Основні причини, чому не родить черешня після цвітіння

Весною вкриті чудовими білими квітами гілки черешневих дерев обіцяють урожай солодких ягід. Однак після рясного цвітіння ягід може й не бути. Розібратися в тому, чому черешня цвіте, але не плодоносить, і що робити, щоб здобути врожай, потрібно кожному дачнику.

квіти черешні

Загальна інформація

Тривалість життя рослин сімейства рожевих (рід вишні) – до 300 років за середньої тривалості 30-50 років. Різноманітність сортів дозволяє підібрати варіант для ділянки із будь-якими природними умовами. Зацвітають і починають родити черешневі дерева одними з перших, радуючи власників соковитістю смачних ягід, в м’якоті яких містяться вітаміни та мікроелементи. З одного дерева, залежно від сорту, можна отримати 30-50 кг урожаю.

Причини відсутності ягід

Дачники-початківці нерідко намагаються змусити плодоносити черешню за допомогою частого рясного поливу, в результаті чого дерева гинуть. Частота поливу залежить від багатьох факторів, у тому числі від складу ґрунту та розташування рослини на ділянці. Досвідчені садівники знають, що якщо черешня не плодоносить, причини слід шукати не лише у нестачі вологи.

ягоди черешні

Основними причинами відсутності плодоношення є:

  • Нестача запилювачів. Більшість сортів належать до самобезплідних (тільки 5% зав’язей зав’язуються самостійно). Якщо черешня не дає врожай, вирішити проблему допоможе висаджування на ділянці 2-3 дерев різних сортів зі схожими термінами цвітіння. Запилювачами можуть стати вишні, які візьмуть участь у перехресному запиленні.
  • Погана погода під час цвітіння. Зливи, зниження температур і нестача сонця не дозволяють зав’язям формуватися. При високих температурах відбувається стерилізація пилку.
  • Занадто раннє цвітіння. Особливо небезпечні зав’язі весняні заморозки. Тому садівники відтягують час цвітіння, зберігаючи сніг під рослиною максимально довго.
  • Грибкові захворювання. Крім перелічених причин у тому, що немає ягід на черешні, можуть бути винні кокомікоз чи моніліоз. Важливо своєчасно виявити проблему та провести обробку препаратами.
  • Неправильне обрізання. Фахівці рекомендують розріджено-ярусну форму крони у формі чаші чи куща.
  • Висока кислотність ґрунту. Черешня, що належить до південних рослин, плодоносить рясно на лужних ґрунтах. Для зниження кислотності ґрунту використовують вапнування.
  • Нестача бору в лужних ґрунтах. Перед і після цвітіння черешневі дерева слід підгодувати бором.
  • Надлишок азоту. Якщо садівник рясно поливав або підгодовував азотом дерево в період пізнього літа, можливість отримати врожай істотно знижується.

Особливу увагу слід приділити внесенню добрив у ґрунт для гарного плодоношення.

Рекомендації щодо підживлення

Добре родить черешня за умови своєчасного внесення якісних добрив. Садівники рекомендують удобрювати землю за такою схемою:

  • восени – фосфорні та калійні добрива;
  • навесні – сечовина;
  • з появою квітів – вода із сечовиною, хлористим кальцієм та суперфосфатом.

Розчином із води, сечовини, хлористого кальцію та суперфосфату слід підгодувати рослину ще раз через два тижні після початку цвітіння.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.