Чи обрізати півонії після цвітіння: думка спеціалістів

Досвідчені садівниці знають, що протягом двох років після того, як був висаджений кущ півонії, йому не можна цвісти. Для цього необхідно відщипувати бутончики, коли вони доростуть до розміру горошини. Навіть якщо кущ не набув достатньої сили, на третій рік можна дати йому можливість зацвісти. Початківців-садівниць цікавить не тільки те, як поливати рослину, а й чи потрібно обрізати півонії після цвітіння.

півонія після дощу
Півонія – справжня прикраса саду.

Як обрізати рослину

Переймаючись питанням, чи потрібно обрізати півонії після цвітіння та як це зробити, варто знати, що для будь-яких багаторічних квітучих рослин працює правило: після відцвітання слід відрізати квітку до першого листка. Причин тут декілька. Головна з них – коли відцвілі пелюстки падають на листя, воно може почати гнити.

Також півонії потрібно обрізати після першого заморозку, бо до цього відбувається відтік важливих елементів у корені.

З одного куща зрізають не більше 1/3 частини всіх стебел, які цвітуть. При цьому необхідно зберігати два нижніх листочки. Голівки сухих квіток потрібно зрізати до рівня верхніх листків. У цьому випадку рослина буде мати доглянутий вигляд.

обрізка півонії
Доглянута рослина виглядає гарно.

Полив

Півонії відрізняються великою кількістю листя, тому поливати їх потрібно рідко, але рясно. На один кущ використовується два-три відра води. Дуже важливий полив:

  • на початку травня, коли активно проходить процес бутонізації;
  • у серпні, коли закладаються бруньки на наступний рік.
полив півонії
Квітка потребує достатньо води.

Захист від шкідників

Дуже важливо здійснювати профілактичне обприскування, щоб не з’являлася сіра гниль. Робити це потрібно двічі до цвітіння та двічі – після. Також це буде перешкоджати утворенню плям.

квітка півонії
Для запобігання хворобам рослини необхідно не допускати того, щоб пелюстки опадали на листя.

Інші нюанси догляду

Півоніям необхідне регулярне прополювання та розпушування, а також добрива з фосфором та калієм. Особливо важливо це у момент закладки бруньок. Головний показник, що у майбутньому рослина буде потужною та міцною, – це наявність у кожного стебла декількох бруньок. Щоб зробити букет, зрізати квіти потрібно не більше ніж у 1/3 куща.

Важливо, щоб півонія не контактувала з торфом, тому що він має кислу реакцію, а рослині необхідне нейтральне середовище. З цієї ж причини варто бути обережною з добривами, щоб не сильно окислився ґрунт.

Півонія не любить протягів та затінених місць. Також варто уникати місць для посадки, де може застоюватися вода. Півонії негативно реагують на пересадку, тому краще висаджувати їх відразу ж на постійне місце.

Рослина буде плідною та доглянутою, якщо ви будете знати, чи потрібно обрізати півонії після цвітіння та інші тонкощі догляду за нею.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.