Чому кіт перестав ходити у лоток

Котячі дуже полюбляють чистоту, що стосується як особистої гігієни, так і навколишнього середовища. Домашні коти не є винятком. Ще змалку кошенят привчає до лотка мама-кішка інстинктивним способом. Якщо кіт не ходить в лоток, це свідчить про проблеми з фізичним або психологічним здоров’ям домашньої тварини.

рудий кіт у лотку

Чому кіт не бажає ходити в лоток

Щоб виявити причину такої поведінки домашнього улюбленця, спочатку треба проаналізувати його фізичний та психічний стани. Більшість хазяїв кішок затверджують, що така поведінка може свідчити про помсту тварини або про її важкий характер. Насправді ж це не так. У більшості випадків така поведінка кота дає тривожні сигнали про стан здоров’я.

Хвороби сечовидільної системи

Аби не загострювати проблему надалі, потрібно звернутися до ветеринарної клініки, адже якщо кішка ходить не в лоток, вона може мати проблеми з сечовипусканням та сечостатевою системою (наприклад, сечокам’яна хвороба, недостатність нирок, запалення сечового міхура). Такі діагнози зустрічаються у 80% випадках.

Непідхоже місце або наповнювач

Наступною причиною є неправильно облаштоване місце для туалету домашньої тварини. Він повинен бути розташований в тихому, безпечному та зручному місці. Також не варто змінювати один вид наповнювача на інший. Якщо кіт змалку звик, наприклад, до пресованого у вигляді капсул наповнювача, то слід і надалі користуватися ним.

лоток для кота у шафці

Гормони

Найбільш поширеною причиною відмови кота від лотка стає статеве дозрівання. Якщо кіт не може задовольнити свої потреби, він починає знімати напругу з репродуктивної системи саме таким способом. В цьому випадку краще відвести кота на стерилізацію.

Оточення

Також не менш важливо створити комфортні умови для проживання домашньої тварини. Кішка може не ходити в лоток через те, що вона має відчуття страху та якогось дискомфорту. В такій ситуації слід розібратися з причиною виникнення такої поведінки та ліквідувати її.

невдоволений кіт

Як позбутися подібних проблем

Досвідчені фахівці у сфері ветеринарії запропонували методи, що допоможуть хазяям у випадку, якщо кішка перестала ходити в лоток:

  • Стерилізація. Швидкий спосіб назавжди позбутися «брудних» витівок кішки/кота та заодно полегшили йому життя під час гормонального вибуху.
  • Використання спеціальних засобів. Це рідини, які мають нейтралізувальні речовини у складі, що усувають запах виділень. Завдяки цьому способу у кота виробляється рефлекс і він починає розуміти, що до обробленого місця не можна підходити.
  • Якщо кішка почала ходити не в лоток, під час наступного походу в туалет візьміть та перенесіть акуратно домашнього улюбленця до лотка. Після вдалого справлення потреб, погодуйте тваринку чимось смачним.

Не треба кожного разу після походу до туалету підгодовувати тваринку. Адже у неї буде формуватися неправильна асоціація, яка надалі може перерости у звичку. Також не варто агресивно ставитися до кішки, яка перестала ходити в лоток, а тим паче бити її.

Під час виховання треба пильно стежити за змінами в поведінці кішки/кота. Жорсткі та радикальні методи не є дієвими і зазвичай не приносять ніякого результату. Набагато більше можна досягти проявами любові та гарного ставлення до домашнього улюбленця. Кожен кіт має особливий характер, тому дуже важливо знайти підхід до тваринки, щоб надалі вона могла вам довіряти та підтримувати контакт.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.