Підготовка дитини до першої зустрічі з нянею

Далеко не кожні батьки мають можливість і бажання провести кілька років у межах власного будинку, поки їхній малюк не піде до школи або хоча б до дитячого садка. Сьогодні вже не є чимось неординарним використання послуг няні. Найчастіше така людина стає для малюка не просто близькою та рідною. У багатьох сім’ях вихователька буквально член сім’ї.

дитина знайомиться з нянею

Однак вибрати її виявляється справою відповідальною, тривалою і далеко не найпростішою. Коли ж ідеальна, з погляду батьків, няня обрана, виникає інше, не менш важливе питання. Проблема полягає в тому, як грамотно підготувати дитину до зустрічі зі своєю вихователькою, яка замінить маму.

Пошук нової няні обумовлений:

  • переїздом;
  • звільненням попередньої виховательки;
  • низкою інших ситуацій, коли мама або тато не можуть бути поруч завжди.

Найчастіше потрібно відшукати жінку, яка погодиться сидіти з малюком у нічний час, що зумовлено особливостями роботи батьків та їхнім способом життя. Тобто їй доведеться жити у будинку наймачів. Всі ці життєві епізоди неординарні, а тому викликають тривогу не лише у самої дитини, а також її батьків.

Перші спільні кроки

Щоб підготувати дитину до прийому нової няні, батькам варто враховувати, що дітки не люблять розлучатися навіть на кілька годин із татом та мамою. Ось чому прихід нової няні тішити їх апріорі не може. Перед знайомством із вихователькою батькам рекомендується довше бути зі своїм чадом. Безпосередньо перед доглядом необхідно:

  • пограти хоча б трохи;
  • мирно поговорити;
  • спокійно розповісти про майбутню зустріч;
  • завжди правдиво вказувати час свого повернення.

Багато в чому саме від батьків залежить, наскільки тепло та привітно малюк зустріне свою нову виховательку. Мамі й татові належить задати оптимістичний настрій їхньому знайомству. Можна розповісти своєму малюкові про те, що на нього з нянею чекає захоплива пригода.

няня читає з дитиною

Зустріч із нянею: як організувати

На особливу увагу заслуговує перша зустріч. Не варто відразу ж залишати дитину з незнайомою жінкою тет-а-тет. Це може не просто відштовхнути малюка, а й сильно налякати його. Крихітки часто повільно освоюються в компанії незнайомих дорослих людей. Деякі дітки можуть соромитися.

Щоб співпраця з нянею пройшла приязно, варто першу зустріч провести спільно з батьками або хоча б одним із них. Крім того, такі перші дні, проведені разом, дозволять сім’ї оцінити:

  • компетентність виховательки;
  • її вміння шукати підхід до дитини;
  • розуміння малюка;
  • виконання всього спектра обов’язків, що були оговорені.

До того ж перший контакт няні та малюка у присутності батьків виявиться найбільш комфортним і для самої доглядальниці. Вона зможе поставити питання щодо особливостей поведінки, мовлення дитини, на які зверне увагу спочатку.

Тонкощі підготовки

Щоб малюк був готовий до приходу нової жінки, варто повідомити про це заздалегідь. Батькам рекомендується порадити малюкові обрати для спільного проведення часу:

  • книги;
  • іграшки;
  • настільні ігри;
  • диски;
  • одяг.

Саме ці предмети він першими покаже своїй виховательці. Можна запропонувати дитині вирушити до магазину, щоб купити цукерки, чай, закуски, якими вони пригощатимуть няню.

батьки прощаються з дітьми

На окрему увагу заслуговує організація побуту. Щоб малюкові було комфортно з нянею, варто правильно оформити простір у будинку. У виховательки повинен бути доступ до найнеобхіднішого, що може знадобитися протягом дня. Вкрай важливо, щоб у няньки була повна інформація про малюка: у що він любить грати, про уподобання в їжі та одязі, про найбільш затребувані книги, іграшки, настільні ігри. Батькам рекомендується заздалегідь розповісти няні, які ритуали заведено перед сном. У багатьох сім’ях є свої звички перед купанням та прийомом їжі.

Побутова техніка – інший пункт, що заслуговує на пильну увагу. Оскільки малюкові періодично буває потрібним телевізор, планшет а няні – мікрохвильова піч, духовка, вона має чітко знати принцип їхньої дії.

Як зрозуміти, що вихователька не припала до душі

Батьки повинні усвідомлювати, що іноді навіть найкраща няня і спокійне, непримхливе маля можуть просто не зійтися. Іноді вихователька виявляється надто суворою чи гучною для малюка, який звик до тиші та спокою. Найчастіше, навпаки, дитина виявляється надміру активною і галасливою для кандидатки. Якщо їм некомфортно та складно вдвох, батькам варто відмовитись від тиску не лише на малюка, а й на саму няню. Така пара все одно не зможе проводити дні плідно та гармонійно.

няня з двома дітьми

Проте не завжди невдоволення дитини може бути очевидним. Як дізнатися, що у малюка на душі? Чи задоволена дитина своєю новою нянею? Серед найяскравіших яскравих ознак варто відзначити:

  • постійні хвороби;
  • хитрощі;
  • агресію;
  • безперервний плач.

Якщо дитині погано з вихователькою, то батьки помітять, що вона перебуває у пригніченому, сумному, апатичному стані. Це може супроводжуватися криками, плачем з приводу і без. Також варто звернути пильну увагу на скарги на болі, що тягнуть, в нижній частині живота. Як правило, цей симптом проявляється безпосередньо перед приходом виховательки. Це явна ознака того, що няня та малюк не зійшлися характерами. Коли дитина зухвало поводиться, огризається, складно розмірковувати про мир і взаєморозуміння між малюком та його новою вихователькою.

Батькам, які помітили такі симптоми у своєї дитини, але загалом задоволені нянею, не варто робити швидкі висновки. Для початку слід поговорити з малюком, дізнатися у нього, чого він боїться. Як правило, це якась незначна дрібниця, яка не влаштовує няню, або банальне непорозуміння. Проста бесіда з вихователькою та малюком найчастіше вирішує всі проблеми. Однак якщо йдеться про серйозну конфронтацію, не варто ламати психіку малюкові. Ліпше зайнятися пошуками нового кандидата.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.