактичних, лікувальних заходів. Однак є ряд захворювань, до яких існує схильність. До них відносяться:
- гіпотиреоз;
- алергічні реакції;
- патології розвитку суглобів кінцівок;
- зниження згортання крові.

Переваги та недоліки американських той-фокстер’єрів
До основних переваг американських той-фокстер’єрів відносяться:
- приязність;
- маленькі розміри;
- вміння ловити щурів, мишей;
- привабливий зовнішній вигляд.
До недоліків можна віднести необхідність щоденних тривалих прогулянок.