Світло є важливим для росту і розвитку рослини, але кожний вид вимагає різного освітлення. Від цього залежить краса рослинки і те, як довго вона проживе.
Хто найбільше стійкий до світла і прямих сонячних променів
Літопси та кактуси вважаються безумовними лідерами у стійкості. Щоб визначити стійкість до сонця, також можна звернутися до біологічних ознак:
- Симетричне та вузьке листя.
- Невелике опушення листя, щоб захиститися від сонячних опіків.
- Низькі пагінці.
Найкраще сприймають сонячне світло такі рослини:
- фікус каучуконосний;
- стрептокарпус;
- традесканція;
- гібіскус;
- каланхое;
- гінура;
- хризантема;
- белопероне;
- абутилон Дарвіна;
- алое;
- банан;
- циперус;
- герань;
- трахікарпус;
- хойя;
- медініла;
- фуксія тощо.
Та все ж не варто забувати, що навіть такі рослини треба привчати до такого освітлення: спершу напівтінь, розсіяне сонячне світло, а вже потім пряме сонячне проміння.
Пам’ятайте й про вологість у кімнаті та полив рослини, адже часто любителі прямих сонячних променів у природі ростуть у дуже теплих та вологих регіонах, або в дуже сухих, наприклад, як стрептокарпуси чи кактуси. Це теж важливі аспекти: якщо ви залишите деякі рослини на сонці, але без вологи, то вони можуть не витримати.
Рослини, що люблять розсіяне сонячне проміння
Напівтінь люблять переважно листяні декоративні рослини, деколи квітучі. Їх можна ставити на підвіконня з менш освітленої сторони будинку. Якщо ви все ж хочете поставити їх у кімнаті, яка добре освітлюється, то пам’ятайте, що за пів метра від підвіконня сонячного проміння буде у два рази менше. У такі умови можна поставити рослину.
Любителі розсіяного сонячного проміння:
- колумнея;
- хлорофітум;
- цикламен;
- лілія;
- пенеромія;
- сциндапсус;
- шефлера;
- філодендрон;
- спатіфілум;
- мурайя;
- пальми;
- клівія;
- амариліс;
- пасифлора;
- гіпеаструм;
- неріне Боудена.
Та все ж пам’ятайте, що правильне освітлення – не єдиний фактор, який впливає на рослину. Вологість, ґрунт і температура – теж важливі фактори, від яких залежить розвиток і здоров’я рослин.