Як зрозуміти, що відчуває ваша кішка

Кішки, на відміну про собак, що жваво висловлюють свої почуття, більш скромно виявляють емоції. Ось чому нетреноване око може і не вловити, що ж хоче зараз сказати господареві його мила домашня кішечка. Кішки застосовують спеціальні візуальні знаки та передають свій душевний стан:

  • через розмір зіниць;
  • у вигляді положення тіла, вух;
  • через різні рухи хвоста та варіанти його розташування.

пухнасте кошеня

Котяча мова тіла

Погляд кішки повністю висловлює її почуття та емоції. Мордочка тварини відбиває тонкі рухи думки. В ідеалі кішка має спокійний і довірливий вираз, а найменша емоція призводить до появи складочки, посмикування м’язів або очей. Гнів, страх, прикрість чи радість – про все це кішка повідомляє свого господаря по-різному.

Отже, очі тварини завжди висловлюють її почуття та переживання:

  • Гарний настрій кішки виражається широко розплющеними очима і загостреними вперед вухами. Ця тварина від природи є дуже цікавою і докладно вивчає навколишній світ.
  • Після недозволеної витівки у вихованця виникає погляд, що уникає господаря. Однак це не означає, що у кішечки будуть такі ж винуваті й засмучені очі, як у цуценяти, що нашкодило!
  • При постійному погляді на противника тварина явно загрожує, посилюючи ефект за допомогою звужених вертикальних зіниць. Вуса у такому разі спрямовані вперед, шия втягнута у плечі, вуха притиснуті до боків голови.
  • Для розслабленої та задоволеної кішки характерні напівприкриті очі, так що цілком помітно третю повіку. Проте не варто помилятися: ця розслабленість означає, що кішка залишається в курсі всіх подій, що відбуваються навколо неї, і за всім спостерігає.

розслаблена киця

Хвіст чотирилапого друга, якщо уважно придивитися, розповість багато про настрій:

  • Спокійний хвіст, що стоїть вертикально, означає радість і задоволення. Такий стан спостерігається, наприклад, коли кошеня годують.
  • Кінчик хвоста роздратованої кішки нервово посмикується. Також він перебуває у цьому стані, якщо тварина готується до стрибка.
  • Якщо кіт готується до нападу, то його шерсть здибляється, внаслідок чого хвіст виходить на вигляд великим, виглядає загрозливо, а сама тварина виглядає сильнішою та агресивнішою.
  • Хвіст, що підібганий і опущений між задніми лапами, символізує відмову від боротьби, смирення та покору.

коти деруться

Крім таких емоцій та почуттів, як агресивність, страх, тривога, вихованець демонструє також дружбу, кохання, висловлює довіру. Він із задоволенням може:

  • лягти поряд з господарем і солодко спати;
  • розслабитися, прикриваючи очі, на руках у людини;
  • чотириногий друг, що скучив, з радістю мчить з піднятим хвостиком назустріч господареві.

Прямими знаками симпатії та прив’язаності з боку кішок є слідування по п’ятах за господарем, привернення до себе уваги, наприклад, коли кішка пеститься, треться, лиже руку або покусує ногу, а також стискає й розтискає пальчики лап.

кіт лащиться

Звукові сигнали

Достатньо уважно прислухатися до «словника» вашої кішки, щоб зрозуміти, наскільки він багатий та різноманітний. Ця тварина має у своєму діапазоні шістдесят різних відтінків голосу, застосовуючи у спілкуванні як низькі, так і високі тони залежно від ситуації та обстановки.

Використання на близькій відстані звукових сигналів поряд із візуальними посилює повідомлення. За допомогою шипіння, схожого на посилений зміїний звук, тварина виражає агресію або показує свій страх. Сильні зойки закоханих котів означають їхнє збудження в період спарювання.

Нявкання є найхарактернішим звуком для кішок, причому воно використовується в абсолютно різних ситуаціях і має свої смислові відтінки. Найчастіше за допомогою нявчання кішечка спілкується з людиною, рідше – зі своїми побратимами, для яких вона має специфічну систему знаків. Частіше і довше нявкають такі вихованці, які отримували посилену увагу та турботу з боку господарів у ранньому віці. Вважається, що швидше за все, нявкання у кішки розвинулося та посилилося внаслідок її одомашнення. Ця здатність дозволяє тварині в унікальній формі передавати людині свої думки, емоції та наміри.

кіт нявкає

Люди звикли спілкуватися за допомогою мови, ось чому для нас німі чотирилапі не такі привабливі, як балакучі. Британські кішечки мають більш яскраво виражену тенденцію до нявкання, ніж інші. Вони соціальніші і воліють частіше спілкуватися з господарем, грати з дітьми, знайомитися з гостями.

Чому кішка муркоче

Багато любителів кішок добре знають котяче муркотіння, яким вихованець з початку життя висловлює задоволення та насолоду від дотику людини. Кішка постійно муркоче, стрибаючи на коліна або вкладаючись на животі у господаря.

Якщо кішка муркоче, треться і тримає трубою хвіст – це означає, що вона хоче примиритися, прагне дружби, прояву терпіння, тобто тварина намагається знезброїти присутніх, стримати їх агресивність.

кіт муркоче

З малого віку кошеня мурчить для того, щоб показати, як воно любить смак материнського молока. Дорослі кішки використовують мурчання для вирішення можливого конфлікту. Дивним фактом є те, що кішка мурчить при стражданнях або коли вмирає. Можливо, цим вона заспокоює саму себе.

Як люди виглядають в очах кішки

Думки фахівців та науковців у цій галузі розходяться. Існують основні гіпотези, які виключають одне одного. Однозначним залишається один факт: доброзичливо прийнята в сім’ю тварина охоче виявляє прихильність до всіх членів сім’ї. Проте вихованець обов’язково вибере собі «господаря», ставлення до якого буде по-справжньому особливим. Чотириногий друг виявлятиме особливу прихильність до цієї людини: буде ходити за господарем по дому, радісно зустрічати його, нудьгувати, коли того немає вдома.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.