Коли можна визначити стать дитини: терміни вагітності та методи виявлення

Зазвичай майбутнім батькам хочеться скоріше дізнатися, на якому тижні буде видно стать їхньої дитини. Комусь ця інформація потрібна з прагматичних причин, наприклад, щоб знати, які речі купувати, а хтось просто цікавиться. Завдяки сучасній медицині можна отримати майже усю інформацію про ембріон на ранніх термінах вагітності, у тому числі дізнатися, хлопчик це чи дівчинка.

новонароджені хлопчик та дівчинка

Чи можна запланувати стать малюка

На сьогодні існує чимало народних методів, як запланувати стать майбутньої дитини. До них належать:

  • терміни оновлення крові;
  • дата зачаття;
  • планування за місячним календарем;
  • дата овуляції та менструації.

Усі ці методи не визнані наукою, тож не мають гарантії ефективності. Формування статі відбувається випадково при зачатті, але у разі штучного запліднення є можливість запланувати дитину конкретної статі.

На якому тижні відомо стать дитини

Стать плоду закладається на хромосомному рівні, отже, цей фактор визначається вже після запліднення яйцеклітини, і змінити його ніяк не можна. Але відомо стать дитини не одразу після зачаття, а після проходження певного часу.

УЗД на 18 тижні вагітності

На 5 тижні вагітності починають формуватись статеві клітини, а на сьомому – статеві органи. Таким чином, повністю видно стать дитини на 12 тижні.

По проходженню 7-8 тижнів вагітності органи ембріону розвинуті достатньо для того, щоб визначити, хлопчик народиться чи дівчинка. Саме на цьому етапі УЗД-лікар може висловити перше припущення.

Якими методами визначають стать дитини

Дати точну інформацію щодо статевих ознак плоду можуть тільки лікарі, тому у першу чергу слід звертатися до них, а не до народних методів. Існує декілька медичних способів, завдяки яким можна дізнатися стать дитини на 7-14 тижні вагітності.

Інвазивні процедури

Вважаються одними з найточніших методів. Проводяться вони завдяки збору матеріали з порожнини матки. Існує два різновиди цієї процедури:

  • Аналіз амніотичних вод. Проводиться він завдяки введенню спеціального приладу у порожнину плодового міхура та збору незначної кількості навколоплідних вод. Як правило, процедуру виконують на 16 тижні для визначення ймовірності певних спадкових хвороб у дитини.
  • Біопсія хоріона. Проводиться через черевну стінку або піхву. Рекомендований вік матері для здійснення процедури – більше 35 років. Термін вагітності для проведення – 7-14 тижнів. Для більшої точності краще робити це не раніше ніж через 9 тижнів вагітності.

лаборантка робить аналіз

Ультразвукова діагностика

УЗД – один із найбільш доступних способів збору інформації про малюка. За допомогою цього обстеження стать дитини може бути видно вже на 14 тижні вагітності. Якщо у цей термін розгледіти статеві органи не вдалося, це можна зробити на повторній діагностиці на 20-22 тижні.

Визначення статі дитини на УЗД проводиться за допомогою датчика, що випромінює ультразвукові хвилі. Ним водять по животу вагітної, у той час, як на моніторі з’являється зображення, на якому видно ембріон.

Аналіз крові

Вважається найточнішим, але для багатьох є недоступним методом визначення статі ембріону. Зазвичай він коштує дорожче за попередні процедури та є досить важким у виконанні, проте дає результат із точністю 99,99%.

За допомогою аналізу крові стать дитини визначають не раніше ніж на 6 тижні вагітності. Суть дослідження полягає у наступному: якщо народиться хлопчик, у крові жінки буде знайдено часточки ДНК із Y-хромосомою. Якщо ж це дівчинка, таких часточок не буде виявлено.

Іноді під час визначення статі ембріона трапляються помилки. Це відбувається приблизно у 10% випадків. Таке може бути через некомпетентність лікарів або коли термін вагітності занадто малий. Тоді стать дитини видно недостатньо добре, і можна отримати помилковий результат. Щоб отримати більш точну інформацію щодо статі майбутнього малюка, обстеження можна зробити повторно через декілька тижнів.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.