Розвиток малюка: що має вміти немовля у 9 місяців

Малюки у 9 місяців дуже активні та допитливі, тому батькам варто потурбуватися про те, щоб дитина могла пізнавати світ. Добре, якщо значну кількість часу малюк проводить на свіжому повітрі. Як правило, молоді мами часто переживають, чи правильно розвивається їх малюк. Не варто надто турбуватися, адже діти всі різні та розвиваються вони своїми власними темпами. Розглянемо, що повинна вміти дитина у 9 місяців.

немовля 9 місяців
Батьки повинні пам’ятати, що квапити події та підганяти дитину не можна, вона повинна бути готова до нової діяльності.

Педіатри умовно ділять період до одного року на чотири частини. Третій триместр відрізняється важливим умінням: малюк намагається встати на ніжки та зробити перші кроки. Для цього потрібна не тільки фізична готовність, а й психологічна. Щоб прийняти вертикальне положення, необхідно вміти координувати багато дрібних рухів.

Фізіологія

Найважливіша навичка, яку повинна опанувати дитина у цьому віці, – це вміння самостійно сідати. До кінця 9 місяця малюк досить міцний для цього. Якщо цієї радісної події не сталося, варто звернутися до лікаря. Проблема може бути прихована у неврологічних розладах або пов’язана з неправильним внутрішньоутробним розвитком.

немовля сидить
Не потрібно садити дитину у манеж на цілий день – це дуже обмежує її рухи.

Доцільно надати немовляті простір, бажано на свіжому повітрі. Так розвиток буде відбуватися набагато швидше.

Психологія

Хоча малюк вже багато знає та розуміє, що не всі навички йому доступні. Батьків часто турбує питання, що повинна вміти дитина у 9 місяців та як вона має грати. Як правило, гра полягає у перекладанні предметів. У цьому віці варто подбати про розвиток дрібної моторики, але залишати дитину наодинці з іграшками небезпечно.

немовля показує предмети
Дитина впізнає та показує предмети, які називають батьки.

Коротко про те, що повинна вміти дитина у 9 місяців:

  • Самостійно сідати та сидіти певний час.
  • Трохи крокувати з підтримкою.
  • Відтворювати звуки.
  • Показувати предмети.
  • Координувати рухи ручок.

Можна розвивати малюка, даючи йому прості завдання, наприклад, попросити показати, де кубики або машинка. Пам’ять працює дуже добре, тому всі знання дитина з успіхом засвоює. Чим більше батьки вкладуть у малюка на цьому етапі, тим гармонійніше він буде розвиватися. За допомогою гри пізнається світ, тому вона має бути присутня у житті дитини щодня.

https://www.youtube.com/watch?v=wXynAYIPFlE

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.