Дицентра чудова: як садити та доглядати

Багато хто бачив діцентру чудову та милувався її екзотичністю. Тому можна зрозуміти бажання мати й у себе таку гарну рослину. Але бажання може так і залишитися бажанням, якщо не знати характеристики квітки, не вивчити агротехніку, що застосовується до неї. Посадка і догляд за чудовою діцентрою хоч і не складні, але мають свої особливості.

квіти діцентри чудової

Опис

У різних країнах діцентру чудову називають по-різному. Найчастіше – «розбите серце», оскільки існують міфи про нещасне кохання, пов’язане з цією квіткою.

У дикій природі вона зростає у Китаї, Кореї та Північній Америці. Але її вирощують і в європейських кліматичних умовах.

Сортів дицентр багато. Діцентра чудова, канадська, клобучкова, гарна, одноквіткова, альба та багато інших. Відрізняються вони лише формою та кольором, а характеристики одні й ті самі.

Але найчастіше в садах зустрічається чудова діцентра (Dicentra spectabilis). Своєю популярністю вона завдячує оригінальності квіток у формі серця. Стебла прямі, листя схоже на пір’я. Цей вид діцентри розлогий та у висоту досягає до 1 м. Тому рослина, що сформувалася, виглядає як шапкоподібний кущ.

кущ діцентри

Що врахувати при виборі місця для посадки

Діцентра чудова – багаторічник. Перед посадкою треба вибрати для неї місце. Слід потурбуватися не лише про окрасу ландшафту своєї дачі, а й про потреби квітки.

Діцентра віддає перевагу «мереживній» тіні або місцям, де прямі сонячні промені чергуються з тінню. Це залежить від часу доби. Важко уживається рослина на високих ділянках саду. Оскільки вона не боїться тіні, її можна саджати прямо у саду, під деревами.

Далі слід вивчити склад ґрунту, хоча б візуально. Якщо ґрунт глинистий, треба зробити його дренажним. Добре впорається з цим завданням листя, що перепріли. Можна використовувати органічний компост. А щоб збалансувати кислотність, варто додати у ґрунт деревної золи.

квіти діцентри чудової у вигляді серця

Посадка діцентри чудової та догляд за нею

Щоб виростити красиву та здорову рослину, потрібно дотримуватися рекомендацій городників.

Посадка

Діцентра, вірніше, її листя боїться морозів. Краще почати її висаджувати у травні та весь час бути в курсі прогнозів погоди. Якщо очікуються заморозки (особливо вночі) – використовувати укривний матеріал.

Рослину можна висаджувати як корінням, так і насінням. Так само її й розмножують. Багато хто воліє це робити корінням, щоб скоротити термін вегетації та швидше дочекатися цвітіння.

Перед посадкою на ніч корінь потрібно обернути мокрою бавовняною тканиною та створити такі умови, щоб вона весь час була вологою. Вранці можна розпочати висаджування.

Лунки мають бути трохи ширшими, ніж сам корінь. Потрібно опустити корінь у лунку та з усіх боків присипати землею. Нехай голівки з майбутнім листям трохи виглядають. Дицентра почуватиметься комфортно, якщо сусіднє коріння розташується один від одного на відстані 50 см.

Полив

Полив лійковий. Лійка повинна бути з розприскувачем, що має дрібні отвори. Поливати потрібно зверху, зволожуючи листя.

кущик молодої діцентри

Рідке підживлення здійснюють суворо під корінь лійкою з вузьким носиком. Якщо після поливу земля осіла так, що оголила пів кореня – потрібно обсипати рослину землею додатково.

Як доглядати за чудовою дицентрою

Розглянемо найважливіші моменти догляду. Діцентра наскільки красива, настільки й скромна. Догляд нескладний.

Рівень вологості ґрунту

Потрібно стежити за вологістю ґрунту. Ґрунт при посадці був підготовлений дренажний, а він швидко випаровує рідину. Вологість має бути постійною, але помірною. Надмірний полив може спричинити загнивання коріння.

Dicentra spectabilis

Як підгодовувати діцентру

Підживлення проводиться все літо. Для цього у велику ємність потрібно помістити свіжий гній, залити водою та розмішати. Дати настоятись на сонці 2-3 дні. У 10-літрову лійку з водою додавати 0,5 л настою і поливати струменем під корінь.

Підживлення та добрива можна купити у спеціалізованих магазинах.

Стимуляція цвітіння та обрізка

Період цвітіння починається з червня та триває до осені. Кущ завжди буде виглядати свіжим та яскравим, якщо стежити за його суцвіттями.

Щоб досягти рясного цвітіння, слід вчасно видаляти зів’ялі квіти. Інакше рослина «працюватиме» на дозрівання насіння, а не на вигін нових квітів.

Але якщо необхідний свій насіннєвий матеріал, то потрібно одній рослині дати спокій. Тоді на ній утворяться стручки з насінням, яке восени слід зібрати, просушити та зберігати в паперових або тканинних пакетах.  Слід врахувати, що при вирощуванні з насіння кущ зацвіте лише за рік.

діцентра у горщику

Наприкінці літа можна розпочинати обрізання стебел:

  • Зрізають пожовклі частини рослини ближче до кореня.
  • Зелені не треба чіпати – вони продовжують живити кореневу систему.
  • Так продовжувати, доки не будуть зрізані всі стебла.
  • Місце коріння позначити паличками, щоб не перекопати його.

Підготовка до зимівлі

Перед початком зимових морозів і доки не випав перший сніг молоді першорічки діцентри необхідно утеплити – засипати опалим листям дерев або шаром тирси заввишки 5-6 см. Коли ляже перший сніг, почнеться процес, який супроводжується виділенням тепла. А «старожилам» морози не страшні, утеплення можна не проводити.

біла і червона діцентра

Діцентру чудову можна вирощувати не тільки у відкритому ґрунті, а й у горщиках. Тоді вона стане окрасою балкона. Флористи часто використовують її для створення незвичайних композицій у ландшафтному дизайні.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.