Кіт чи кішка: як відрізнити

Більшість власників прагнуть якомога раніше дізнатися стать новонароджених кошенят. Досвідчені кошатники знають кілька секретів, як відрізнити котика від кішки. З їх допомогою можна встановити статеву приналежність пухнастика уже через кілька днів після народження.

двоє кошенят у ковдрочці

Коли можна дізнаватися стать кошеняти

Найкращий час для процедури – через два місяці після появи на світ. У цьому віці у кошенят уже сформовані статеві ознаки, тому можна з легкістю зрозуміти, це кіт чи кішка. Можна провести огляд і у більш ранньому віці, наприклад, у три тижні. Однак для отримання точних результатів потрібен досвід. У іншому випадку існує велика ймовірність помилки.

Для чого потрібно знати стать

Є кілька причин, які спонукають власників тварини вживати заходів, щоб перевірити, кіт чи кішка перед ними:

  • Необхідність у виборі імені для домашнього улюбленця. Якщо кличка обрана невірно, то її прийдеться змінювати у дорослому віці, що буде додатковим стресом для тварини.
  • Завчасна підготовка до стерилізації. Тип цієї ветеринарної процедури залежить від статі тварини.
  • Бажання людини взяти кошеня визначеної статі.

Досвідчені котоводи знають, що поведінка дорослої тварини багато у чому визначається її статевою приналежністю. Тому вони орієнтуються не лише на зовнішній вигляд кошеняти, але також хочуть знати його стать.

двоє котів обіймаються

Як проводити процедуру

Як з дорослими тварини, так і з кошенятами слід проявляти обережність. При визначенні статі не можна тягнути за хвіст, давити на живіт чи статеві органи. Варто утримуватися і від інших дій, які можуть стати причиною дискомфорту пухнастика. Якщо ж мова іде про кошенят, то необережний рух може їх травмувати.

Щоб визначити, кіт чи кішка, треба попередньо поспостерігати за малюком. Якщо він або мама-кицька виявляє незадоволення, то варто відкласти процедуру. В іншому випадку тварина може буде збентежена непрошеним втручанням і перенесе потомство у нове місце.

кицька з кошеням

Щоб відрізнити кота від кішки, варто дочекатися, поки малюкам виповниться 3 тижні. Але не слід надовго розлучати його з матір’ю. У такому ніжному віці він може легко замерзнути. Для проведення огляду варто обрати час, коли малюк недавно поїв, не збирається спати та не виявляє ознак тривоги.

Як відрізнити котика від кицьки

Існує кілька методів, які дозволяють визначити стать домашнього улюбленця. Один із найбільш певних – за зовнішнім виглядом геніталій. Перед процедурою бажано помити руку у теплій воді. Кошеня потрібно посадити на м’яку поверхню і погладити основу хвостика, щоб він рефлекторно підняв його вгору. Наступний крок – огляд зони промежини для визначення відстані між заднім проходом і геніталіями, розташованими нижче. Розпізнати, кіт чи кішка, можна за особливостями їх розташування:

  • У кицьок статеві органи мають вигляд вертикального отвору. Зона між вульвою й анальним отвором дуже маленька, у новонародженої кішки вона не перевищує 5 мм. Також на ній практично немає шерсті.
  • У котів генітальний отвір співпадає з крайньою плоттю. Між нею та анусом розташована мошонка. У кошенят вона пуста, сіменники опускаються в неї у 3-місячному віці. Відстань між анусом і генітальним отвором у новонароджених котів досягає 1 см. Це значно більше, чим у кішок, і цю різницю можна побачити неозброєним оком. Ще одна відмінність полягає у більш густій та довгій шерсті, яка покриває зону мошонки.

Щоб з першого погляду відрізнити котика від киці, потрібен досвід. Також процедуру простіше проводити при наявності хоча б двох різностатевих тварин, що дозволить наочно побачити різницю.

Як розпізнати, кіт чи кішка, за допомогою інших варіантів

Досить показовою є пальпація. У ході процедури потрібно провести подушечкою пальця по промежині тварини від ануса до сечівника. Якщо під пальцями відчувається ущільнення, то це кіт з майбутніми сіменниками. У кішок жодних ущільнень немає.

Ще один спосіб відрізнити кішку від кота – поспостерігати за поведінкою тварини. Цей спосіб не є надто достовірним, однак, за словами багатьох заводчиків, стать впливає на особливості характеру. Кицьки вирізняються незалежною поведінкою. Вони не поспішають іти на контакт з оточуючими їх людьми та ревно захищають свою територію. Кицьки полюбляють полювання та ігри. Також представниці жіночої статі більше слідкують за чистотою, що проявляється у частому вилизуванні шерсті.

Коти більш контактні, вони охоче бавляться с людьми. Ще одна відмінна риса полягає в активному прояві симпатії до господаря. Коти полюбляють пасивний відпочинок і часто проводять години, ніжачись на сонці.

Визначити, кіт чи кішка перед вами, допоможе колір шерсті. Черепахове (чорне з рудим) і триколірне (чорне з рудим і білим) забарвлення частіше всього зустрічається у кішок. Вся справа у генах пігментів, які розташовані у статевій хромосомі Х. Тому при зустрічі двох хромосом, кожна із яких відповідає за певний колір, у забарвленні можуть бути присутніми одразу 2 або більше відтінків.

У котів генотип XY, тому у них переважає один колір. Дво- або триколірні самці зустрічаються вкрай рідко, лише у випадку хромосомних аномалій.

коти різного окрасу

Досить поширений спосіб, який дозволяє відрізнити, кіт чи кішка перед вами – за особливостями тілобудови. Новонароджені кошенята однакові, однак у міру дорослішання у них з’являються відмінності. Для кицьок характерні більш вишукані та м’які лінії мордочки. Також вони відрізняються більш тендітною тілобудовою. Однак відмінності у зовнішньому вигляді тварин проявляються не раніше 8-12 тижнів після народження.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.