Як зрозуміти домашнього щура: особливості у поведінці вихованця

Домашні щури – унікальні тварини. Кожна з особин має свій індивідуальний характер. Господареві слід навчитися розуміти свого вихованця, щоб спілкування приносило радість обом. Існує кілька підказок, які допоможуть краще розуміти щура.

домашній щур на руках
Ці тварини дуже розумні та швидко прив’язуються до людини.

Як гризун привертає увагу

Іноді тварина починає лизати волосся або пальці людини. Насправді така поведінка зовсім не вказує на те, що гризун хоче вкусити господаря або просто голодний. Як показує практика розведення домашніх щурів, ці істоти – разюче громадські тварини. Такою поведінкою вони:

  • намагаються привернути увагу господаря;
  • прагнуть поспілкуватися;
  • хочуть отримати задоволення від дотиків людини;
  • намагаються висловити подяку.

Рекомендується у відповідь погладжувати гризуна. Це допоможе домашньому щуру впоратися із самотністю та тугою.

людина чухає щура
Щури потребують спілкування з господарем.

Щур скрипить зубами: що це може означати

Деякі власники цих мініатюрних тварин з подивом виявляють, що їхній вихованець скрипить зубами. Як правило, це супроводжується настороженою поведінкою щура. Нерідко щурик видає дивні звуки, коли господар бере його на руки або садовить на плечі. Більшість людей вважають, що таким чином вихованець висловлює невдоволення, показує дискомфорт. Однак експерти вважають, що щурячий скрип зубами можна зіставити з муркотанням кішки або маханням хвостом у собаки.

Таким оригінальним способом вихованець показує, що він:

  • дуже радий;
  • всім задоволений;
  • щасливий завдяки турботі з боку свого господаря.

Коли людина годує звірка або просто доглядає за ним, тварина відтворює унікальну вібрацію. Цей імпульс буквально пронизує все тіло домашнього щура. Іноді можна спостерігати навіть за тим, як маленькі вихованці тремтять від радості.

мова тіла домашнього щура
Прислухайтеся до мови тіла щурка, і вам стануть зрозумілі його наміри.

Якщо ж приводів для захоплення у звірка немає, тоді варто задуматися про причини для хвилювання та збудження тварини. Швидше за все, домашній щур сильно хвилюється та переживає. Коли вихованця щось сильно зацікавило або налякало, він не може розповісти про це вголос. Саме тому гризун починає клацати зубами. Найчастіше до дивних звуків додаються інші незвичайні ознаки:

  • сильна напруга тіла;
  • здиблена шерсть;
  • блиск в очах;
  • гострий погляд.

Всі ці ознаки укупі говорять про негативне порушення вихованця. Якщо ж до даних ознак додаються вереск та шиплячі звуки, потрібно врахувати: домашній щур готується до нападу.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.