Секрети вересневої підгодівлі троянд: як домогтися великих квітів на наступний рік

Любителі троянд знають, яка примхлива та вимоглива королева квітів, та як непросто знайти до неї підхід. Саме у вересні настає перехідний період, коли трояндам потрібна особлива увага. Треба визначити, чим підгодувати троянди восени у вересні, щоб наступного літа захоплюватися їх пишним рясним цвітінням.

обприскування троянд
Троянди потребують позакореневого та прикореневого живлення.

Оптимальні періоди для осінньої підгодівлі

У першу чергу потрібно визначити ідеальний час для внесення добрив. Для різних регіонів терміни будуть відрізнятися у залежності від клімату. Головне, щоб всі заходи у відкритому ґрунті були закінчені до того, як остаточно похолодає, адже з остиглого ґрунту живлення засвоюється набагато гірше. Тому у південній частині України бажано внести осінні добрива у перші тижні вересня. А ось тим, хто живе на півдні, можна не поспішати – підгодовувати троянди перед зимівлею варто буквально в останні дні місяця.

добрива для троянд
Троянди квітнутимуть рясніше, якщо їх добре підживити у вересні.

Види підгодівлі за способом внесення

Вносити поживні речовини можна одним із двох методів:

  • Шляхом обприскування здійснюють позакореневе підживлення. Добриво у рідкому вигляді наноситься через обприскувач на стебла та листя. Такий метод ідеальний для внесення мікроелементів: бору, магнію, марганцю. Живильні речовини потрапляють у клітини рослин максимально швидко, водночас склад ґрунту залишається незмінним.
  • Коренева підгодівля передбачає внесення корисних речовин під корінь. Таке добриво може бути сухим – у цьому випадку його потрібно розкласти навколо стовбура або поглибити у ґрунт. У дощовий період речовина розчиниться під дією опадів. Якщо немає дощів, кущ потрібно полити, щоб добриво почало діяти. Сухе добриво ефективне своєю довгостроковою дією. Але якщо є охота, можна розчинити добриво самим та полити трояндовий кущ під корінь. Таким чином вносять ряд макроелементів: калій, фосфор тощо.

Щоб підгодівля була ефективнішою, слід окреслити стебло троянди круговою борозенкою глибиною 5-8 см. Добрива у будь-якому вигляді – рідкому або сухому – внести у цю борозну, щоб рослина швидше їх засвоїла.

висаджування троянд
Вносити прикореневу підгодівлю слід навкруги стовбуру.

Кращі добрива для троянд у вересні

Ми підгодовуємо на зиму троянди, щоб були великі квіти влітку. А для гарного цвітіння у наступному сезоні трояндам знадобиться більше фосфору та калію. Такі добрива хороші ще тим, що підвищують стійкість трояндових кущів до холодів, хвороб, атак шкідників. До речі, кальцій в осінній підгодівлі теж буде не зайвим.

Головне, не використовувати добрива з азотом. Азот стимулює посилений ріст зеленої маси, що вкрай небажано восени. Через це намагайтеся обійтися у вересні без органічних добрив (у них багато азоту).

Якщо не хочеться возитися з виготовленням підгодування самостійно, можна купити вже готові поживні суміші. У будь-якому місті є спеціалізовані магазини, де можна знайти якісні добрива (як рідкі, так і у вигляді гранул) для осінньої підгодівлі троянд.

розчинне добриво для троянд
Готові добрива легко застосовувати, достатньо лише розвести у воді.

Деякі господині вважають за краще готувати добриво для своїх троянд самі. Найкраще, чим можна удобрити квіти під корінь у цей період, – розчин мінеральних добрив. Пропорції на 10-літрове відро води:

  • 30 г калімагнезії.
  • По 15 г суперфосфату та монофосфату калію.
  • 25 г суперфосфату, 10 г сульфату калію та 2 г борної кислоти.

Для обприскування слід готувати підгодівлю за таким рецептом:

  • 5 г суперфосфату;
  • 5 г монофосфату калію;
  • 10 л води.

Спочатку змішайте сухі складові з літром гарячої води. А коли все остаточно розчиниться, додайте решту холодної води.

поливання троянд
Після внесення підгодівлі не забудьте полити та розпушити ґрунт.

Підживлення за народними рецептами

Мінеральні добрива, звичайно, діють дуже ефективно, але і про народні рецепти забувати не варто. Підгодовування без хімії діють м’яко та не надають попутно негативного впливу на рослини та ґрунт (звичайно, якщо дотримуватися дозування). З усіх подібних рецептів найбільш ефективна дріжджова підгодівля:

  • 10 г сухих дріжджів;
  • 2 ст. л. цукру;
  • 10 л води трохи тепліше кімнатної температури.

Цукор та дріжджі розвести у відрі теплої води та залишити на 2 години настоюватися. Потім ретельно перемішати цей розчин з 50 л води.

пекарські дріжджі
Підійдуть звичайні пекарські дріжджі.

Таке рідке добриво можна лити під корінь. Воно підходить і для кущових, і для в’юнких троянд, таких як Розаріум Ютерсен.

Обов’язково відразу після внесення дріжджової підгодівлі посипте деревну золу у пристовбурове коло. Дріжджі поглинають багато калію з ґрунту, а деревна зола якраз містить калій у надлишку.

Взагалі деревну золу можна використовувати як самостійне добриво, розсипаючи її по поверхні ґрунту перед укриттям квітів на зиму. Також з неї можна приготувати настій для заливання під корінь.

Правила вересневої підгодівлі

Щоб обробка рослин принесла тільки користь, важливо знати не тільки, чим удобрювати, а й як робити це правильно:

  • Перед підгодівлею потрібно полити рослину водою без добавок, щоб захистити коріння. Але у дощову погоду можна обійтися без поливу.
  • Підгодовувати рекомендується рано вранці або ввечері до заходу сонця.
  • Обприскування днем при активному сонці проводити не можна. Це загрожує опіками листя.
  • Обприскувати кущ найкраще у суху, безвітряну погоду. Бажано ознайомитися з прогнозом, щоб вибрати період, коли у найближчі два дні не очікується дощ.

Найголовніше: яким би добривом ви не скористалися – ні у якому разі не зловживайте ім. Пам’ятайте, недокорм завжди краще, ніж перегодовування!

Інші поради по догляду за трояндами у вересні

У вересні слід поступово припиняти полив троянд. Обсяг води та частоту поливу постійно знижувати, а до кінця місяця рослини зовсім переставати поливати.

Вересень – найкращий місяць для посадки троянд. Грунт у садку ще зберігає тепло цього літа, але вдень вже не жарко та часто йдуть дощі. Чи потрібно удобрювати троянди при висаджуванні? Звичайно ж, так! Чим краще буде удобрено ґрунт, у який переносяться саджанці, тим більша ймовірність, що вони приживуться. Вкорінені живці та молоді кущі також потребують хорошою підгодівлі.

Подивіться відео про правила висаджування троянд:

Ще одна обов’язкова осіння процедура для цариці квітів – це обрізка. Обрізаючи рослину восени, ми вирішуємо відразу кілька завдань:

  • омолоджуємо кущ;
  • проводимо санітарно-профілактичну обробку;
  • створюємо правильну форму;
  • готуємо рослину до зими.

Відомо, що після обрізки троянди переносять зиму набагато легше. Перед процедурою обов’язково обробіть леза секатора спиртовим розчином для знезараження.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.