Людині, яка любить собак і тримає їх удома, а також тому, хто займається доглядом за чужими псами, потрібно знати деякі особливості, пов’язані з холодною порою року. Догляд за собакою взимку дещо відрізняється від теплих періодів.
Гігієнічні процедури для лап та пазурів
Регулярна перевірка стану лап – невіддільна частина догляду за вихованцем. Особливо важливо стежити за кігтями, оскільки кігті, що переросли, дуже незручні тварині, загрожують деформацією лап і навіть кульгавістю. Перелічені проблеми можуть виникнути у малорухливих собак або у позбавлених можливості якимось чином сточувати пазурі, наприклад, об асфальт. Деякі тварини просто відгризають довгі пазурі.
Для стрижки собачих пазурів застосовують спеціальні ножиці, які можна купити в зоомагазині. Виконуйте процедуру дуже акуратно, не зачіпаючи судини кігтя, оскільки пошкодження кровоносної системи спричинить вихованцю біль і може призвести до запалення. При світлих пазурах розмір кінчика для обрізки визначити просто, оскільки чітко можна розглянути в пазурі кровоносну судину, яку не можна зачіпати.
Що стосується подушечок лап, необхідно ретельно чистити їх, прибираючи всі сторонні предмети. Пальцям собаки можуть заподіяти шкоду чужорідні речовини:
- уламки скла;
- грудочки землі;
- насіння.
Шерсть, що звалялася між пальцями, повинна періодично вистригатися за допомогою спеціальних ножиць, що мають закруглені кінці. Це дуже важливо взимку, оскільки в холодну пору на шерсть часто намерзає сніг.
Для видалення мазуту або гудрону з лап потрібно:
- Попередньо обробити їх олією або тваринним жиром, що пом’якшують шкіру.
- Після цього протерти лапи відповідним розчинником.
Щоб прогулянка зимовими дорогами не завдала шкоди вашому собаці, завжди віддавайте перевагу засніженим місцям. Тротуарна сіль може легко роз’їсти подушечки на лапках і призвести до хворобливих тріщин, виразок, ламкості пазурів. Не забувайте промивати лапки тварини після прогулянки. Профілактичним заходом може бути захисне змащення подушечок лап та пазурів будь-яким жиром, вазеліном, маззю або воском.
Обмороження або переохолодження у собаки: що робити
Небезпека переохолодження полягає в тому, що його наслідками можуть бути:
- поява захворювань;
- проблеми з репродуктивною здатністю тварини;
- загибель пса.
У жодному разі не допускайте виникнення цього явища у тварини. Причинами переохолодження можуть бути:
- непристосованість породи до особливо низьких температур;
- намокання вихованця взимку;
- невелика кількість шерсті або її повна відсутність.
Пам’ятайте, що при нормальній температурі тіла собаки 37-39°С обмороження у порід, що не звикли до умов півночі, може наступити навіть при температурі 10 градусів нижче нуля. При намоканні вихованця відбувається значне погіршення теплозахисних функцій шерсті, й організм тварини дуже швидко замерзає. Короткошерстним представникам і повністю позбавленим покриву страшні навіть невеликі морози.
Ознаками переохолодження є:
- дуже холодні на дотик певні місця тіла собаки (лапи, вуха);
- суттєве зблідніння носа, вух, статевих органів та інших місць, найбільш схильних до переохолодження.
При відновленні кровообігу на потерпілому ділянці господар помітить почервоніння шкіри, потім її відлущування, після може розвинутися набряклість, з’являться пухирі. Це вказуватиме на явне обмороження тварини. Услід може спостерігатися потемніння обморожених місць, з’являться чорні плями. Можливе повне почорніння, як за опіку.
Зверніть увагу на поведінку собаки, її настрій. Переохолодження явно позначається на реакції вихованця – він практично перестає відповідати на ваші команди, втрачає інтерес до навколишнього, стає млявим. Спочатку тварина перестає відчувати обморожені місця, а потім вони будуть доставляти сильні болючі відчуття.
Для запобігання обмороженню:
- собаці не варто довго стояти, треба рухатися;
- утеплюйте тварину перед прогулянкою спеціальним одягом;
- якщо помітили тремтіння, відразу ведіть вихованця додому.
Якщо вам все-таки не вдалося запобігти цьому явищу, то для полегшення стану тварини рекомендується:
- накладання утеплювальних або теплих пов’язок;
- у разі сильного болю – застосування болезаспокійливих засобів (після того, як буде відновлено кровообіг);
- використання мазі Вишневського (тільки змащувати уражені місця, але не розтирати, щоб не було травм шкіри).
Після надання допомоги обов’язково треба привести собаку до ветеринара на прийом.