Чому гортензія у відкритому ґрунті не квітне

Гортензія – поширений у нашій країні декоративний кущ з яскравими суцвіттями. Часто він не потребує особливої уваги, і достатньо просто не забувати про поливи. Але іноді, навіть при достатньому догляді, гортензія не цвіте. Цьому можуть бути різні причини.

блакитна гортензія

Особливості гортензії

У залежності від виду, ця рослина може бути у вигляді невеликого дерева, чагарнику до 3 м чи мати повзучу форму, як ліана. Також розрізняють вічнозелені та листопадні види.

Цвіте гортензія з весни до перших зимових заморозків. Суцвіття пишні та яскраві, найчастіше кулясті. В основному вони білого кольору, але зустрічаються сорти червоного, кремового, рожевого, блакитного відтінку. Листки великі, овальної форми, часто зубчасті по краях.

Найпоширеніші сорти гортензії:

  • Деревоподібна. Чагарник до 3 м висотою. Суцвіття спочатку зелене, але потім стає білим і пишним.
  • Волотиста. Деревце до 5 м висотою. Цвіте рясно, спочатку зеленим, потім білим, а восени яскравим рожевим відтінком. Має високу стійкість від холоду.
  • Крупнолиста. Може вирощуватися в саду і в контейнерах як домашня рослина. Суцвіття напівкулясті, колір залежить від стану ґрунту. Морозостійкість слабка.
  • Ґрунтопокривна. Рослина близько 2 м діаметром. Суцвіття мають щитковидну форму. Колір спочатку білий, але поступово рожевіє, починаючи із квітня.

грунтопокривна гортензія

Чому ж не цвіте гортензія

Є багато сортів цього чагарника зі своїми особливостями у догляді, але можна виділити загальні причини, чому гортензія не хоче розпускати квіти. Недосвідчених садівників часто хвилює питання, що робити, якщо не цвіте гортензія. Причиною цього найчастіше є помилки у догляді, наприклад, нестача сонячного проміння чи вологи.

Помилки у підживленні

Перед тим як робити різні підживлення, щоб цвіла гортензія, варто розібратись у причинах недуги. Нерідко це буває неправильне підживлення.

Додавати підгодівлі слід три рази на рік:

  • Навесні. Краще це робити у травні за допомогою азотистих добрив, щоб у гортензії з’явилося більше гілок та листя.
  • Влітку. У цей час вносять калійно-фосфорні добрива, що стимулюють появу суцвіть.
  • Восени. У перший місяць осені для профілактики знову додають калійно-фосфорні підгодовування.

Якщо перестаратися із підживленням азотом, формування суцвіть може не відбутися.

Неправильно виконана обрізка

Квіти у гортензії формуються на торішніх пагонах. Треба бути обережнішим під час обрізки, адже саме зверху розташовані суцвіття. Не треба вкорочувати здорові гілки, слід видаляти лише зіпсовані та сухі. Обрізають чагарник зазвичай восени.

обрізка гортензії

Неправильне зимування

Деякі сорти гортензії є достатньо морозостійкими, але вони теж потребують укриття від холоду. Щоб гортензія цвіла навесні, не треба нехтувати вкриванням її від вітру та заморозків. Зробити це треба до того, як температура досягне 0°C:

  1. Спочатку треба обірвати листя, а потім об’єднати гілки за допомогою джгута.
  2. Далі кущ слід чимось обгорнути – звичайним синтетичним мішком, агроволокном або спеціальним чохлом.
  3. Зверху гортензію вкрити соломою для додаткового утеплення.

Прибирати укриття після зими краще поступово, оскільки весняна погода зазвичай швидко міняється, і бувають нічні заморозки.

Проблеми з корінням

Якщо коріння постраждале та хворе, це напряму впливає на цвітіння рослини. Гортензія цвіте яскравими пишними квітами, якщо коренева система розгалужена і здорова.

коріння гортензії

Щоб рослина не хворіла, її слід висаджувати наступним чином:

  1. Обрати добре освітлене місце для вирощування, але у другій половині дня воно має знаходитись в тіні.
  2. Під час посадки запобігати підрізання корінців.
  3. Додати ґрунт з контейнера у ямку для гортензії.
  4. Перші пару місяців після висадки в ґрунт рослину слід потрохи підгодовувати, якщо при триманні в контейнері додавалися добрива. Але їхню кількість треба поступово знизити.
  5. Ґрунт не має бути важким і глинистим.

Гортензія не цвіте добре, якщо її надмірно підживлювати. При занадто великій кількості добрив у молодому віці коренева система куща буде довго формуватися, і декілька років він може взагалі не давати бутонів.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.