Квіти та ягоди бузини: особливості рослини та цілющі властивості

Бузина – це розкішний чагарник, здатний прикрасити будь-яку ділянку. Також ця рослина здавна славиться своїми цілющими властивостями. Але чомусь мало хто про неї знає. Дізнаємося більше про квіти та ягоди бузини, її лікувальні властивості.

квітки бузини

Як виглядає бузина

Бузина – листяний чагарник або невелике дерево зі стовбуром до 30 см в діаметрі й висотою від 3 до 10 метрів, з коричневою корою, що розтріскується, й округлою кроною. Листки у рослини великі, тьмяного зеленого кольору, довгасто-овальної форми. Квітки дуже ароматні, світло-жовті, дрібні із шипоподібним віночком. Плоди дрібні чорного та фіолетового кольору.

ягоди чорної бузини

Бузина росте в Україні повсюди. Любить сонячні галявини у лісах, росте біля доріг. Її часто вирощують у парках та садах для декору ландшафту.

Декоративна функція

Якщо ви посадите бузину на ділянці, зможете цілий рік насолоджуватися її красою. Вона дуже декоративна, відрізняється насичено-зеленим листям, витонченими плодами, мереживними суцвіттями.

Бузина цвіте з травня по червень, мереживні суцвіття-блюдця діаметром до 25 см дуже ефективно виглядають на тлі смарагдового листя. На початку осені дозрівають плоди – парасольки темно-синіх чи червоних ягід, залежно від сорту. Вони довго залишаються на гілках, будучи шикарною окрасою саду.

кущ чорної бузини

Цілющі властивості

Бузина має широкий спектр лікувальних властивостей. Практично всі її частини використовуються як ліки: квіти, ягоди, листя, кора, гілки та коріння. Найчастіше її застосовують як потогінний, сечогінний та протизапальний засіб. Також напої зі свіжих або сушених квітів бузини п’ють, щоб очистити організм від токсинів, накопичених за зиму.

Різні частини рослини використовують при застудних захворюваннях та кашлі, також для загального зміцнення організму. У ній містяться речовини, які підвищують імунітет та нормалізують роботу шлунково-кишкового тракту.

сік бузини

Ягоди бузини, переважно чорної, також часто використовують у кулінарії. З неї готують джеми, компоти, желе та мармелад. З квітів бузини роблять дуже смачний квас. Квіти додають у напої, трав’яний чай та випічку. На основі фруктового соку готують домашні вина, а також пиво для чоловіків, яке допомагає позбутися проблем із сечостатевою системою та підвищеним артеріальним тиском. Сироп бузини застосовують для лікування кашлю, а також в кулінарних цілях.

Будьте уважні та не сплутайте дерево з трав’янистою бузиною. Трав’яна бузина є отруйною рослиною.

Особливості вирощування

Бузина – дуже невибаглива рослина. Але якщо ви хочете отримати розкішний кущ, важливо дотримуватись певних правил:

  • Вибирайте сонячну ділянку.
  • Ґрунт не повинен бути кислим. Найкраще висаджувати у вологий суглинок або в дерново-підзолистий ґрунт.
  • Після відцвітання, десь у середині літа, необхідно провести профілактичну обробку від хвороб та шкідників.
  • Поверхня пристовбурового кола повинна бути вологою і пухкою. Особливо це актуально влітку.
  • Видаляйте прикореневу поросль.
  • Восени потрібно перекопати ґрунт та внести добриво.

Розкішний кущ бузини здатний прикрасити будь-яку заміську ділянку. Завдяки вражаючим цілющим і смаковим якостям деякі сорти бузини набули широкого застосування в народній медицині, кулінарії, а також у фармакології. З різних сортів цієї рослини можна приготувати багато корисних та смачних домашніх страв, що використовуються з лікувальною метою.

Ссылка на основную публикацию
Уся інформація на сайті має інформаційно-пізнавальний характер. Перед застосуванням обов'язково проконсультуйтеся зі спеціалістом. Копіювання матеріалів з сайту можливе лише за умови застосування прямого активного посилання на сайт menicikavo.com. Фото- та відеоматеріали не є власністю сайту.