Грошове дерево (красула) скидає листя: чому так відбувається і що робити

Грошове дерево, або товстолист, або красула, вважається невибагливою кімнатною рослиною. Воно активно росте протягом теплої пори року, а взимку перебуває у стані спокою. Але іноді власники зауважують, що грошове дерево скидає листя. Щоб допомогти деревцю стати здоровим та міцним, потрібно розібратися у причинах цього явища та навчитися доглядати за товстянкою.

красула

Освітленість

Більшість видів красул любить пряме сонячне проміння. Найкраще поставити грошове дерево, яке осипається, на південно-західне чи південно-східне підвіконня.

Температурні умови

Товстолист віддає перевагу теплу, добре росте влітку. У зимовий час він може продовжувати рости, але потрібно обов’язково поставити поруч обігрівач. Тоді у грошового дерева не буде опадати листя.

Нестача поживних речовин

Грошове дерево потрібно регулярно пересаджувати та міняти землю. Якщо такої можливості немає, то підгодовувати красулу слід раз на місяць у весняно-літній час, в осінньо-зимовий період усі підгодовування припиняються. Добриво можна вибрати для кактусу.

Формування крони

Потрібно починати формувати грошове дерево, коли воно ще молоде. Змінюючи форму вже зрілого товстолиста, можна критично нашкодити.

формування крони товстолиста

Шкідники

Опадіння листя з товстянки може бути результатом атаки шкідливих комах. Якщо ви помітили шкідників або нездоровий наліт на грошовому дереві, можна застосувати Фітоспорін-М. Слід протерти листя красули розчином препарату та води у поєднанні 1:2, уникаючи попадання розчину на ґрунт. Це допоможе врятувати грошове дерево.

Полив

У домашніх умовах за поливу грошового дерева краще не наливати занадто багато води. Красула завжди запасає воду у своїх листочках на «чорний день». Влітку догляд за вазоном грошове дерево передбачає нечастий полив. Потрібно дочекатися, коли верхній шар ґрунту встигне висохнути. Взимку поливають тоді, коли субстрат висохне на 2-3 см.

Грошове дерево за своєю природою невибагливо. Щоб красула не скидала листя, достатньо за нею правильно доглядати.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.